19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Azja sprzedaje UBS i Credit Suisse;  Chiny, oprocentowanie kredytów mieszkaniowych

Azja sprzedaje UBS i Credit Suisse; Chiny, oprocentowanie kredytów mieszkaniowych

32 minuty temu

Organy regulacyjne w Hongkongu twierdzą, że oddziały Credit Suisse będą otwarte normalnie

Urząd Monetarny Hongkongu i jego Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych ogłaszać Operacje Credit Suisse w mieście będą kontynuowane normalnie, po przejęciu banku przez UBS w weekend.

Operacje Credit Suisse w Hongkongu obejmują spółkę zależną nadzorowaną przez HKMA oraz dwie autoryzowane firmy nadzorowane przez SFC.

„Klienci mogą nadal uzyskiwać dostęp do swoich depozytów za pośrednictwem oddziałów i usług handlowych, które Credit Suisse świadczy na rynkach akcji i instrumentów pochodnych w Hongkongu” – stwierdzili regulatorzy.

„Ekspozycja lokalnego sektora bankowego na Credit Suisse jest minimalna” – zauważyli regulatorzy, dodając, że łączne aktywa oddziału w Hongkongu wyniosły około 100 miliardów HKD (12,74 miliarda USD), co stanowi mniej niż 0,5% jego sektora bankowego.

Akcje banków w Hongkongu gwałtownie spadły w poniedziałek rano, przy czym HSBC stracił 4,37% i był jednym z największych przegranych w HSI, podczas gdy Standard Chartered stracił 3,81%.

34 minuty temu

Przejęcie Credit Suisse „nie powinno mieć wpływu na system bankowy Singapuru”: MAS

Władze monetarne Singapuru (MAS) poinformowały w poniedziałek, że przejęcie przez UBS borykającego się z problemami rywala Credit Suisse nie powinno wpłynąć na stabilność systemu bankowego Singapuru.

„MAS powiedział dzisiaj, że Credit Suisse Group AG będzie nadal działać w Singapurze bez przerw i ograniczeń po ogłoszonym przejęciu przez UBS Group AG. Klienci Credit Suisse nadal będą mieli pełny dostęp do swoich rachunków, a umowy Credit Suisse z kontrahentami pozostaną w mocy siła” – powiedział MAS oświadczenie w poniedziałek.

„Nie oczekuje się, aby przejęcie miało wpływ na stabilność systemu bankowego w Singapurze” – powiedział Maas.

Maas dodał, że oba banki nie obsługują klientów detalicznych, ponieważ ich podstawową działalnością w Singapurze jest bankowość prywatna i bankowość inwestycyjna.

Indeks Straits Times spadł o 0,58% na początku handlu. Akcje DBS Bank wzrosły o 0,15%, podczas gdy akcje OCBC Bank i UOB spadły odpowiednio o 0,49% i 0,18%.

godzinę temu

Chiny pozostawiły bez zmian główne stopy procentowe dla kredytów jedno- i pięcioletnich

Ludowy Bank Chin pozostawił główne stopy procentowe dla kredytu 1-letniego i 5-letniego bez zmian, po obniżeniu stopy rezerwy obowiązkowej dla Prawie wszystkie banki wzrosły w zeszłym tygodniu o 0,25 punktu procentowego.

READ  Prezes Fed Powell zasygnalizował, że stopy procentowe pozostają wysokie, aby walczyć z inflacją

Roczny LPR utrzymał się na poziomie 3,65%, podczas gdy 5-letni LPR utrzymał się na poziomie 4,3%, przy czym obie wartości pozostały niezmienione od sierpnia ubiegłego roku.

Chiński juan na morzu wzrósł o 0,14% do poziomu 6,8795, podczas gdy chiński juan na lądzie ustabilizował się na poziomie 6,885 w stosunku do dolara amerykańskiego.

– Lim Hwi Ji

godzinę temu

Podobno średnie amerykańskie banki proszą Korporację Ubezpieczeń Depozytów o ubezpieczenie depozytów na następne dwa lata

Jak wynika z raportu Bloomberga, Sojusz Amerykańskich Banków Średnich zwrócił się do organów regulacyjnych o zagwarantowanie wszystkich depozytów przez następne dwa lata.

