22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

CTP uruchomione w Polsce |  EurobuildCEE

CTP uruchomione w Polsce | EurobuildCEE

CTP wkracza na nowe rynki regionalne w Polsce i zapowiada utworzenie trzech parków biznesowych. Stworzy nowe inwestycje w Łodzi, Częstochowie i Bydgoszczy o łącznej powierzchni wynajętej ponad 215 000 metrów kwadratowych.

W województwie kujawsko-pomorskim, w pobliżu Grupy Bydgoskiej, deweloper wybuduje kompleks składający się z dwóch budynków o łącznej powierzchni ponad 48 500 metrów kwadratowych. Realizacja rozpocznie się w przyszłym roku. CTPark Bydgoski zapewni dodatkową infrastrukturę dla rozwijającego się przemysłu w regionie.

W centralnej Polsce CTP rozpocznie budowę lotniska CTPark Łódź już w 2024 roku. Kompleks o zastosowaniach produkcyjno-logistycznych powstanie przy skrzyżowaniu dróg ekspresowych S14 i S8 oraz w pobliżu lotniska. Będzie posiadał trzy obiekty o powierzchni blisko 69 000 metrów kwadratowych. Lokalizacja w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej umożliwi firmom uzyskanie zwolnień z podatku dochodowego, a także wsparcie finansowe na podnoszenie kwalifikacji i kształcenie swoich pracowników.

W 2024 roku CTP rozpocznie także budowę trzeciego kompleksu pod Częstochową. Inwestycja Cross Dock składać się będzie z dwóch budynków dostosowanych do potrzeb operatorów logistycznych i firm produkcyjnych – łącznie 98 400 mkw. powierzchni najmu.

Prace przygotowawcze trwają już w Bydgoszczy i Częstochowie, a wkrótce rozpocznie się budowa kompleksu w Łodzi.

Wszystkie zapowiadane ekosystemy magazynowo-logistyczne zostaną zbudowane do końca przyszłego roku. Ich głównym atutem jest dostępność komunikacyjna. Równą wagę będziemy przywiązywać do zrównoważonych rozwiązań i systemów budowlanych. Dla każdego z tych obiektów będziemy ubiegać się o certyfikację BREEAM na najlepszym poziomie.
Piotr Flugel, Krajowy Dyrektor ds. Budownictwa i Dyrektor Operacyjny w CTP Poland

We wszystkich budynkach zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne. Wszystkie obiekty posiadają wzmocnione podłogi i podwyższone parametry izolacyjne ścian, inteligentne systemy sterowania oświetleniem i wentylacją, stacje ładowania samochodów osobowych oraz możliwość ładowania elektrycznych ciężarówek.

Strategia rozwoju Grupy CTP w Polsce obejmuje inwestycje o wartości 300 mln EUR mające na celu zakup gruntów i uruchomienie nowych projektów. Obecnie CTP posiada w kraju 10 kampusów na różnym etapie rozwoju oraz bank gruntów o powierzchni ponad 2,5 mln mkw.

READ  Amagi wzmacnia swoją obecność w Europie otwierając nowe biuro w Polsce