17 grudnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Cellnex Poland otwiera swoje biura regionalne

Cellnex Poland otwiera swoje biura regionalne

Zgodnie z planem konsolidacji Cellnex Poland łączy swoje struktury organizacyjne w Poznaniu, Katowicach i Trójmieście.

5 października 2023, Poznań, Katowice i Gdynia: Po otwarciu pierwszego biura Cellnex Poland w Warszawie w październiku 2022 roku firma otwiera trzy biura regionalne w Poznaniu, Katowicach i Gdyni.

W nowo powstałych biurach Cellnex będą pracować połączone zespoły OnTower i Towerlink, będące częścią Cellnex Poland. Spółki zostały przejęte przez Celnex od Play i Polcomtel w 2021 roku. Pod koniec 2022 roku Cellnex otworzył swoje pierwsze biuro w nowo wybudowanym budynku LIXA-C w centrum Warszawy, integrując zespoły OnTower i Towerlink pracujące w stolicy Polski.

W nowych lokalizacjach będzie dostępna aplikacja zbiorcza. Zatrudniający 200 pracowników i zlokalizowany poza Warszawą Celnex będzie największym biurem w Polsce. W miarę przenoszenia się pracowników do nowych biur we wspomnianych lokalizacjach spółka będzie stopniowo konsolidować zespoły działające na terenie całej Polski, czyli 19 lokalizacji w kraju.

Wpływ działalności firmy w Polsce na PKB kraju wynosi 0,14% PKB, co mierzy się wpływem bezpośrednim, ale także działalnością gospodarczą wytworzoną przez wydatki firmy.

Cellnex jest dumny, że inwestuje nie tylko w infrastrukturę telekomunikacyjną w całej Polsce, ale także w umiejętności pracowników Cellnex, mając na celu zapewnienie łączności wszędzie. To ich praca i wiedza specjalistyczna umożliwiają łączność w tych regionach, dlatego mamy nadzieję przyczynić się do zwiększenia ogólnego dobrobytu na poziomie lokalnym – powiedział. Małgorzata Rozwałka – Tłok, Dyrektor Personalny, Cellnex Polska.

Kończymy bardzo ważny dla naszej firmy etap dotyczący integracji zespołów Cellnex, Play i Polkomtel. Łączenie zespołów o różnych kulturach korporacyjnych jest niezbędnym elementem integracji firm, bez którego nie możemy zadbać o najwyższą jakość obsługi klientów. Wybierając nowe lokalizacje kierowaliśmy się dwoma głównymi celami – przygotowaniem komfortowych warunków pracy dla naszych pracowników oraz wyborem odpowiednich lokalizacji, dzięki którym dotrzemy do stacji bazowych w ciągu 2 godzin. Wierzę, że tworząc wspólne miejsce pracy dla naszych pracowników, możemy szybko osiągnąć najwyższą efektywność w zarządzaniu wspólną infrastrukturą telekomunikacyjną – powiedział. Santiago Arkelich Hess, Prezes Zarządu Celnex Polska.

READ  Polska proeuropejska opozycja ma szansę na rekordowe zwycięstwo wyborcze

W kwietniu 2021 roku Cellnex nabył 60 proc. infrastruktury telekomunikacyjnej Play (OnTower Poland Sp. z o.o.), stając się właścicielem wszystkich udziałów na kolejne dwa lata. W czerwcu 2021 roku spółka nabyła 99,9 proc. Polkomtel Infrastruktura, wchodzącej w skład Grupy Cyfrowy Polsat, będącej częścią TowerLink Poland Sp z oo zarządzanej przez Cellnex Poland. Zespół Cellnex Poland liczy obecnie prawie 500 pracowników (tj. 250 osób zajmujących się projektowaniem i zarządzaniem siecią oraz 220 osób zajmujących się utrzymaniem i zarządzaniem siecią). Cellnex, który ma obecnie blisko 16 000 lokalizacji, zainwestował w Polsce ponad 10 miliardów złotych i zobowiązał się zainwestować kolejne 8,5 miliarda złotych w ciągu najbliższych 10 lat.

Informacje o firmie Cellnex Telecom

Efektywne wdrażanie łączności nowej generacji ma kluczowe znaczenie dla pobudzania innowacji technologicznych i przyspieszania wzrostu gospodarczego sprzyjającego włączeniu społecznemu. Cellnex to niezależny operator infrastruktury telekomunikacji bezprzewodowej i nadawania, który umożliwia operatorom dostęp do zaawansowanej europejskiej infrastruktury telekomunikacyjnej na zasadzie wspólnego użytku, pomagając w obniżeniu barier dostępu dla nowych operatorów i poprawie usług w najbardziej odległych obszarach.

Cellnex zarządza portfelem około 135 000 lokalizacji – łącznie z publikacjami prognoz do 2030 r. – w Hiszpanii, Włoszech, Holandii, Francji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Portugalii, Austrii, Danii, Szwecji i Polsce.

W Polsce Celnex rozpoczął działalność w 2021 roku po przejęciu infrastruktury pasywnej (wieże i maszty) od operatorów sieci komórkowych P4 i Polcomtel. Polska jest także pierwszym krajem, w którym Celnex zainwestował w infrastrukturę aktywną (anteny, nadajniki), odkupując ją od Polkomtela. Cellnex Poland świadczy obecnie usługi zarządzania infrastrukturą telekomunikacyjną dla Play i Polkomtel, a także innych organizacji w sieci (m.in. zarządców dróg, służb – policji i straży pożarnej) w modelu usługowym oraz lokalną infrastrukturę telekomunikacyjną dla przedsiębiorstw komercyjnych.