16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Clyde & Co otworzy biuro w Polsce z wiodącym zespołem ds. energii, obsługi korporacyjnej i sporów: Clyde & Co

Clyde & Co otworzy biuro w Polsce z wiodącym zespołem ds. energii, obsługi korporacyjnej i sporów: Clyde & Co

Globalna kancelaria prawnicza Clyde & Co ogłosiła, że ​​w nowym roku otworzy biuro w Warszawie (Polska), zatrudniając wiodących partnerów Arcadiusa (Arek) Krasnodepski, Agnieszkę Kulińską, Radosława (Radka) Korela i około 20-osobowy zespół. Współpracownicy i doradztwo.


Agnieszka jest obecnie partnerem w kancelarii prawnej Dentons w Polsce, a Arek i Radek byli wcześniej również partnerami w Dentons. Grupa zrzesza różnorodne przedsiębiorstwa Zasilacz do zrobienia Clyde & Co, z Szczególny nacisk na odnawialne źródła energiii włączając kontrowersje w różnych dziedzinach. Ich wizyta będzie kontynuowana wzmocnić firmy Korporacja i doradztwo I Praktyki energetyczne, Po niedawnym zatrudnieniu Anny Nerush i Tima Pipe’a w Londynie.

Agnieszka kieruje obecnie praktyką energetyczną Dentons w Polsce, a w nowej roli będzie kierować praktyką energetyczną Clyde & Co w Polsce. Posiada zróżnicowane portfolio międzynarodowych klientów I ma ponad 15-letnie doświadczenie rozwój i Budownictwo odnawialne programy, Obydwa Polsce i regionie CEE. Posiada bogate doświadczenie w zakresie kontraktów na budowę, dostawę i utrzymanie instalacji OZE oraz umów odbioru, a także transakcji M&A związanych z różnymi aktywami odnawialnymi i magazynami energii.

Arek przez 9 lat był Partnerem Zarządzającym w Dentons w Polsce Doradzał klientom z sektora energetycznego Od ponad trzydziestu lat uznawany za jednego z najbardziej doświadczonych konsultantów ds. energetyki w Polsce. Jego klienci Dodaje Osobiste i Energetyka państwowa Gracze wydziałowi – radzi W sprawach regulacyjnych, kontraktowych i korporacyjnych. On też podawane Prywatyzacja spółek z branży energetycznej, a ostatnio m.in. Pełnił funkcję doradcy strategicznego inwestorów Transakcje dla projektów Zarówno Odnawialne i nieodnawialne źródła energii.

Radek jest specjalistą ds. partnerów Ze szczególnym naciskiem na rozstrzyganie sporów Ubezpieczenie i sektor finansowy Klienci, ale współpracują z telekomamiEnergia I Inne regulowane zawody. Radek posiada interdyscyplinarną wiedzę specjalistyczną w zakresie ryzyka, roszczeń i szkód. Ekspert w sporach regulacyjnych wysokiego szczebla, regularnie występuje przed sądami wszystkich jurysdykcji, w tym przed Sądem Najwyższym i Naczelnym Sądem Administracyjnym. Posiada uprawnienia do wykonywania zawodu w Polsce, Nowym Jorku i Kalifornii.

READ  Polska wysyła do domu sześciu pływaków z Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Przychodzący zespół zajmował czołowe miejsca w rankingach prawniczych Polski, m.in. w swojej poprzedniej instytucji, Chambers, IFLR i nie tylko. Rzeczospolita w kategoriach energetyka, spory i korporacje.

Otwarcie biura stanowi najnowszy krok w ekspansji Clyde & Co, po otwarciu biur w Calgary na początku tego roku w Kairze (Egipt)*, Bostonie (USA), Mediolanie (Włochy) i Bangkoku (Tajlandia). (Kanada) w październiku 2022 r. i Santiago (Chile)*, otwarcie w sierpniu 2022 r. W 2021 roku firma ogłosiła otwarcie biur w Vancouver, Phoenix, Las Vegas, Denver i Monachium. Warszawa będzie ósmym biurem Clyde & Co w regionie europejskim, dołączając do Mediolanu, Dublina, Düsseldorfu, Hamburga, Madrytu, Monachium i Paryża.

Matthew Kelsall, dyrektor generalny Clyde & Co, komentuje: „Polska jest szóstą co do wielkości gospodarką w Europie i będzie znaczącym partnerem w transformacji energetycznej w miarę odchodzenia od paliw kopalnych i szybkiej poprawy swojego bezpieczeństwa energetycznego. Otwarcie tutaj było dla nas długoterminową ambicją, a ten wysokiej klasy zespół zapewnia stanowią mocne podstawy do rozwoju naszego warszawskiego biura i wnoszą ze sobą imponującą wiedzę specjalistyczną w sektorze energetycznym wraz z szeroką gamą korporacyjnych i kontrowersyjnych ofert.

David Bennett jest globalnym dyrektorem ds. energii, zasobów morskich i naturalnych w Clyde & Co Ćwiczyć, powiedział:

„Otwarcie warszawskiego biura Clyde & Co. to prawdziwy kamień milowy w międzynarodowej ekspansji firmy. Kraj Zobowiązanie Przejście na odnawialne i czyste źródła energii Niewątpliwie i wsparte znaczącymi inwestycjami rządowymi. Arek, witamy AgnieszkęRadek Nie możemy się doczekać współpracy z resztą zespołu i klientami w Polsce i całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej w zakresie transformacji energetycznej.”

* Powiązane biura