27 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Binance.US zawiesza depozyty w dolarach amerykańskich po kampanii regulatorów

Binance.US zawiesza depozyty w dolarach amerykańskich po kampanii regulatorów

(Reuters) – Amerykańska giełda kryptowalut Binance poinformowała w czwartek, że zawiesi depozyty w dolarach amerykańskich, a jej partnerzy bankowi przygotowują się do wstrzymania kanałów obowiązkowych wypłat w dolarach już 13 czerwca, zaledwie kilka dni po tym, jak amerykańskie organy regulacyjne złożyły pozew przeciwko Binance i jej dyrektorowi generalnemu. Jego Changpeng. Chow.

Amerykański oddział największej na świecie giełdy kryptowalut powiedział w tweecie o 22:33 ET (02:33 GMT w piątek), że ruch ten wynika z podjęcia „proaktywnych kroków” w przejściu na giełdę wyłącznie kryptowalutową w samą porę. .

Giełda poinformowała swoich klientów, że handel, wpłaty i wypłaty kryptowalut pozostaną w pełni operacyjne.

W poniedziałek amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozwała Binance i jego założyciela Zhao, a dzień później największą giełdę kryptowalut w USA, Coinbase (COIN.O).

Wydarzenia te oznaczają dramatyczną eskalację represji w branży przez amerykańskie organy regulacyjne, po upadku FTX w zeszłym roku.

Amerykańskie organy nadzoru finansowego powiedziały w czwartek, że opowiadają się za zamrożeniem aktywów Binance, co zostało złożone i upublicznione przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd w sądzie federalnym.

„Binance.US jest znacznie mniejszą firmą niż jej międzynarodowy konglomerat. Najwyraźniej wstrzymanie wypłat spowodowałoby lub wzbudziłoby wiele niepokoju i paniki” – powiedział Matthew Dib, dyrektor operacyjny singapurskiej platformy kryptograficznej Stack Funds.

„Jednak dzień w dzień w zeszłym tygodniu Binance był poddawany różnego rodzaju komentarzom i problemom ze strony SEC i organów regulacyjnych, więc naprawdę można było się tego spodziewać”.

Ceny kryptowalut prawie nie zareagowały na te wiadomości, ponieważ bitcoin spadł nieznacznie do 26 496 USD podczas azjatyckiego dnia w piątek.

Zmierzał do tygodniowej straty w wysokości około 2%, po spadku do dwumiesięcznego minimum na poziomie 25 350 USD na początku tygodnia, gdy represje SEC wytrąciły z równowagi.

READ  Dyrektor generalny Blue Origin Bob Smith odchodzi, a jego miejsce zajmuje ustępujący dyrektor generalny Amazon Dave Limp

Token BNB Binance spadł o 0,46% do 261,46 USD.

„Reakcja była jak dotąd bardzo wyciszona. Albo rynek ją zignorował, albo po prostu jeszcze się z nią nie uporał” – powiedział Tony Sycamore, analityk rynkowy w IG Markets.

W czwartkowym tweecie Binance.US powiedział, że postępowanie SEC z kryptowalutami jest „niezwykle agresywne i zastraszające”, dodając, że nadal będzie „energicznie bronić siebie, naszych klientów i branżę przed niesprowokowanymi atakami ze strony SEC”.

Branża kryptowalut zaatakowała w ostatnich dniach przewodniczącego amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Gary’ego Genslera w następstwie pozwów sądowych, choć od tego czasu odrzucił krytykę, że agencja próbuje zmiażdżyć przemysł kryptograficzny.

powiedział Wayne Huang, współzałożyciel i dyrektor generalny XREX Inc., instytucji finansowej obsługującej blockchain, która obsługuje giełdę kryptowalut XREX w dolarach amerykańskich.

Dodatkowe raporty Rai Wei w Singapurze i Rahat Sandhu w Bengaluru; Montaż autorstwa Dania Ann Thuble, Shri Navaratnam i Kim Coghill

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.