3 lipca, 2024

Breanna Stewart tworzy historię WNBA, prowadząc Liberty do zwycięstwa nad Dream

W niedzielę było wiele momentów, które pokazały, że Liberty wciąż próbowali otrząsnąć się z tego, co ich bolało po wtorkowej porażce w zdobyciu tytułu mistrza Pucharu Komisarza.

Jednak po słabym początku, słabym występie Jonquela Jonesa i fatalnym wieczorze strzelanin Sabriny Ionescu, Brianna Stewart poprowadziła drużynę Liberty do zwycięstwa 81-75 nad Atlanta Dream w Barclays Center.

Stewart zdobył 22 punkty i stał się najszybszym graczem w historii WNBA, który w 242 meczach zdobył 5000 punktów. Diana Taurasi utrzymywała ten wynik w 243 meczach.

Brianna Stewart (30 l.) została najszybszą zawodniczką w historii WNBA, która zdobyła 5000 punktów w niedzielnym zwycięstwie Liberty nad Dream. Michel Farsi dla „New York Post”.

„To z pewnością wielki zaszczyt, gdy można ominąć kogoś takiego jak D [Taurasi]„To naprawdę przygotowuje grunt pod płytę i tak dalej” – powiedział Stewart ze śmiechem. To niesamowity zaszczyt i mam zamiar też do niej napisać w tej sprawie SMS-a, ale ogólnie rzecz biorąc, nie byłoby mnie tutaj i nie byłbym w stanie zrobić tych wszystkich rzeczy bez moich kolegów z drużyny i naprawdę jestem im wdzięczny za przygotowanie mnie do osiągnięcia tego celu ten punkt.

„Ale staramy się zrobić coś więcej, niż tylko zdobywać pochwały”.

Jones zdobyła zaledwie pięć punktów – tylko o 2 punkty więcej niż trzy rzuty wolne, które wykonała we wtorek przeciwko drużynie Lynx w finale Pucharu Komisarza.

Sabrina Ionescu (20) w niedzielę zdobyła zaledwie 3 z 17 prób. Michel Farsi dla „New York Post”.
Petnia Laney Hamilton (44) wygląda na to, że może podać Dream. Michel Farsi dla „New York Post”.

Ionescu trafił 10, trafiając 3 z 17 rzutów z gry, w tym 2 z 11 z głębi pola.

Trener Liberty Sandy Brondello powiedział, że kilku zawodników ma zły stan zdrowia.

Ionescu powiedziała napiętym głosem, że „nie wypowiedziała ani słowa” na korcie.

Stewart prowadził Liberty (najlepszy wynik w lidze 16-3) w drugiej połowie, po tym jak w pierwszej kwarcie trafił on na skuteczność 27,8%, a w drugiej 30%.

Do przerwy tracili 16 punktów, a na 1:40 przed końcem drugiej połowy nadal przegrywali 14 punktami, po czym Stewart i Vandersloot rozpoczęli serię i do przerwy prowadzili 41-36.

READ  Anderson Silva i Chael Sonnen walczą o remis w słabym pokazie boksu

Stewart, dwukrotna MVP, wzięła na siebie ciężar gry w trzeciej kwarcie, zdobywając trzy trójki, gdy Dream zbyt często pozostawiał ją otwartą na szczycie stawki.

Kontynuowała swoje strzały, zdobywając punkty drugiej szansy i zebrała 12 zbiórek, aby pomóc ograniczyć Dream w bramce.

Atlanta (7-10) zdobyła 13 z 18 prób w strefie strefowej w pierwszej połowie, ale tylko 5 z 14 prób w strefie w drugiej połowie.

Jonquil Jones zdołał zdobyć dla Liberty tylko pięć punktów
Niedziela wbrew marzeniu. Michel Farsi dla „New York Post”.
W niedzielę Breanna Stewart zdobyła dla Liberty 22 punkty. Michel Farsi dla „New York Post”.

„Na początku nie byliśmy tak destrukcyjni, jak chcieliśmy, i mogliśmy to zmienić, wiedząc po prostu, gdzie starają się umieścić piłkę” – powiedział Stewart o lepszej pracy w środku. „Starają się zjechać ze wzgórza. „Próbują to namalować… tylko dlatego, że zdają sobie z tego sprawę”.

Petnija Lani Hamilton oddał w trzeciej kwarcie głęboki strzał, który zmienił losy meczu po podaniu Ionescu, który wpadł w róg i dał Liberty prowadzenie 44-43 – pierwsze dla Liberty od czterech minut meczu.

Leonie Fibic również w ostatniej kwarcie wskoczyła na boisko, zdobywając dziewięć ze swoich 12 punktów w czwartej kwarcie.

Brianna Stewart blokuje strzał dla Liberty w niedzielnym meczu z Liverpoolem
sen. Michel Farsi dla „New York Post”.

Ale początkowo wolność wydawała się stracona.

W pewnym momencie Vandersloot podał piłkę Stewartowi pod koszem w przejściu, ale mu się to nie udało.

Ionescu powoli podejmował decyzje, decydując się nie strzelać w sytuacjach, gdy miał do dyspozycji przestrzeń, i zamiast tego wykonywał niewłaściwie celne podania.

Była zawodniczka Liberty, Tina Charles – wraz z Alishą Gray – wyprzedzały byłą drużynę Charlesa w fazie przejściowej i w strefie, a Charles konsekwentnie wyprzedzał Jonesa.

Charles, który grał w Liberty od 2014 do 2019 roku, zdobył 16 punktów. Gray skończył 24 lata.

„Zaczęliśmy mecz powoli” – powiedział Brondello. „Myślę, że byliśmy trochę niezdecydowani. Musieliśmy więc dać z siebie wszystko. Musieliśmy grać tak mocno, jak tylko mogliśmy i we właściwy sposób. Nie braliśmy zbyt wiele na siebie. strzałów w pierwszej połowie Mieliśmy kilka wolnych strzałów, ale musieliśmy po prostu dalej przenosić piłkę, a przeciwnik zaczął uciekać, kiedy ich potrzebowaliśmy.

READ  Jr Holiday, Devin Booker Członek amerykańskiej drużyny juniorów na Igrzyska w Paryżu: Źródła