W raporcie zacytowano list od MBCA, w którym sojusz przekonywał, że ubezpieczenie depozytów powstrzyma szybkie wypłaty z mniejszych banków, stabilizując sektor bankowy.

MBCA zasugerował, że banki same sfinansują rozszerzony program ubezpieczeń poprzez podniesienie wyceny ubezpieczenia depozytów, czytamy w raporcie Bloomberga.

Żądanie sojuszu pojawia się po tym, jak sekretarz skarbu USA Janet Yellen powiedziała, że ​​nie wszyscy deponenci będą chronieni limitem ubezpieczenia FDIC w wysokości 250 000 USD na konto, mimo że FDIC ubezpieczył wszystkie depozyty dla Doliny Krzemowej i Signature Bank.

– Yo Bon Bing

godzinę temu

CNBC Pro: Czy nadszedł czas, aby kupić udział w rajdzie technologicznym? Menedżer funduszu hedgingowego Dan Niles i inni ujawniają swoje najlepsze typy

Sektor technologiczny był w zeszłym tygodniu jasnym punktem, ponieważ kryzys bankowy wstrząsnął rynkami.

Ale czy nadszedł czas, aby kupować na wzroście? Specjaliści od rynku zalecają ostrożność, ale uważają, że niektóre akcje osiągną lepsze wyniki.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Wizen tan

godzinę temu

Banki centralne wspólnie zgadzają się zwiększyć płynność dolara, aby złagodzić presję

Posiada je amerykańska Rezerwa Federalna wraz z pięcioma innymi bankami centralnymi wspólnie ogłoszone Zwiększenie częstotliwości ustalania linii swapowej USD z tygodniowej na dzienną.

Pięć banków centralnych to Bank Kanady, Bank Anglii, Bank Japonii, Europejski Bank Centralny i Narodowy Bank Szwajcarii.

Częstotliwość operacji z 7-dniowym terminem zapadalności wzrośnie z tygodniowego na dzienny, począwszy od 20 marca i potrwa „co najmniej” do końca kwietnia.

READ  Kontrakty terminowe na akcje wzrosły po tym, jak S&P 500 odnotował największy jednodniowy wzrost od 2020 r.

Czyniąc to, władze monetarne stwierdziły, że posunięcie to „posłuży jako ważny filar płynności, aby złagodzić presję na światowych rynkach finansowych, a tym samym pomóc złagodzić skutki takiej presji na udzielanie kredytów gospodarstwom domowym i przedsiębiorstwom”.

Posunięcie to poprzedza dwudniowe posiedzenie Rezerwy Federalnej w tym tygodniu i ogłoszenie zamiarów dotyczących stóp procentowych.

– Lim Hwi Ji, Jeff Cox

godzinę temu

CNBC Pro: Od Tesli po zapasy baterii pod radarem: Wall Street ma poradnik dotyczący boomu na samochody elektryczne

Możliwości w globalnych pojazdach elektrycznych są ogromne, a sam rynek europejski ma być wart 300 miliardów dolarów do 2030 roku, szacuje Bernstein.

Podczas gdy producenci samochodów elektrycznych mogą być oczywistymi graczami, analitycy z Wall Street wymienili mnóstwo ofert akcji w różnych sektorach jako sposób na wykorzystanie ich.

Profesjonalni subskrybenci mogą przeczytać więcej tutaj.

– Xavier Ong

2 godziny temu

FDIC sprzedaje aktywa Signature Bank jednostce New York Community Bank

Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) ogłosiła zawarcie umowy sprzedać „zasadniczo wszystkie depozyty i niektóre portfele pożyczkowe” z Signature Bank Flagstar Bank, spółce zależnej New York Community Bancorp.

Agencja poinformowała, że ​​40 byłych spółek zależnych Signature rozpocznie działalność pod nazwą Flagstar w poniedziałek.

