24 maja, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Curiosity Rover NASA zauważył „wejście” na Marsa

Curiosity Rover NASA zauważył „wejście” na Marsa

Zdjęcie z łazika Curiosity NASA, przedstawiające coś, co wygląda jak drzwi na Marsie.

Sonda ciekawości NASA Zrobiłem zdjęcie W przypadku obiektu Lovecraftian na Marsie w zeszłym tygodniu: pozornie podłużna, ciemna dziura w odsłoniętych skałach planety, która wygląda, jakby prowadziła do wnętrza Marsa.

Zdjęcie zostało zrobione 7 maja przez Mastcam łazika Curiosity podczas jego przechwytywania Wspinaj się na Ostrą Górę. WChociaż ziarnisty czarno-biały obraz może zawierać teorie spiskowe dotyczące Księżyca, Prawie na pewno się nie pojawia Wejście do dziwnej podziemnej społeczności.

„To tylko przestrzeń między dwoma pęknięciami w skale” – powiedział Ashwin Vasavada Gizmodo w rozmowie telefonicznej. Vasavada jest naukowcem zajmującym się projektami w Mars Science Laboratory Formacja zdecydowanie nie jest wejściem na poziom lochów gier wideo. „Wędrowaliśmy przez obszar utworzony przez starożytne wydmy,” Powiedział. Te wydmy z czasem scaliły się ze sobą, tworząc wychodnie piaskowców, przez które przebiega Curiosity.

Vasavada powiedział nam, że pęknięcie ma około jednej stopy wysokości i że kiedy wydmy sklejają się ze sobą, zostały zakopane i nie zakopane w czasie, gdy piasek przesuwał się na powierzchni Marsa. Podczas tego procesu piaskowiec był pod różnym ciśnieniem, co powodowało jego zginanie i pękanie w różnych miejscach. „Pęknięcia, które widzimy w tym regionie, są na ogół pionowe” – wyjaśnił. Możliwe, że to konkretne pęknięcie wlotowe uformowało się na dwa sposoby.

„Myślę, że to, co tu mamy [is] Albo dwa pionowe pęknięcia, w których usunięto środkowy element, albo jedno pionowe pęknięcie, a bloki trochę się odsunęły” – powiedział Vasavada.

The Curiosity rover has been trawling around Mars since it landed in August 2012 in Gale Crater. The rover has since covered 17,3 mil (27,84 km) Za 3472 dni marsjańskich, czyli „sol”. Gdy Curiosity nie zbiera próbek skał i gleby, robi zdjęcia za pomocą panoramicznej kamery Mastcam (maszt + kamera).

Ten obraz z Curiosity to kolejny obraz Przykład naszej tendencji do dostrzegania znajomych kształtów w nieznanej scenie. W przeszłości ludzie myśleli, że widzieli różne rzeczy poza Marsem, w tym A Wiewiórka i łyżka.

READ  Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba udostępnia nowy obraz po osiągnięciu etapu optyki