Przybyliśmy, zobaczyliśmy, miliony lat ewolucji, wytwarzania narzędzi i późniejszego odkrycia ognia, w końcu zwyciężyliśmy. Chociaż wynik końcowy jest niewątpliwie jasny, podróż naszych przodków pozostaje tematem szeroko dyskutowanym i regularnie poddawanym przeglądom, gdy naukowcy odkrywają więcej skamieniałości pozostawionych przez naszych ludzkich przodków.
Pomimo całego tego upadku, jednym z najtrwalszych przekonań jest fakt, że nasi przodkowie pochodzili z Afryki i ostatecznie z różnych powodów przenieśli się na inne kontynenty. Jednak nowe odkrycie podważyło nawet tę koncepcję.
W 2015 roku naukowcy odkryli we współczesnej Turcji niezwykle dobrze zachowaną skamieniałość częściowej czaszki. Późniejsza analiza wykazała, że nie była to zwykła małpa i później nazwano ją a Turecka Anatolia.
Anatolovius był ogromny – mniej więcej wielkości samicy goryla, ważący 80 kilogramów – i zamieszkiwał otwarte przestrzenie podobne do środowiska otaczającego wczesnych afrykańskich ludzi. Podczas swojego pobytu na planecie Andoluvius prawdopodobnie żył obok nosorożców, żyraf, zebr, słoni, a nawet mięsożerców podobnych do lwów, żywiąc się twardymi, twardymi produktami spożywczymi, takimi jak korzenie i korzenie, używając dużych, gęsto okrytych zębów.
Ale tutaj robi się interesująco. Anatolyphus i inne skamieniałe małpy człekokształtne z sąsiedniej Grecji stanowią grupę uderzająco podobną pod względem anatomicznym i ekologicznym do najstarszego znanego gatunku ludzkiego, czyli homininów.
Fakt, że liczące 8,7 miliona lat stanowisko skamieniałości Korakierlera w Turcji jest tak stare, znacząco zwiększa wagę poglądu, że przodkowie ludzi i wielu afrykańskich małp człekokształtnych mogli najpierw wyewoluować w Europie, a następnie ostatecznie i stopniowo migrować do Afryki z powodu na klimat i inne czynniki.
„Nasze odkrycia wskazują również, że homininy nie tylko wyewoluowały w Europie Zachodniej i Środkowej, ale spędziły tam ponad pięć milionów lat, ewoluując i rozprzestrzeniając się do wschodniej części Morza Śródziemnego, zanim ostatecznie rozprzestrzeniły się do Afryki, prawdopodobnie w wyniku zmieniającego się środowiska”. maleje” – wyjaśnia Begin. , autorka badania. „Członkowie tego promienia, do którego należy Andolophius, są obecnie identyfikowani jedynie w Europie i Anatolii”.
Badanie to rzuca również światło na pochodzenie wielu innych znanych małp, z którymi dziś dzielimy Ziemię, w tym niektórych, które uważa się za pochodzące z Afryki. To pomogło Turecka Anatolia Ugruntowała swoją pozycję jako gałąź drzewa ewolucyjnego, z którego zrodziły się szympansy, bonobo, goryle, a nawet wiele małp bałkańskich i anatolijskich.
Autorzy twierdzą również, że cała grupa mogła wyewoluować i zróżnicować się w samej Europie, co jest sprzeczne z długo utrzymującym się przekonaniem, że oddzielne gałęzie małp człekokształtnych przemieszczały się do Europy niezależnie od Afryki, zanim ostatecznie wyginęły.
Jak zauważa Begin, chociaż szczątki wczesnych hominidów są liczne w Europie i Anatolii, w Afryce były one całkowicie nieobecne aż do pojawienia się tam pierwszych hominidów około siedmiu milionów lat temu. Autorzy badania doszli zatem do wniosku, że odkrycia te dramatycznie kontrastują z wcześniejszymi ustaleniami, że afrykańskie naczelne i ludzie ewoluowali wyłącznie w Afryce.
Wyniki tych badań zostały opublikowane w Communications Biology i są dostępne Tutaj.
**
Aby otrzymywać aktualne informacje o pogodzie, nauce, kosmosie i wirusa COVID-19, pobierz je Aplikacja z kanałem pogodowym (W sklepie z Androidem i iOS). Jest wolne!
„Kawioholik. Fanatyk alkoholu na całe życie. Typowy ekspert podróży. Skłonny do napadów apatii. Internetowy pionier”.
More Stories
Boeing może nie być w stanie obsługiwać pojazdu Starliner przed zniszczeniem stacji kosmicznej
Jak czarne dziury stały się tak duże i szybkie? Odpowiedź kryje się w ciemności
Studentka Uniwersytetu Północnej Karoliny zostanie najmłodszą kobietą, która przekroczy granice kosmosu na pokładzie Blue Origin