15 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Białoruś: UE chce złagodzić zasady dla Polski, krajów bałtyckich w sporze migracyjnym z Białorusią

Bruksela: Unia Europejska W środę Polska i jej dwaj bałtyccy sąsiedzi twierdzili, że mają do czynienia z imigrantami z Zachodu. Białoruś Wypychanie ich na wspólne terytorium w ramach szybkich procedur, które osłabiają ochronę osób ubiegających się o azyl.
Unia Europejska (UE) oskarżyła Białoruś o ucieczkę tysięcy ludzi z Bliskiego Wschodu i wtrącanie ich do obozów przez Polskę, Litwę i Łotwę. Białoruś zaprzecza zarzutom.
Z siedzibą w Brukseli Komisja UE Źródła zaznajomione z propozycją podają, że prawo do ubiegania się o azyl na mocy międzynarodowego prawa humanitarnego jest ograniczone do wyznaczonych obszarów, takich jak wybrane przejścia graniczne.
Oznacza to, że imigranci nie będą mogli ubiegać się o azyl nigdzie na granicy i będą musieli przejść jeszcze wiele kilometrów przez lasy, jeziora i bagna na wschodnim krańcu UE. NATO.
Organizacje prawicowe już skrytykowały antyimigrancki rząd w Polsce za wysyłanie dużej liczby policji, straży granicznej i żołnierzy w celu zamknięcia granicy, nie zapewniając odpowiedniej pomocy humanitarnej i schronienia w mroźnych warunkach.
Źródła podały, że władze krajowe będą musiały rejestrować wnioski o azyl od osób, które udały się na ich terytorium na okres do czterech tygodni – zamiast maksymalnie 10 dni zgodnie z prawem UE.
Zarejestrowane osoby ubiegające się o azyl będą mogły przebywać na granicy do 16 tygodni, podczas gdy podczas rozpatrywania wniosku o ochronę będą pozbawione prawa pobytu w najbardziej odpowiednich ośrodkach w kraju.
Komisja będzie wymagać jedynie podstawowych warunków przyjmowania, takich jak żywność i woda, opieka medyczna i pomoc dla osób najbardziej narażonych.
Pozwoli to na szybsze Deportacje Osoby ubiegające się o azyl, którym nie udało się uzyskać azylu, to kolejny przykład ograniczenia bezpieczeństwa osób starających się o wjazd do Europy.

READ  Polacy nazywają rozmowy telefoniczne Macrona i Schlesa z Putinem „bez sensu”: raport