7 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Chaotyczny film Złote Globy 2023 nie usprawiedliwia swojego istnienia – Rolling Stone

Jeśli jest złoty Globusy są nadawane w dni powszednie i nikt ich nie ogląda, czy to nadal ma znaczenie? Takie pytanie zadał zuchwały kuzyn Oscara, który wrócił do telewizji we wtorek wieczorem po rocznej nieobecności.

Zobacz nagrody, dojne krowy Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej – Dziwna grupa międzynarodowych dziennikarzy z mało znanych wydawnictw o luźnej moralności miłość Proszenie celebrytów o autografy i zdjęcia w komunikatach prasowych wprawiło w zakłopotanie prawie wszystkich – w zeszłym roku został wyrzucony z anteny, ogłaszając jej nagrody na Twitterze, nieco żenująco, po serii głośnych kontrowersji.

Wśród nich było dochodzenie, które ujawniło, że HFPA Nie ma czarnych członków; Jej byłym prezesem jest Philip Burke Połączenie Black Lives Matter to „rasistowski ruch nienawiści” i jest o niego oskarżany Obmacywanie Aktor Brendan Fraserktóry mimo swojej nominacji w proteście przesiadł się na tegoroczną ceremonię Wieloryb; oraz bezczelne, oburzające zarzuty przekupstwa, takie jak traktowanie przez Netflix członków HFPA Luksusowe wakacje w Paryżu do Emilii w Paryżu co zaowocowało wieloma nazwami Globes dla często wyśmiewanej serii.

A teraz wróciła, całkowicie udowadniając swoje istnienie nic Dzięki temu Hollywood nie odda się wspaniałej imprezie z darmowymi napojami i przekąskami.

Transmisja na żywo w NBC Od Beverly Hilton w Tony Beverly Hills, Kalifornia, 80 laty coroczny złote kule hostowane Jerroda Carmichaelaniezwykle utalentowany czarny komik, który niedawno zadebiutował swoim własnym, potężnym programem Rotaniela.

Podczas swojego monologu otwierającego Carmichael żartował, że jako pierwszy czarny gospodarz Globów i skonfrontowany z członkami organizacji „nie można się do niego odnieść” rasizm kontrowersje, wyjaśniając powody, dla których HFPA wybrała ją – i dlaczego zdecydowała się zaakceptować przeważnie rzadką ceremonię.

„Hej. Witamy w latach 80-tychy Coroczne Złote Globy. Jestem twoim gospodarzem Jerroda Carmichaela. I powiem ci, dlaczego tu jestem. Jestem tu, bo jestem czarny.

„Ten program, Złote Globy, nie został wyemitowany w zeszłym roku, ponieważ Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej – którego nie powiedziałbym, że było organizacją rasistowską, ale nie miało ani jednego czarnego członka aż do śmierci George’a Floyda, z tą informacją co chcesz”.

READ  Legenda jazzu Pharaoh Sanders umiera w wieku 81 lat | Muzyka

Po porównaniu siebie do czarnych informatorów FBI, którzy szpiegowali przywódców praw obywatelskich w latach 60., Carmichael w końcu powiedział, że zgodził się być gospodarzem ze względu na swoją pensję w wysokości 500 000 dolarów i że „branża zasługuje na takie wieczory”, cokolwiek to znaczy.

To było głównie dla Carmichaela, z wyjątkiem kilku na wpół zabawnych dowcipów o tym, jak Rihanna powinna ignorować hejterów i poświęcić swój cholerny czas na nowy album (Queen była obecna z partnerem A$AP Rockym), wykopaliska w Scjentologii Toma Cruise’a za jego występ, który przywrócił Złote Globy (który nie był obecny, łagodząc jego efekt) oraz celowanie w crack Stevena Spielberga O sprowadzeniu Kanye Westa na przedstawienie Bajki I to sprawiło, że całkowicie zmienił swój pogląd na Żydów – a także niesamowicie apokaliptyczny punkt widzenia, że ​​Will Smith jest zamknięty w sobie, w stylu Rocka Hudsona. Carmichael, lepiej znany ze swojej marki niepoprawnych emocjonalnie komedii, przez całą noc pojawiał się poza swoją strefą komfortu, skupiając się bardziej na wzmocnieniu ogólnego poczucia niepokoju ze strony Haymakers.

