4 maja, 2024

Connor McDavid doznał kontuzji w przegranej 3:2 po dogrywce Edmonton Oilers

Grzegorz Wyszyńskiszczególnie22 października 2023 r. o godz. 02:08 czasu wschodniego2 minuty czytania

Gwiazda Edmonton Oilers, Connor McDavid, doznał kontuzji podczas sobotniej porażki u siebie z Winnipeg Jets 3:2 po dogrywce.

Ostatnia strata McDavida w meczu zakończyła się na 4:20 przed końcem trzeciej tercji. Można go zobaczyć, jak sięga do boku, gdy pędzi po lodzie. Dwie ostatnie zmiany McDavida trwały odpowiednio 33 i 34 sekundy w przypadku zawodnika, który średnio spędza 56 sekund na zmianę.

McDavid po dogrywce pozostał na ławce rezerwowych, pozostawiając Edmonton bez najlepszego zawodnika NHL poprzedniego sezonu. Środkowy Jets Mark Scheifele strzelił gola po 3:53 dogrywce i zakończył rajd Winnipeg, zmniejszając bilans Oilers na 1-3-1 w sezonie.

Trener Oilers Jay Woodcroft powiedział po meczu, że nie rozmawiał z trenerami drużyny na temat McDavida i spodziewa się, że więcej informacji na temat kontuzji otrzyma w niedzielę.

„To nie wyglądało jak nic… bardziej przypominało mięśnie niż cokolwiek innego [else]– stwierdził Woodcroft.

McDavid jest drugi w tabeli Oilers z ośmioma punktami w pięciu meczach, w tym dwoma golami. Mogli to wykorzystać w dogrywce: McDavid jest drugi w NHL w ciągu ostatnich pięciu sezonów pod względem liczby bramek zdobytych w dogrywce (8).

Dla Edmontona porażka z Jets (2-3-0) była kontynuacją niepokojącego początku drużyny, która przed sezonem znajdowała się wśród faworytów Pucharu Stanleya. Oilers objęli prowadzenie 2:0 w pierwszej kwarcie po golach obrońców Darnella Nurse i Evana Boucharda – obaj wspomagani przez McDavida – ale przegrali w dogrywce.

„Wygląda na to, że każdy błąd, który popełniamy, kończy się w siatce” – powiedział pomocnik Leon Draisaitl, który również asystował przy tych bramkach. „To bardzo frustrujące. Nasz plan zakładał dobry start. Nie udało nam się tego zrobić”.

READ  Przywrócił Jimowi Thorpe'owi pozycję jedynego złotego zdobywcy olimpijskiego w 1912 roku