29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Były dyrektor generalny Starbucks Howard Schultz odchodzi z zarządu

Były dyrektor generalny Starbucks Howard Schultz odchodzi z zarządu

Były dyrektor generalny Starbucks Howard Schultz składa zeznania przed Senacką Komisją ds. Zdrowia, Edukacji, Pracy i Emerytur w budynku biurowym Senatu Dirksen na Kapitolu, 29 marca 2023 r. w Waszyngtonie.

Anna Money Maker | Obrazy Getty’ego

dawny Starbucksa Dyrektor generalny Howard Schultz odchodzi z zarządu sieci kawiarni Firma podała Środa.

„Nie mogę się doczekać, aż będę mógł wspierać kolejne pokolenie liderów, które pomogą Starbucks w przyszłości jako klient, zwolennik i orędownik w mojej roli emerytowanego prezesa” – stwierdził Schultz w oświadczeniu.

Firma podała, że ​​zmiana była częścią planowanego przejścia, ale 70-letni Schultz nie podał powodu swojego odejścia.

Jego trzecia kadencja na stanowisku dyrektora generalnego Starbucks zakończyła się w marcu, a stanowisko objął Laxman Narasimhan. Schultz spędził na najwyższym stanowisku 11 miesięcy. W tym okresie sformułował strategię modernizacji kawiarni firmy, poprawy relacji z baristami i wspierania wzrostu sprzedaży. Doprowadził także do wprowadzenia na rynek Starbucks Olliato, linii napojów na bazie oliwy z oliwek.

Przed swoim odejściem Schultz powiedział CNBC, że nie ma zamiaru ponownie obejmować stanowiska dyrektora generalnego.

Schultz wcześniej zrezygnował z członkostwa w zarządzie Starbucks w czerwcu 2018 r., aby przygotować się do potencjalnej kandydowania na prezydenta, zanim zdecydował się odrzucić tę ofertę. Rolę dyrektora generalnego przekazał już Kevinowi Johnsonowi w 2017 roku.

Gdy Schultz opuści zarząd, jego miejsce zajmie Wei Zhang. Zhang był starszym doradcą ds Ali Baba I prezes Alibaba Pictures Group.

Doświadczenia z chińskim gigantem handlu elektronicznego mogą pomóc Starbucksowi w próbie ożywienia chińskiego biznesu. Chiny to drugi co do wielkości rynek Starbucks, a niektóre tamtejsze trendy, takie jak zamówienia mobilne, zainspirowały zmiany w działalności firmy w USA.

Zhang zajmował także wcześniej stanowiska w News Corp China, CNBC China, Bain i General Electric. Obecnie zasiada w zarządzie Ralpha Laurena.

READ  United Airlines tracą pieniądze z powodu uziemienia samolotów Boeing

Jest trzecią kobietą w dziewięcioosobowym zarządzie Starbucks, w skład którego wchodzą prezes Melodie Hobson i dyrektor generalna Land O’Lakes Beth Ford.

Ujawnienie: CNBC China jest podmiotem stowarzyszonym CNBC.