25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Cramer wymienia 5 spółek, które należy wziąć pod uwagę podczas „każdego ataku słabości”.

Cramer wymienia 5 spółek, które należy wziąć pod uwagę podczas „każdego ataku słabości”.

  • Jim Cramer z CNBC powiedział, że wie, że sierpień był trudnym miesiącem dla rynku, ale w czwartek notował pięć akcji, które jego zdaniem inwestorzy mogą złapać w „każdym okresie słabości”.
  • Cramer wymienił American Airlines, Bank of America, Electronic Arts, Ballcorp i Cummins.

Jim Cramer z CNBC powiedział, że wie, że to „trudny miesiąc” dla rynku, ale w czwartek notował pięć akcji, jego zdaniem inwestorzy mogliby rozważyć zakup w „każdym okresie słabości”.

„Kiedykolwiek rynek odniesie sukces, prawie zawsze pojawiają się możliwości zakupu” – powiedział Cramer.

„Nawet jeśli po jutrzejszej wypowiedzi prezesa Fed Jaya Powella w Jackson Hole sądzisz, że możemy spodziewać się dalszych spadków, możesz to wykorzystać do zakupu najlepszych akcji, które spadają na niższych poziomach”. Kontynuował, nawiązując do piątkowego przemówienia prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella, w którym ma on wskazać, czy stopy procentowe pozostaną wysokie.

Oto pięć spółek, które Cramer rozważa:

  1. American Airlines: Cramer powiedział, że przewoźnik, który według FactSet od początku roku stracił 13%, dobrze radził sobie wiosną i wczesnym latem. Stwierdził jednak, że od tego czasu sytuacja uległa złagodzeniu, dodając, że wiele linii lotniczych odczuwa niedawną słabość konsumentów. Uznając te obawy całej branży, Cramer zasugerował, aby inwestorzy inwestowali w linie lotnicze o „najlepszej ekspozycji międzynarodowej”, w tym American Airlines, United i Delta.
  2. Bank of America: Bank of America spadł o ponad 10% od 1 sierpnia, według FactSet, częściowo z powodu obaw związanych ze spowolnieniem wzrostu kredytów i nowymi przepisami bankowymi, według Cramera. Dodał, że gdy Fed zacieśnia politykę pieniężną, Bank of America uzyskuje wyższą marżę odsetkową netto, co czyni go bardziej rentownym. Cramer powiedział, że mogą martwić się o mniejsze banki regionalne, ale nie martwią go duzi gracze w branży, tacy jak Bank of America.
  3. Według FactSet, wartość wydawcy gier wideo spadła w sierpniu o prawie 12%. Cramer wskazał na „wartość niedoboru” Electronic Arts od czasu złożenia przez Microsoft nowej oferty przejęcia Activision Blizzard, innego dużego wydawcy gier wideo.
  4. Ball Corp: Według FactSet akcje Ball Corp., producenta metalowych opakowań do żywności, napojów i artykułów gospodarstwa domowego, spadły o nieco ponad 10%. Cramer podkreśla tę firmę, ponieważ jej konkurencja jest ograniczona, a ona właśnie ogłosiła sprzedaż swojego niezwiązanego z podstawową działalnością lotniczą za 5 miliardów dolarów. Powiedział także, że jego zdaniem sprzedaż ta pozwoli firmie stać się bardziej skoncentrowaną i usprawnioną.
  5. Cummins: Według FactSet akcje spółki Cummins, producenta silników, spadły o ponad 11% w porównaniu z 1 sierpnia. Cramer powiedział, że poleca tę firmę pomimo słabego ostatniego kwartału, ponieważ poczyniła ona „wielki postęp” w dziedzinie silników napędzanych wodorem, co jego zdaniem może odnieść duży sukces w przyszłości. Zauważył również, że dużo pieniędzy federalnych przeznacza się na czyste źródła energii, takie jak wodór.
READ  „Oczekiwania inflacyjne nie są warte papieru, na którym jest napisane”: chodzi o reakcję Banku Kanady na inflację, ale tak samo jest w Stanach Zjednoczonych i wszędzie

Przewodnik po inwestowaniu Jima Cramera

Kliknij tutaj, aby pobrać Przewodnik po inwestowaniu Jima Cramera Bez żadnych kosztów pomoże Ci budować długoterminowe bogactwo i mądrzej inwestować.