Nie obyło się bez przyjemnych chwil. Jennifer Coolidge przezabawnie przedziera się przez własne odbicie w celu poddania się, po czym wygłasza przejmującą mowę akceptacyjną o tym, jak uderzyła się w nią w średnim wieku, przeklinając Colina Farrella, dziękując jego młodej partnerce za tyłek, Jenny, po zdobyciu nagrody dla najlepszego aktora w filmie komediowym lub musicalu. do Anisherin z Inisherin. Michelle Yeoh Ze łzami w oczach opowiadała o swojej trwającej od dziesięcioleci podróży po Hollywood i wszystkich barierach, które pokonała, odbierając nagrodę dla najlepszej aktorki w musicalu lub komedii za Wszystko wszędzie naraz — zanim powiedzieli światu: „Zamknij się, proszę! Mogę cię pobić”, kiedy próbowali nim manipulować.

Kolejną atrakcją programu była masa czarnych aktorów odbierających nagrody domowe, w tym dla najlepszej aktorki drugoplanowej dla legendarnej Angeli Bassett (Czarna Pantera: Wakanda na zawsze), Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu telewizyjnym (Szkoła podstawowa Abbotta) Tylerowi Jamesowi Williamsowi, Quinta Bronson zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki w serialu telewizyjnym/komedii (Szkoła podstawowa Abbotta), Zendaya dla najlepszej aktorki w serialu telewizyjnym – serialu dramatycznym (trans) i Brunsona Szkoła podstawowa Abbotta Najlepszy musical lub komedia z serialu telewizyjnego. Eddiego Murphy’ego Otrzymał również nagrodę im. Cecila B. DeMille’a za osiągnięcia zawodowe. Chociaż wszyscy ci zwycięzcy wyraźnie na to zasłużyli, tak samo jak zespół Globes Wiele Trzeba zrobić więcej, aby nadrobić jej rasistowską przeszłość.

READ  Zniknięcie Juliana Sandsa – Aktualizacja: Biuro szeryfa przedstawia aktualne informacje na temat poszukiwań zaginionego aktora

W międzyczasie komik Tracy Morgan przedstawił Murphy’ego i zaczął nazywać ojca 10 dzieci „słabą grą wycofania”, wywołując u niego jedne z największych śmiechu wieczoru. W krótkim przemówieniu akceptacyjnym Murphy dał słuchaczom trzy wskazówki, jak dojść w życiu jak najdalej.

„Istnieje ostateczny plan, według którego możesz osiągnąć sukces, dobrobyt, długowieczność i spokój umysłu. Jest to plan, którego przestrzegałem przez całą moją karierę” – powiedział Murphy. „Płać podatki, pilnuj swoich interesów i utrzymuj Imię żony Willa Smitha z twoich pieprzonych ust!

Dobrze zagrane Panie. Ryan Murphy zwrócił uwagę na wykonawców LGBTQ+, takich jak Billy Porter i MJ Rodriguez, którzy otrzymali nagrodę Carol Burnett za osiągnięcia telewizyjne, nazywając ich „przykładami możliwości”, a zapłakany Sean Penn zdawał się pokazywać prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, który przerwał to wspaniałe wydarzenie, aby przekazać oglądającym w domu wiadomość o wojnie Rosji z Ukrainą. (To się dzieje teraz na prawie każdej ceremonii wręczenia nagród.)

„Wojna na Ukrainie jeszcze się nie skończyła, ale fala się odwraca. I już wiadomo, kto wygra.” Przed nami jeszcze bitwy i łzy, ale teraz mogę z całą pewnością powiedzieć, kto był najlepszy w zeszłym roku: był ty. Wolni ludzie w wolnym świecie. Tych, którzy zjednoczyli się wokół wspierania wolnego narodu ukraińskiego we wspólnej walce o wolność i demokrację. O prawo do życia, do miłości.

Dom smoka Zdobył nagrodę dla najlepszego serialu dramatycznego, a Martin McDonagh odebrał nagrodę dla najlepszego serialu dramatycznego Anisherin z Inisherin Zdobył nagrodę dla najlepszego filmu muzycznego lub komedii oraz dramatu biograficznego Stevena Spielberga Bajki Wygrał najlepszy film dramatyczny. W eleganckim posunięciu Spielberg wykrzyknął wszystkie filmy PA podczas swojego przemówienia akceptacyjnego.

