24 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Bywalcy koncertów składają pozew przeciwko Madonnie i Live Nation w związku z późnym rozpoczęciem programu

Bywalcy koncertów składają pozew przeciwko Madonnie i Live Nation w związku z późnym rozpoczęciem programu

W grudniu nowojorczycy pojechali na koncert do Barclays Center.

Dwóch mężczyzn z Nowego Jorku chciało wkręcić się w klimat koncertu Madonny. Teraz pozywają gwiazdę popu za późne rozpoczęcie programu, ponieważ następnego dnia musieli wcześnie wstać.

Michael Fellows z Brooklynu i Jonathan Haden z Bronxu kupili bilety na koncert Madonny „Celebration”, który odbędzie się 13 grudnia w Barclays Center.

Bilety mówiły, że występ rozpocznie się o 20:30, ale według pozwu Madonna pojawiła się na scenie dopiero jakiś czas po 22:45, a mężczyźni powiedzieli, że „doświadczyły ograniczonego dostępu do transportu publicznego i wspólnego korzystania z przejazdów”. i/lub zwiększone koszty transportu publicznego i prywatnego” do czasu rozpoczęcia przedstawienia o 1 w nocy

Być może ośmieleni nawoływaniem Madonny do wyrażenia siebie, Fellowes i Haden również poskarżyli się, że koncert nie był świętem, ponieważ „musieli wstać wcześnie, aby następnego dnia iść do pracy i/lub zająć się obowiązkami rodzinnymi”.

Fellows i Haden pozywają Madonnę, Live Nation i Barclays Center za „nieuzasadnione, nieuczciwe i/lub oszukańcze praktyki biznesowe” polegające na obiecywaniu publiczności, że koncert rozpocznie się o 20:30, wiedząc, że Madonna nie rozpocznie występów o reklamowanej godzinie. czas. Mąż twierdzi, że doszło do naruszenia umowy.

„Madonna wykazała wyraźne trudności w zapewnieniu pełnego i terminowego występu, a oskarżeni byli świadomi, że wszelkie oświadczenia dotyczące godziny rozpoczęcia występu stanowią w najlepszym przypadku optymistyczną spekulację” – stwierdzono w pozwie.

Pozew złożony w środę w sądzie federalnym na Brooklynie ma na celu nadanie statusu pozwu zbiorowego, ponieważ mężczyźni powiedzieli, że ich obawy dotyczące kolejnej „imprezowej” trasy zaczęły się podobnie późno.

Pozew dotyczy bliżej nieokreślonego odszkodowania.

READ  Hayden Panettiere ponownie zagra Krzyk 4 w sequelu „Krzyku” Nowości

„Biorąc pod uwagę długą historię spóźniania się Madonny o kilka godzin na poprzednie koncerty (oraz zachowanie, które trwało na koncertach w innych miastach po koncertach w Barclays Center, w tym koncertach w Waszyngtonie i Bostonie), powodowie wiedzieli lub powinni byli wiedzieć, że to wiedzieć.” „Wiadomo było, że koncerty nie rozpoczną się o 20:30 i że Madonna wyjdzie na scenę dopiero kilka godzin po ich rozpoczęciu, co spowodowało, że powodowie i wszyscy członkowie klasy musieli czekać kilka godzin” – czytamy w pozwie.

Madonna rozpoczęła swoją „Celebration Tour” w październiku w londyńskiej O2 Arena, po tym jak początkowo musiała ją przełożyć ze względu na strach medyczny. Trasa miała rozpocząć się w lipcu 2023 roku, ale została zmuszona do przełożenia Ponieważ był hospitalizowany W czerwcu z powodu poważnej infekcji bakteryjnej.

ABC News skontaktowało się z przedstawicielem Madonny, a także Live Nation i Barclays Center z prośbą o komentarz.

Madonna spotkała się już z podobnymi procesami sądowymi. Podczas trasy koncertowej „Madame X” w 2019 r. była kilkakrotnie pozywana za spóźnienie na koncerty.

Mieszkaniec Florydy, Nate Hollander, pozwał Madonnę i Live Nation w listopadzie 2019 roku, zarzucając, że przenieśli koncert o dwie godziny później niż pierwotnie planowano i że było już dla niego za późno na przybycie. Z akt sądowych wynika, że ​​Hollander dobrowolnie oddalił pozew już po miesiącu.

Podczas tej samej trasy koncertowej Madame X dwóch bywalców koncertu na Brooklynie w Nowym Jorku złożyło pozew podobny do tego, który został złożony w tym tygodniu. Andrew Banos i Antonio Villota złożyli pozew przeciwko Live Nation, Brooklyn Academy of Music i Madonnie w lutym 2020 r., zarzucając, że gwiazda popu rozpoczęła swoje dwa występy w tym miejscu dopiero ponad dwie godziny po godzinie rozpoczęcia podanej na biletach. Z dokumentów sądowych wynika, że ​​Panos i Vilotta doszli do bliżej nieokreślonego porozumienia w lipcu 2020 roku i pozew został dobrowolnie oddalony.

READ  Anne Heche Crash House Właściciel dzieli smutek i dziękuje za wsparcie - termin

Mark Osborne z ABC News przyczynił się do powstania tego raportu.