15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Debiutuje NFL+ – z kilkoma poważnymi zastrzeżeniami

Debiutuje NFL+ – z kilkoma poważnymi zastrzeżeniami

Za 4,99 USD miesięcznie lub 39,99 USD rocznie nowa usługa NFL+ zapewni dostęp do gier lokalnych i w godzinach największej oglądalności. Jest to ta sama zawartość, którą liga oferowała za darmo w swojej aplikacji mobilnej NFL od kilku lat.

NFL+ jest również dostępny wyłącznie na telefony komórkowe i tablety. Użytkownicy nie będą mogli przesyłać strumieniowo gier na telewizory za pomocą tej usługi.

To może być NFL Zanurza stopę w bardziej płynącej wodzie, ale nie zmienia to staromodnego sposobu oglądania meczów.

To dobra wiadomość dla branży telewizyjnej, ponieważ NFL jest jednym z największych kierowców na antenie. Ale pozwala to lidze trochę poeksperymentować w świecie nadawania, zarobić dodatkowe pieniądze i zbudować bazę subskrybentów z fanami, którzy są bardziej skoncentrowani na transmisji.

NFL+ oferuje również dźwięk na żywo, lokalny i krajowy, dla każdego meczu, programy NFL Network na żądanie oraz dostęp do archiwów filmów NFL, zgodnie z ligą.

„Dzisiejszy dzień jest znaczącym dniem w historii NFL wraz z uruchomieniem NFL+” – powiedział komisarz NFL Roger Goodell w poniedziałkowym oświadczeniu. „Entuzjastyczni i lojalni fani piłki nożnej są siłą napędową NFL, a możliwość nawiązania z nimi kontaktu na wielu platformach jest dla nas bardzo ważna”.

Goodell dodał, że liga chce kontynuować rozwój NFL+, zapewniając jednocześnie „dostęp do ogromnej ilości treści NFL, w tym najcenniejszej treści w branży medialnej: meczów NFL na żywo”.

Dostępna jest również wersja premium NFL+, która kosztuje 9,99 USD miesięcznie lub 79,99 USD rocznie. Ten poziom zawiera wszystkie funkcje tańszej wersji, ale zawiera również pełną powtórkę gry i inne opcje.

NFL była daleko od czterech najlepszych profesjonalnych lig sportowych w Stanach Zjednoczonych jako jedyna liga bez usługi subskrypcji strumieniowej bezpośrednio do klientów. Jednak NFL+ jest znacznie bardziej ograniczony niż NBA League Pass, NHL.TV lub MLB.TV, które oprócz gier lokalnych oferują gry poza miastem. DirecTV pozostaje wyłącznym partnerem NFL w meczach piłki nożnej poza miastem, chociaż umowa Sunday Ticket wygasa pod koniec tego roku i pojawiło się wiele spekulacji na temat tego, który dostawca przejmie stery.

The Widownia NFL TV w sezonie zasadniczym 2021 Całość wzrosła o prawie 10% w porównaniu z poprzednim rokiem, przynosząc średnio 17,1 mln widzów na mecz w telewizji i telewizji cyfrowej. Według ligi to najwyższa średnia w sezonie zasadniczym od 2015 roku.
W zeszłym roku NFL podpisała 10-letnia umowa rozpoczynająca się w 2023 Z partnerami telewizyjnymi o wartości ponad 100 miliardów dolarów.