„Byłem aktorem Johna Cassavetesa w jednym z jego filmów” – powiedział Spielberg. „Przyniosłem mu kawę. Dałem im wszystko, co chcieli. Biegałem po tym zestawie, który był jak kamera 16 mm i dużo hałasu, i cokolwiek chcieli, pobiegłem na wynos i idę do nich. Dlatego traktuję moje asystentki tak uprzejmie, bo wiem, jak ona się czuje”.

READ  Pierwsze spojrzenie na Piętnastego Doktora Ncutiego Gatwy

Oczywiście nad postępowaniem wisiała wspomniana chmura — i nie mówię tu tylko o kontrowersjach rasowych HFPA, jej programach przekupstwa ani o tym, że nie nominowała żadnej kobiety w kategorii Najlepszy Reżyser (kolejna z jej przełomowe przypadki i coś, na co McDonagh zwrócił uwagę w swoim przemówieniu akceptacyjnym). mówię o Brendana Frasera.

Jak wspomniano wcześniej, Fraser zasiadł na tegorocznym Złotym Globie, mimo że był nominowany do nagrody dla najlepszego aktora za najlepszą kreację w swojej karierze filmowej. Wieloryb (stracił do ElvisaAustina Butlera). w wywiad z 2018 r Z GQFraser po raz pierwszy opowiedział o tym, jak były prezydent HFPA Philip Burke dotknął go podczas lunchu HFPA w hotelu Beverly Hills w 2003 roku.

„Czułem się chory. Czułem się jak małe dziecko. Czułem się, jakbym miał kulkę w gardle. Myślałem, że się rozpłaczę” – powiedział Fraser. „Czułem się, jakby ktoś oblał mnie niewidzialną farbą” (Burke nazwał ten incydent „całkowitym sfabrykowaniem”, jednocześnie zapewniając Frasera, że ​​Australijskie Stowarzyszenie Dziennikarzy sformułowało to jako „żart” w pisemnych przeprosinach).

Brendana Fraserazdobywca nagrody Spotlight, idzie za kulisy 34. dorocznej ceremonii rozdania Międzynarodowych Nagród Filmowych w Palm Springs w Palm Springs Convention Center 5 stycznia 2023 r. w Palm Springs w Kalifornii.

Amy Sussman/Getty Images

Frasera Powiedzieć GQ W listopadzie zeszłego roku powiedział, że nie pojawiłby się na tegorocznych Złotych Globach, gdyby został nominowany do nagrody Ryby.

„Mam więcej historii z Hollywoodzkim Stowarzyszeniem Prasy Zagranicznej niż z szacunkiem dla Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej” – powiedział Fraser. „Nie, nie wezmę udziału”.

Dodał: „To z powodu historii, którą mam z nimi. A moja matka nie wychowała hipokrytów. Możesz mnie nazywać wieloma rzeczami, ale nie tym”.

Byłoby miło zobaczyć, jak więcej aktorów (których?) Ale nigdy nie wspomina się o trudnej sytuacji Frasera.

pospolity

Z historycznego punktu widzenia ceremonia rozdania Złotych Globów była szaloną nocą — twoi ulubieni aktorzy noszą przyciągające wzrok sukienki i smokingi, ubrane w alkohol i są zafascynowani takimi postaciami jak Tina Fey, Amy Poehler czy Ricky Gervais. Złote Globy 2023 nie miały nic z tego. Gwiazdy pojawiły się w tłumie, a prezenterzy byli tak podekscytowani, że nie byli nawet pewni, dlaczego w ogóle tam są. Było kilka cennych żartów, które wprowadziły tych A-listów w tryb zaczepienia (z wyjątkiem uroczej wymówki Reginy Hall dla wymówki zwycięzcy Kevina Costnera na jego nieobecność, pobłogosław ją), a nawet mniej pamiętnych ujęć reakcji. Przepracował prawie 30 minut nadgodzin. A Carmichaelowi, jako gospodarzowi, nie tylko nie udało się utrzymać tempa, ale także sprytnie poradzić sobie z kontrowersjami HFPA. Jeśli więc Złote Globy mają być kolejnym nudnym rozdaniem nagród, jakiemu celowi one służą?

Może czas pozwolić jej umrzeć.