20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Braves sprzedają Kyle’a Wrighta do Royals

Braves sprzedają Kyle’a Wrighta do Royals

Braves przeszli na prawą rękę Kyle’a Wrighta Do rodziny królewskiej w zamian za swojego prawego partnera Jacksona Cowara, Raporty Ann Rogers z MLB.com. Najpierw kolega Rogersa, Mark Bowman Pokazane Że może być w toku jakiś układ z udziałem Wrighta. Wright przeszedł po sezonie operację barku i oczekuje się, że opuści cały sezon 2024, chociaż Kansas City będzie go kontrolowało przez dwa lata później.

Wright (28 l.) był numerem 5 w ogólnym wyborze w drafcie w 2017 r. i choć dotarcie tam zajęło mu kilka lat, ostatecznie dominował w 2022 r. Po ogłoszeniu ERA na poziomie 6,56 w 70 rundach przez części czterech sezonów 2018 r. do 2021 r. Wright osiągnął najlepszy wynik w swojej karierze w prawie każdej roli w 2022 r. W ciągu 180 1/3 klatek w ciągu swojego życia uzyskał średnią uzyskaną na poziomie 3,19, ze wskaźnikiem trafień na poziomie 23,6%, tempem chodu na poziomie 7,2% i uziemieniem stopa 55,6% i współczynnik przekreśleń 0,00. 95 godzin/9.

Pozornie utorowało to Wrightowi drogę do gry na szczycie rotacji Atlanty przez wiele lat, ale jak to często bywa w przypadku miotaczy, przeszkodziły mu kontuzje, które zmieniły bieg jego kariery. Wright zgłosił ból barku podczas wiosennych treningów i rozpoczął rok 15-dniowym treningiem IL. Wrócił w połowie kwietnia, ale zaledwie trzy tygodnie później ponownie został umieszczony na liście kontuzjowanych – tym razem ostatecznie przeniesiony do 60-dniowej ligi irlandzkiej. Wright wrócił na cztery mecze we wrześniu i został mocno uderzony, wykazując jednocześnie zmniejszoną prędkość. Po sezonie zasadniczym przeszedł operację i na boisko w najwyższej lidze wróci dopiero w sezonie 2025.

Ogólnie rzecz biorąc, sezon 2023 Wrighta obejmował zaledwie 31 rund piłki ERA 6,97, a wskaźniki uderzeń, chodów i home runów miały tendencję w złym kierunku. Tej zimy będzie uprawniony do arbitrażu, a Matt Swartz, współpracownik ligi MLBTR, spodziewa się, że podczas swojego pierwszego występu zarobi 1,4 miliona dolarów. Prawie na pewno otrzyma podobną pensję w 2025 roku po zakończeniu kampanii w 24 roku i przepracowaniu pełnego roku na liście kontuzjowanych z 60-dniowym stażem. Kansas City skutecznie zyskuje dwa zdrowe lata od Wrighta. Pierwszy sezon będzie ich kosztować mniej więcej 2,8 miliona dolarów (przyszłoroczna pensja ~1,4 miliona dolarów i podobna kwota w roku następnym). Wright będzie miał swego rodzaju limit rund w 25 roku i idealnie powinien osiągnąć pełne obciążenie pracą w 2026 roku.

READ  Najważniejsze wydarzenia Mistrzostw Świata 2022: Portugalia pokonuje Szwajcarię 6:1

W zamian za tę długoterminową przewagę nad Wrightem, Royals daliby Bravesowi sześć lat kontroli nad klubem Cowar – była gwiazda Florida Gators, wybór w pierwszej rundzie i czołowy kandydat, który jeszcze nie odniósł sukcesu w KC Cowar ma jednego pomniejsza opcja Lidze pozostał rok po przyznaniu mu czwartej opcji z powodu kontuzji (Czapka z kapelusza dla Bowmana), ale 27-latek zanotował 75 zdobytych runów w 74 rundach w głównych ligach przez części trzech sezonów. Dość powiedzieć, że jest to postępowy projekt i gra sama w sobie.

Choć Kowar najwyraźniej nie odniósł jak dotąd żadnego większego sukcesu w lidze, od chwili przejścia na pełny etat na centralną rolę zaobserwował wyraźny wzrost tempa gry. Po osiągnięciu średniej prędkości 95,7 mil na godzinę na grzejniku jako starter w 2021 r. osiągnął średnią prędkość 97 mil na godzinę w 2023 r. To z pewnością imponujący czas życia, ale boisko ma również znacznie poniżej średniej rotacji – i współczynnika uderzeń wahadłowych. Najszerszy wynik Cowara wynosi 10,7%. w całym swoim zespole. Cały arsenał wciąż plasuje się nieco poniżej średniej ligowej. W 2023 r. Cowar pokonał 21,2% swoich przeciwników, ale także przeszedł 14,6% z nich, co zwiększyło jego wskaźnik marszu w karierze do 13,7%.

Najwyraźniej odważni widzą coś, co im się podoba. Kowar znalazł się na liście 100 najlepszych perspektywicznych zawodników Baseball America zarówno w sezonach 2019–20, jak i 2020–21 i ogólnie osiągał solidne lub lepsze wyniki w grupie juniorów młodszych w sezonie 2022. W ciągu ostatnich dwóch lat otrzymywał mocne ciosy w Triple-A, po prostu Podobnie jak to miało miejsce w głównych ligach, ale jeśli Braves zdołają przywrócić go do formy sprzed 22 roku życia, zyskają sześć lat kontroli nad klubem. Mocne ramię do rzucania.

READ  10 najlepszych wczesnych przechwytów w klasie Draft 2022 NFL; Round 1 Cool String punch to gwóźdź pierwszego roku