15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Asy nie doceniają eksplozji Liberty w pierwszym starciu Supertimes

Asy nie doceniają eksplozji Liberty w pierwszym starciu Supertimes

mgr VoepelESPN.com30 czerwca 2023 r. o godzinie 01:28 czasu wschodniego3 minuty na przeczytanie

Pierwsze spotkanie tak zwanych gigantycznych drużyn WNBA dotyczyło tego, jak superbohaterem był obrońca tytułu Las Vegas Ice.

New York Liberty ma jeszcze trzy spotkania z Aces, wszystkie w sierpniu. Tymczasem wszyscy w lidze nie mogą się doczekać Las Vegas, które pokonało Liberty 98-81 na Michelob Ultra Arena w jednym z największych czwartkowych pokazów na Strip.

„Byli dziś naprawdę dobrzy i wykorzystali nas w wielu obszarach” – powiedział trener Nowego Jorku Sandy Brondello. „Naprawdę są jak dobrze naoliwiona maszyna. Musimy być trochę bardziej burzliwi”.

„Wszyscy jesteśmy zdolnymi obrońcami. … Musisz po prostu trzymać się tej strony piłki, bo to jest to, co wygrywa mistrzostwa. Zdobycie naszych tyłków w ten sposób, to w końcu dobra rzecz. Co z tym zrobimy to – to jest klucz.”

Reszta drużyn WNBA wzdryga się na wzmiankę o super tytułach, a nawet Aces and Liberties wydają się tego nie lubić. Ale wywołała poruszenie w meczu.

I nawet jeśli ten mecz nie jest bardzo wyrównany, obie drużyny zwykle dobrze się bawią.

„Myślę, że gramy ciekawy styl futbolu [players] Tłum, podobnie jak Nowy Jork, powiedział trener Las Vegas Becky Hammon: „Wzloty i upadki – ludzie lubią grać w ten sposób, strzelać dużo trójek. Kiedy piłka eksploduje i wszyscy są zadowoleni z sukcesu kolegi z drużyny, ja myślę, że to zaraźliwe”.

The Aces zapewnili sobie tytuł superdrużyny, przywracając esencję mistrzostw z 2022 roku, a także dodając dwukrotną MVP Candace Parker i inną ekspertkę z doświadczeniem w tytułach WNBA, Alicię Clark. W międzyczasie Liberty pozyskało byłego MVP za pośrednictwem handlu, Jonquela Jonesa, i innego, Breannę Stewart, za pośrednictwem bezpłatnej agencji, w ten sposób pozyskali również wyróżniającą się strażnika Courtney Vandersloot.

READ  Zawodnik UFC Jorge Masvidal trafił do więzienia po Dust-Up z Colbym Covingtonem - CBS Miami

Asy mają teraz bilans 14-1, a ich jedyną porażką było drugie miejsce Connecticut Sun, 12-4. Liberty jest na trzecim miejscu 10-4.

W czwartek każdy baserunner z Asami zdobył dwucyfrową liczbę punktów, na czele z 18 punktami Kelsey Bloom. Zespół strzelał 58% z gry i zanotował 32 asysty przy zaledwie siedmiu stratach.

„To jest grupa, której zależy na piłce” – powiedział Hammon. „Czasami potrafimy się wyprzedzić, ale naprawdę fajnie jest grać ze świetnymi podaniami”.

Zdolność asów do konsekwentnego znajdowania najlepszego strzału wpłynęła na każdą obronę w WNBA. Las Vegas prowadzi w lidze pod względem punktacji, zdobywając średnio 93,1 punktu na mecz.

„Mieliśmy wspaniały plan wejścia” – powiedział Brundello. „Nie zrobiliśmy tego zbyt dobrze, ale po części było to spowodowane tym, co zrobili, jacy byli krwawi. Zdobywają od nas punkty za nasze strzały z postu i niedopasowania w naszych biegach. Są we właściwym miejscu przez cały czas czas. To przerażający zespół.

Parker, która zakończyła mecz z 15 punktami, sześcioma zbiórkami i pięcioma asystami, brała udział w innych pojedynkach typu superdrużyna, jak w 2016 i 2017 roku, kiedy była z Los Angeles Sparks przeciwko Minnesota Lynx w back-to-back WNBA gra. Ostateczne konfrontacje.

„Myślę, że to podniosło NBA” – powiedział Parker. „Za każdym razem, gdy masz konkurencję… możesz przyciągnąć uwagę”.

Jednak ona i Aces nie kładą żadnego nacisku na koncepcję superdrużyny, ponieważ wiedzą, że reszta WNBA próbuje się ich pozbyć. W niedzielę zmierzą się z jedyną drużyną, która kiedykolwiek ich pokonała, The Suns, o 15:00 ET na ABC.

„W tej lidze jest wiele naprawdę dobrych drużyn” – powiedział Bloom. „Do każdego meczu podchodzimy w ten sam sposób, gramy w ten sam sposób. Będziemy tam grać i rywalizować”.