30 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Apple prezentuje trzy aplikacje, które ostatecznie zastąpią iTunes dla Windows

Apple prezentuje trzy aplikacje, które ostatecznie zastąpią iTunes dla Windows

Zbliżenie / Widok Apple na to, jak wygląda komputer z uruchomionym iTunes.

jabłko

Firma Apple wycofała swój odtwarzacz muzyczny iTunes dla systemu macOS w 2019 roku, kiedy podzieliła funkcjonalność aplikacji między czterema aplikacjami w systemie macOS Catalina. Ale dla użytkowników systemu Windows z dużymi lokalnymi bibliotekami multimediów lub chcących tworzyć kopie zapasowe swoich urządzeń iDevices lub subskrybować Apple Music, iTunes sprawił, że działa, otrzymując drobne aktualizacje w trybie konserwacji, aby zachować zgodność z urządzeniami i usługami Apple.

Dziś w ramach Nowa wersja zapoznawcza systemu Windows 11 dla użytkowników systemu WindowsMicrosoft ogłosił, że podglądy Muzyka AppleI WielbłądI Urządzenia Apple’a Aplikacje są dostępne do pobrania w sklepie Microsoft Store.

Aplikacje Apple Music i Apple TV obsługują funkcje muzyczne i wideo w iTunes, tak samo jak w systemie macOS, i zapewniają dostęp do usług subskrypcyjnych Apple Music i Apple TV+. Aplikacja Apple Devices służy do tworzenia kopii zapasowych urządzeń lokalnych, przeprowadzania awaryjnych aktualizacji oprogramowania, synchronizowania lokalnych multimediów i innych czynności, które można wykonywać na urządzeniu iDevice podłączonym do komputera (w systemie macOS podobna funkcjonalność była Dodano do Finderazamiast dzielić go na osobną aplikację).

W tej chwili, jeśli zainstalujesz jedną lub wszystkie z tych trzech aplikacji, nie będziesz już mógł korzystać z iTunes, więc nie aktualizuj, jeśli nadal polegasz na iTunes w przypadku czegoś, czego aplikacje nie obsługują. Możesz ponownie użyć iTunes, jeśli odinstalujesz nowe aplikacje.

iTunes obsługuje dwie rzeczy w systemie Windows, których nie obsługują nowe aplikacje: podcasty i audiobooki. Nie wiemy, czy Apple planuje uruchamianie wersji Apple Podcasts lub Books w systemie Windows, czy ta funkcja zostanie ponownie dodana do aplikacji Apple Music dla systemu Windows, czy też Apple będzie polegać na wersjach obu aplikacji w chmurze.

READ  Round Up: Recenzje dla Ghoul Tactics: Reborn

Informacje o wydaniu Apple Music mówią, że podcasty i audiobooki na komputerze z systemem Windows „nie będą dostępne, dopóki nie zostanie wydana kompatybilna wersja iTunes”. Oznacza to, że Apple pracuje nad wersją iTunes, która może działać razem z nowymi aplikacjami, i że iTunes może nadal obsługiwać niektóre funkcje w przypadku braku oficjalnych wersji Apple Podcasts and Books dla systemu Windows.

Microsoft ogłosił, że wersje Apple Music i Apple TV będą dostępne dla systemu Windows ostatni październik, wraz z innymi nowymi funkcjami systemu Windows 11 i zaktualizowanymi urządzeniami Surface. W tej chwili aplikacje wymagają Windows 11 z zainstalowaną aktualizacją 2022 Aby uruchomić, chociaż możliwe jest, że ostateczne wersje będą również kompatybilne z systemem Windows 10 lub wcześniejszymi wersjami systemu Windows 11.