Umowa obejmuje aktywa Signature o wartości 38,4 mld USD, w tym 12,9 mld USD pożyczek, które według FDIC zostały zakupione z dyskontem w wysokości 2,7 mld USD.

Stwierdzono jednak, że oferta Flagstar nie obejmowała 4 miliardów dolarów depozytów związanych z działalnością bankowości cyfrowej Signature. Agencja powiedziała, że ​​zapewni te depozyty bezpośrednio klientom bankowości cyfrowej. FDIC powiedział również, że około 60 miliardów dolarów pożyczek pozostanie w areszcie.

Krystyna Wang

4 godziny temu

Kupuje UBS Credit Suisse za 3,2 miliarda dolarów

UBS sfinalizował umowę zakupu rywala Credit Suisse za 3,2 miliarda dolarów. Szwajcarskie organy regulacyjne odegrały kluczową rolę w ułatwieniu transakcji w celu stłumienia zarazy zagrażającej sektorowi bankowemu.

Akcje Credit Suisse odnotowały w zeszłym tygodniu spadek po tym, jak największy inwestor, Narodowy Bank Arabii Saudyjskiej, odmówił udzielenia dodatkowego finansowania. Pomimo późniejszych działań ze strony Credit Suisse i szwajcarskich regulatorów mających na celu uspokojenie obaw inwestorów W tym pożyczka do 50 miliardów franków szwajcarskich (54 miliardy dolarów) Do końca tygodnia akcje spadły o 25,5%.

READ  Ceny mieszkań spadły w czerwcu w rekordowym tempie, według danych firmy mieszkaniowej

Zgodnie z umową akcjonariusze Credit Suisse otrzymają 1 akcję UBS za każde posiadane 22,48 akcji Credit Suisse. Według UBS, wspólny bank będzie miał zainwestowane aktywa o wartości 5 bilionów dolarów.

– Hakyung Kim

Piątek, 17 marca 2023 r., 14:10 czasu wschodniego

Korespondent ekonomiczny Wall Street Journal mówi, że na decyzję Fed w sprawie stóp procentowych może wpłynąć to, co wydarzy się w najbliższych dniach

Decyzja Fed o podniesieniu stóp procentowych o 25 punktów bazowych na posiedzeniu w przyszłym tygodniu może zależeć od tego, co wydarzy się w nadchodzących dniach, powiedział Nick Timeraus, główny korespondent ekonomiczny The Wall Street Journal.

Oczekuje się, że Fed zgodzi się podnieść stopy procentowe o ćwierć punktu, czyli 25 punktów bazowych, na posiedzeniu w przyszłym tygodniu. Ale obserwatorzy rynku twierdzą, że kolejna decyzja banku centralnego w sprawie stóp procentowych stała się mniej pewna w ciągu ostatniego tygodnia w związku z kryzysem bankowym.

„Słyszę to samo, co słyszą inni ludzie, że należy przedstawić argumenty za ukończeniem 25 roku życia i istnieje argument za pominięciem” – powiedział w „The Exchange” CNBC. „Myślę, że to naprawdę zależy… od tego, co stanie się ze stanem rynków i ryzykiem niestabilności finansowej w ciągu najbliższych kilku dni”.

– Alexa Haringa

Piątek, 17 marca 2023 r., 15:37 czasu wschodniego

Sprzedaż First Republic Bank nasiliła się, ponieważ inwestorzy nie mogli się doczekać weekendu

First Republic Bank spadł po południu, spadając o ponad 30%, gdy inwestorzy ustawili się na ostatnią godzinę handlu w tym tygodniu. Piątkowy spadek spowodował, że akcje spadły o ponad 70% od początku tygodnia.

Spadek dotknął również SPDR S&P Regional Banking Index ETF (KRE), który spadł w piątek o 6% i jest gotowy na tygodniową stratę w wysokości ponad 14%.

Zobacz listę…

Pierwszy krok do Daily Republic

Piątek, 17 marca 2023 r., 8:48 czasu wschodniego

Akcje głównych amerykańskich banków spadają dzień po ogłoszeniu pomocy dla Pierwszej Republiki