20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Cena Bitcoina ponownie spada poniżej 20 000 $

Cena Bitcoina ponownie spada poniżej 20 000 $

Bitcoin, największa kryptowaluta na świecie, był przedmiotem obrotu poniżej poziomu tokena 20 000 USD we wczesnych godzinach handlu w Londynie.

W sobotę Bitcoin spadł do poziomu 1 7592,78 USD i spadł poniżej 20 000 USD po raz pierwszy od grudnia 2020 r. W tym roku stracił prawie 60% swojej wartości i 37% tylko w tym miesiącu w wyniku niedawnego krachu sektora kryptowalut.

Po jego upadku pojawiają się problemy kilku głównych graczy w branży. Gracze rynkowi powiedzieli, że dalsze spadki mogą mieć efekt uboczny, ponieważ inni inwestorzy w kryptowaluty są zmuszeni do sprzedaży swoich zasobów w celu spełnienia wezwań do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego i pokrycia strat.

Fundusz hedgingowy Crypto Three Arrows Capital bada opcje, w tym sprzedaż aktywów i ratowanie innej firmy, założyciele funduszu powiedzieli Wall Street Journal w artykule opublikowanym w piątek, tego samego dnia, w którym skoncentrowany na Azji pożyczkodawca kryptowalut Babel Finance powiedział, że… Wypłaty będą być zawieszonym.

Pożyczkodawca kryptowalut Celsius Network powiedział w tym miesiącu, że zawiesi wypłaty klientów. W poniedziałkowym poście na blogu Celsius powiedział, że będzie nadal współpracować z regulatorami i urzędnikami, ale wstrzyma sesje pytań i odpowiedzi klientów. Selius powiedział też, że stabilność płynności i jej operacje „potrwają”.

„Z systemu wyciąga się dużo kredytu i jeśli pożyczkodawcy będą musieli zaabsorbować straty z Celsjusza i Trzech Strzał, zmniejszą rozmiar swoich przyszłych portfeli kredytowych, co oznacza, że ​​​​cała kwota kredytu dostępna w ekosystemie kryptograficznym jest bardzo duże” – powiedział Adam Farthing, szef japońskiego biura ds. ryzyka w dostawcy płynności kryptowalut B2C2.

„Czuję się jak w 2008 roku, jeśli chodzi o efekt domina bankructwa i likwidacji” – powiedział Farthing.

Uderzyły również mniejsze waluty, które zazwyczaj poruszają się w parze z bitcoinami. Token Ether numer 2 wynosił 10752 $, po tym jak w weekend spadł poniżej poziomu tokena wynoszącego 1000 $.

READ  Samochody elektryczne ładowane w nocy powodują, że sieć elektryczna w USA jest niestabilna

Spadek na rynkach kryptowalut zbiegł się w czasie ze spadkiem akcji, ponieważ amerykańskie akcje odnotowały największy tygodniowy spadek procentowy od dwóch lat z powodu obaw przed wyższymi stopami procentowymi i rosnącą możliwością recesji.

Ruchy Bitcoin mają tendencję do podążania podobnym wzorem do innych aktywów ryzyka, takich jak akcje technologiczne.

Według strony internetowej Coinmarketcap, łączna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi około 877 miliardów dolarów, w porównaniu z wartością szczytową 2,9 biliona dolarów w listopadzie 2021 roku.

Spadek stablecoinów – rodzaju kryptowaluty zaprojektowanej do utrzymywania stałej wartości – wskazuje, że inwestorzy wycofują środki z całego sektora.