3 maja, 2024

Bundesliga zawiesiła 3 mecze, a Maple Leafs rozpoczną mecz drugi

Michaela Buntinga Został zawieszony w trzech meczach przez kierownictwo NHL ze względu na bezpieczeństwo graczy i nie zagra dla Toronto Maple Leafs przeciwko Tampa Bay Lightning w meczu 2 pierwszej rundy Best-of-7 Eastern Conference na Scotiabank Arena w czwartek (19:00 ET; ESPN, CBC, SN, TVAS, BSSUN).

Napastnik Maple Leafs został ukarany dyscyplinarnie za nielegalne uderzenie głową i wślizg przeciwko obrońcom Lightning Eryk Cernak Przegrana 7:3 w meczu 1 we wtorek.

Do wypadku doszło o godzinie 15:40 drugiej tercji. Kara meczowa została nałożona na pięć minut za nielegalne zagranie głową. Lightning strzelił dwa gole w późniejszej grze w przewadze, przez napastnika Coreya Perry’ego i centrum Punkt Braydenaprowadząc 6:2.

Cernak opuścił grę i nigdy nie wrócił. Trener Tampa Bay, John Cooper, powiedział w środę, że obrońca nie zagra w drugim meczu.

Maple Leafs przegrywali w pierwszej rundzie w każdym z ostatnich sześciu sezonów, wliczając w to siedem porażek z Tampa Bay w zeszłym sezonie pomimo prowadzenia 3-2. Toronto nie wygrało serii play-off Pucharu Stanleya od 2004 roku, a ich ostatnie mistrzostwo miało miejsce w 1967 roku.

Bez dostępnych flag, Callie Jarnkrock Zastąp go lewym skrzydłem na linii ze środkiem Austina Mathewsa i prawe skrzydło Mitchella Marnera W praktyce śr.

Ryana O’Reilly’ego Centrum było w linii z lewym skrzydłem Mateusz Knesktóry mógł zadebiutować w play-offach Pucharu Stanleya w meczu 2, oraz prawym skrzydłem Noel Accari. Johna Tavaresaktóry grał na lewym skrzydle w pierwszym meczu na linii z O’Reilly i prawym skrzydłem Williama Nylanderaprzesunięty do środka między lewym skrzydłem Aleksandra Kerfoota i Nylander.

Czwarta linia od centrum Davida Kampfa między lewym skrzydłem Zacka Astona Reese’a i prawe skrzydło Sama Lafferty’ego pozostała taka sama.

„Wczoraj nie był świetny (napastnicy) w naszej pierwszej szóstce, więc jest to, ale nie podjąłem też żadnych decyzji dotyczących składu pod względem formy, na którą patrzymy jutro” – powiedział Keefe w środę. „Chciałem załatwić kilka powtórzeń dla Johna z powrotem w centrum; nie miał ich przez cały tydzień. Jeśli w końcu przesuniemy sprawy, chcę, żeby czuł się tam komfortowo. Ale nie podjąłem jeszcze żadnych ostatecznych decyzji, więc Nie czytałem zbyt wiele o tym, jak dzisiaj wyglądaliśmy”.

READ  KGL Lacey, 47. rekrut NFL w 2025 r., zobowiązuje się do pracy w Teksasie

Knies, wybrany w drugiej rundzie (nr 57) przez Maple Leafs w drafcie NHL 2021, miał jedną asystę w trzech meczach sezonu regularnego po podpisaniu kontraktu z Toronto po drugim sezonie na University of Minnesota.

„Tampa to konkurencyjny zespół”, powiedział Kniss o tym, czego nauczył się oglądając pierwszą grę, „a eliminacja to inne zwierzę, o wiele bardziej fizyczne i znacznie szybsze”. Świetna lekcja dla tego zespołu.

„Byłoby wspaniale (gra w drugiej grze). Każdy dzieciak marzy o grze w play-offach i walce o Puchar Stanleya, więc będę bardzo podekscytowany i będę tego częścią”.

O’Reilly powiedział, że jest pod wrażeniem Knesa, który zdobył 42 punkty (21 goli, 21 asyst) w 40 meczach z University of Minnesota w tym sezonie, odkąd dołączył do Maple Leafs 9 kwietnia.

„To świetny dzieciak, ciężko pracuje i widać, że jego umiejętności są niesamowite, sposób, w jaki krąży i zagrania, które tam wykonuje, gra z nim będzie ekscytująca” – powiedział O’Reilly. „Mam nadzieję, że możemy dużo wygenerować i być trudną linią do gry przeciwko, ale mam nadzieję, że mogę przyczynić się do ofensywy. Jestem pod wrażeniem. Można powiedzieć, że będzie miał długą karierę w NHL”.

Keefe to potwierdził Ilja Samsonowktóry zdobył sześć bramek z 29 strzałów, zanim został wycofany pod koniec drugiej połowy, wystartuje dla Toronto w drugim meczu. Józef Ściana Cztery z pięciu strzałów padły we wtorek w trzeciej tercji.

Niezależny reporter NHL.com, Dave McCarthy, przyczynił się do powstania tego raportu