5 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

CPSC mówi „wtyczka do gniazdka”, a nie „wtyczka do wtyczki”, proszę

CPSC mówi „wtyczka do gniazdka”, a nie „wtyczka do wtyczki”, proszę

Kiedy gaśnie prąd, nie trzeba dodawać, że wszystkie światła i gniazdka w domu przestają działać. Sprytni właściciele domków zaopatrują się w świece, baterie, światła LED i transformatory. Bardziej lekkomyślni ludzie po prostu podłączają swój domowy system elektryczny do generatora za pomocą przewodu sieciowego z wtyczką na jednym końcu między generatorem a gniazdkiem ściennym. Powinno to być zbyt niebezpieczne, aby było konieczne, ale stało się wystarczająco powszechne Amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich wydała ostrzeżenie dotyczące tej praktyki. W szczególności obawiają się, że nie ma potrzeby nawet podłączania przewodu, ponieważ jest on łatwo dostępny na Amazon.

Zagrożenia, do których się odnoszą, obejmują porażenie prądem, ryzyko pożaru wynikające z obejścia domowych środków ochrony elektrycznej, a nawet zatrucie tlenkiem węgla, ponieważ przewody są tak krótkie, że generator musi znajdować się obok gniazdka. Czytelnicy Hackaday nie będą musieli mówić o tych zagrożeniach, nawet jeśli tylko w bardzo nielicznych i bardzo szczególnych przypadkach Widzieliśmy, jak robią to ludzie z naszej społeczności. Być może jest jakiś błąd w sposobie okablowania naszych domów i musimy zapewnić sposób na odłączenie naszych obwodów o niskim poborze mocy, gdy zabraknie prądu.

Możliwe, że w nadchodzących dziesięcioleciach rozwój domowego przechowywania baterii po takich jak Tesla Powerwall sprawi, że nasze domy będą bardziej odporne na zaciemnienia, a nikt, kto skusi się na użycie przewodu połączeniowego do podłączenia zamiast tego, nie zauważy ich przełączanie domu na zmagazynowaną energię lub energię słoneczną. podczas gdy, Niektórzy z nas mają własne sposoby radzenia sobie z zaciemnieniami.

Zdjęcie dostawy: Evan-Amos, domena publiczna.


READ  Elon Musk atakuje Twittera z ofertą nabycia gotówki w wysokości 41 miliardów dolarów