24 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Armia izraelska mówi ONZ, że wszystkich 1,1 miliona mieszkańców północnej Gazy musi ewakuować się z południa w ciągu 24 godzin

Armia izraelska mówi ONZ, że wszystkich 1,1 miliona mieszkańców północnej Gazy musi ewakuować się z południa w ciągu 24 godzin

Organizacja Narodów Zjednoczonych – Podczas gdy nadal przeprowadza ciągłe ataki powietrzne na Strefę Gazy Po nagłych atakach HamasuIzraelskie wojsko poinformowało Organizację Narodów Zjednoczonych późnym czwartkowym wieczorem, że wszyscy mieszkańcy północnej Gazy muszą niemal natychmiast ewakuować się z południa.

Rzecznik ONZ Stephane Dujarric powiedział CBS News, że izraelscy oficerowie łącznikowi wojskowi poinformowali ONZ przed północą czasu lokalnego w czwartek, że wszyscy mieszkańcy na północ od Doliny Gazy powinni zostać „przeniesieni do południowej Gazy w ciągu najbliższych 24 godzin”. „

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych około 1,1. W północnej Strefie Gazy żyje milion ludzi.

Dujarric powiedział, że Organizacja Narodów Zjednoczonych „uważa za niemożliwe, aby taki ruch odbył się bez niszczycielskich konsekwencji humanitarnych” i że „zdecydowanie wzywa do anulowania każdego takiego rozkazu, jeśli zostanie potwierdzony, aby uniknąć sytuacji, która mogłaby zmienić to, co i tak jest tragedią” w katastrofalną katastrofę.” Sytuacja.”

Ambasador Izraela przy ONZ Gilad Erdan powiedział, że reakcja ONZ „na wczesne ostrzeżenie wydane przez Izrael mieszkańcom Gazy” była „haniebna” i zignorowała brutalność ataku na Izrael.

Wczesny piątek czasu lokalnego IDF Wydano rozkazy setkom tysięcy mieszkańców miasta Gaza Przenieść się na południe do Strefy Gazy dla swojego „bezpieczeństwa”.

Według Associated Press w odpowiedzi Hamas wezwał Palestyńczyków, aby pozostali w swoich domach.

Associated Press zacytowała Enasa Hamdana, urzędnika Agencji Narodów Zjednoczonych ds. uchodźców palestyńskich w mieście Gaza, który powiedział: „To chaos. Nikt nie rozumie, co robić”.

Według Najnowsze numery Dane Organizacji Narodów Zjednoczonych Co najmniej 338 000 mieszkańców Gazy zostało wysiedlonych od czasu inwazji Hamasu na południowy Izrael 7 października, co doprowadziło Izrael do odwetowych ataków powietrznych na Gazę.

Około 300 000 izraelskich żołnierzy gromadzi się poza granicami Strefy Gazy. Międzynarodowy rzecznik Sił Obronnych Izraela podpułkownik Jonathan Conricus w środę nie powiedział wprost, że Izrael przygotowuje się do ataku naziemnego na Gazę, ale zauważył, że siły zbrojne wraz z czołgami, pojazdami opancerzonymi i inną artylerią „przygotowują się do ataku naziemnego” Kolejna faza ofensywy.” „Wojna, która nadejdzie, gdy nadejdzie właściwy czas i odpowiedni dla naszych celów”.

Izraelscy urzędnicy podali w czwartek, że w inwazji Hamasu zginęło co najmniej 1300 osób, a co najmniej 2800 innych zostało rannych.

Co najmniej 1537 Mieszkańcy Gazy Według Ministerstwa Zdrowia Gazy w izraelskich kontratakach zginęło, w tym 500 dzieci, a kolejnych 6600 zostało rannych.

Od czasu inwazji Hamasu Izrael nałożył całkowitą blokadę Gazy, nie dopuszczając do wwozu żywności, wody, gazu, lekarstw ani elektryczności, co stawia region na krawędzi kryzysu humanitarnego.

—Jordan Freeman przyczynił się do powstania tego raportu.

READ  Wyciek gazu z rosyjskich rurociągów do Europy spowodował śledztwo sabotażowe