7 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

hulu

Bidens bierze udział w uroczystościach Kennedy Center dla Gladys Knight, George’a Clooneya, U2 i innych

Joe i Jill Bidenowie Uczęszczał do Kennedy Center z wyróżnieniem Niedzielny wieczór w Waszyngtonie, aby uczcić pięć osób i grup za ich osiągnięcia artystyczne.

Prezydent i Pierwsza Dama po raz pierwszy udali się na doroczną imprezę w swoich obecnych biurach w 2021 roku w maseczkach ze względu na pandemię COVID-19. (Donald i Melania Trump, poprzednicy Bidenów, Pomiń uroczystośćw której zwykle uczestniczy prezydent).

W tym roku John F. Kennedy Center for the Performing Arts uhonorował aktora i obrońcę praw człowieka George’a Clooneya, piosenkarkę Amy Grant i piosenkarkę Gladys Knight, kompozytorkę i dyrygentkę Tanyę Lyon oraz irlandzki zespół U2.

Wyróżnieni Bono i George Clooney witają się wraz z The Edge i Tanyą Lyonne na 45. gali Kennedy Center Honors, 4 grudnia 2022 r. w Waszyngtonie.

Paul Morigi/Getty Images

ZDJĘCIE: Prezydent Joe Biden i Pierwsza Dama Jill Biden biorą udział w 45. gali Kennedy Center Honors, 4 grudnia 2022 r. W Waszyngtonie.

Prezydent Joe Biden i pierwsza dama Jill Biden biorą udział w 45. gali Kennedy Center Honors, 4 grudnia 2022 r. W Waszyngtonie.

Stephanie Reynolds/AFP za pośrednictwem Getty Images

Zdjęcie: 2022 Kennedy Center Honorees Amy Grant, Gladys Knight, George Clooney, Tanya Lyonne dołączają do członków zespołu U2, Adama Claytona, Larry'ego Mullena Jr., The Edge i Bono w Departamencie Stanu, 3 grudnia 2022 r., Waszyngton.

Kennedy Center Honorees 2022 Amy Grant, Gladys Knight, George Clooney, Tanya Lyonne dołączają do członków zespołu U2, Adama Claytona, Larry’ego Mullena Jr., The Edge i Bono w Departamencie Stanu, 3 grudnia 2022 r., w Waszyngtonie.

Zdjęcie Kevina Wolfa/AP

„Dorastając w małym miasteczku Kentucky, nigdy nie wyobrażałem sobie, że będę osobą siedzącą na balkonie Kennedy Center Honors. Bycie wymienionym w tym samym czasie, co reszta tych niesamowitych artystów, to ogromny zaszczyt.” Clooney powiedział w oświadczeniu na stronie Kennedy Center. Naprawdę ekscytujące dla rodziny Clooneyów.

ZDJĘCIE: Prezydent Joe Biden wyciąga rękę do Pierwszej Damy Jill Biden, gdy opuszczają Kennedy Center, aby uczcić przyjęcie w Białym Domu, 4 grudnia 2022 r. W Waszyngtonie.

Prezydent Joe Biden wyciąga rękę do Pierwszej Damy Jill Biden, gdy opuszczają Centrum Kennedy’ego, aby odebrać odznaczenia w Białym Domu, 4 grudnia 2022 r. W Waszyngtonie.

AP Photo/Manuel Balce Ceneta

Zdjęcie: Kennedy Center Honors Amerykański aktor George Clooney i Bono z U2 biorą udział w przyjęciu dla uhonorowanych Kennedy Center w Sali Wschodniej Białego Domu, 4 grudnia 2022 r., w Waszyngtonie.

Kennedy Center Honors Amerykański aktor George Clooney i Bono z U2 biorą udział w przyjęciu dla uhonorowanych Kennedy Center w Sali Wschodniej Białego Domu, 4 grudnia 2022 r. W Waszyngtonie.

Saul Loeb/AFP za pośrednictwem Getty Images

ZDJĘCIE: Prezydent Joe Biden przemawia podczas przyjęcia w Kennedy Center w Białym Domu, 4 grudnia 2022 r. W Waszyngtonie.

Prezydent Joe Biden przemawia podczas przyjęcia w Kennedy Center w Białym Domu, 4 grudnia 2022 r. W Waszyngtonie.

AP Photo/Manuel Balce Ceneta

Wiceprezydent Kamala Harris i zastępca dowódcy Doug Emhoff również mają wziąć udział w niedzielnym wydarzeniu.

READ  Katy Perry udostępnia uroczy post poświęcony byłej żonie narzeczonego Orlando Blooma, Mirandzie Kerr

Pojawienie się Bidena nastąpiło po powitaniu przez parę prezydenta Francji Emmanuela Macrona Z wizytą państwową w zeszłym tygodniu. Prezydent udał się również do Bostonu, aby powitać księcia Williama w Bibliotece i Muzeum Prezydenckim im. Johna F. Kennedy’ego.

Centrum co roku honoruje artystów za ich wpływ na kulturę amerykańską. Wśród uhonorowanych w 2021 roku są modelka „Saturday Night Live” Lorne Michaels, piosenkarka i aktorka Bette Midler oraz piosenkarka Joni Mitchell.

Uroczystość jest często magnesem dla polityków z Waszyngtonu i hollywoodzkich ostoi, przyciągając ich do Centrum Kennedy’ego, położonego nad rzeką Potomac w stolicy kraju.

ZDJĘCIE: Prezydent Joe Biden i Pierwsza Dama Jill Biden biorą udział w 44. gali Kennedy Center Honors, grudzień.  5 grudnia 2021 w Waszyngtonie.

Prezydent Joe Biden i pierwsza dama Jill Biden biorą udział w 44. gali Kennedy Center Honors, grudzień. 5 grudnia 2021 w Waszyngtonie.

Paul Morigi/Getty Images

W lipcu ogłoszono tegorocznych zwycięzców Kennedy Center.

Oprócz uznania talentów artystycznych i wkładu artystycznego uhonorowanego, gala ma również na celu zebranie funduszy dla Kennedy Center, które przez cały rok organizuje szereg występów.