24 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Best Buy (BBY) na drugi kwartał 2024 r

Best Buy (BBY) na drugi kwartał 2024 r

Klient pcha wózek z telewizorem przed sklepem Best Buy w Chicago, Illinois, 25 listopada 2022 r.

Jim Vondrowska | Reutera

Best Buy we wtorek pobił kwartalne prognozy sprzedaży na Wall Street, ale złagodził prognozy na resztę roku, odczuwając popandemiczny spadek wydatków na sprzęt kuchenny, monitory komputerowe i inną elektronikę.

Dyrektor naczelny Cory Barry powiedział, że firma w dalszym ciągu spodziewa się, że bieżący rok będzie „najniższym punktem popytu na tę technologię”, zanim sprzedaż odbije się od normy.

„W nadchodzącym roku branża elektroniki użytkowej powinna odnotować stabilność i być może wzrost napędzany naturalnymi cyklami modernizacji i wymiany oraz normalizacją innowacji technologicznych” – stwierdziła w komunikacie prasowym.

Oto, co firma zrobiła w drugim kwartale finansowym zakończonym 29 lipca w porównaniu z oczekiwaniami Wall Street, na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród analityków przez Refinitiv:

  • Zysk na akcję: skorygowany 1,22 USD wobec oczekiwanych 1,06 USD
  • Przychody: 9,58 miliarda dolarów wobec oczekiwanych 9,52 miliardów dolarów

W Best Buy następuje powrót do poziomów sprzedaży sprzed pandemii, ponieważ konsumenci wracają do bardziej typowych wzorców wydatków i odczuwają presję na swoje bilanse ze względu na inflację. Podobnie jak Home Depot i Lowe’s, Best Buy osiągnął ogromne zyski podczas Covid, napędzany dużymi zakupami, których ludzie nie dokonują często.

W ciągu ostatniego roku sprzedawca detaliczny elektroniki użytkowej odczuł skutki inflacji, w związku z czym konsumenci przerzucili się na wydatki na doświadczenia. Zakończyła okres zeszłego roku, kiedy po obniżeniu perspektyw wstrzymała skup akcji i zwolniła miejsca pracy w sklepach w całym kraju.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy dochód netto Best Buy spadł do 274 mln dolarów, czyli 1,25 dolara na akcję, z 306 mln dolarów, czyli 1,35 dolara na akcję rok wcześniej.

Sprzedaż netto spadła w tym kwartale z 10,33 miliardów dolarów w tym samym okresie ubiegłego roku.

READ  Indeksy Dow i S&P zamknęły się niżej po 4 dniach wzrostów, gdy Rosja zbombardowała Ukrainę

Podobna sprzedaż, kluczowy wskaźnik obejmujący sprzedaż online i w sklepach otwartych od co najmniej 14 miesięcy, spadła o 6,2% rok do roku, ponieważ klienci kupowali mniej sprzętu AGD, kina domowego i telefonów komórkowych. Z drugiej strony, jak podała firma, w tym kwartale motorem sprzedaży były systemy do gier.

Sprzedaż internetowa w USA spadła o 7,1% rok do roku, ale w dalszym ciągu napędzała dużą część działalności firmy. Handel elektroniczny odpowiadał za prawie jedną trzecią całkowitych przychodów sprzedawcy w Stanach Zjednoczonych, co jest mniej więcej takie samo jak w zeszłym roku.

Sprzedawca zawęził prognozę na cały rok. Stwierdzono, że obecnie oczekuje, że przychody wyniosą od 43,8 do 44,5 miliarda dolarów. Wcześniej prognozowała kwotę od 43,8 do 45,2 miliarda dolarów. W przypadku sprzedaży porównywalnej oczekuje spadku o 4,5% do 6% zamiast poprzednich prognoz na poziomie 3% do 6%.

Podwyższył jednak nieznacznie prognozę wyników. Powiedziała, że ​​spodziewa się skorygowanego zysku na akcję w wysokości od 6 do 6,40 dolarów zamiast wcześniejszych szacunków na poziomie 5,70 do 6,50 dolarów.

Akcje Best Buy osiągnęły poniedziałkową cenę 74,07 dolarów, co podniosło kapitalizację rynkową spółki do 16,16 miliarda dolarów. Na razie w tym roku akcje spółki spadły o prawie 8%. Kontrastuje to ze wzrostem indeksu S&P 500 o około 15% w tym samym okresie.

To rozwijająca się historia. . Prosimy o ponowne sprawdzenie aktualizacji