19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Aparat Google 9.0 wprowadza gruntowne zmiany w systemie Android 14 dla urządzeń Pixel

Aparat Google 9.0 wprowadza gruntowne zmiany w systemie Android 14 dla urządzeń Pixel

Firma Google rozpoczęła wdrażanie gruntownej przebudowy aplikacji Pixel Camera w wersji 9.0, która wymaga systemu Android 14.

Dzięki temu przeprojektowaniu na dole ekranu pojawi się przełącznik zdjęć/wideo. Po lewej stronie tabletu znajduje się panel ustawień, który można również otworzyć, przesuwając palcem w górę (zamiast w dół) w wizjerze. Na górze znajduje się karuzela dostępnych funkcji aparatu:

  • zdjęcie (LR): Ruch w panoramie, długi czas naświetlania, portret, portret, scena nocna, panorama, panorama
  • wideo: panorama, rozmycie [Cinematic]wideo, zwolnione tempo, upływ czasu

Aparat Google 9.0

Kamera 8.9

Jedna dobra zmiana szybko usuwa widok nocny, a sterowanie wideo jest teraz bardziej rozproszone. Kamera 9.0 usuwa „tryby” z końca, natomiast konwerter jest statyczny i zapamiętuje, z jakiego trybu zdjęć lub wideo korzystałeś ostatnio.

Tymczasem, z jakiegoś powodu, to przeprojektowanie odwraca podgląd rolki z aparatu — długie naciśnięcie, aby uzyskać dostęp do zablokowanego folderu — oraz pozycje przełączania przedniego/tylnego obiektywu. Ze względu na dolny pasek na górze ekranu nie ma już interfejsu użytkownika, ale nie można wykorzystać tej wolnej przestrzeni, ponieważ służy ona do ukrycia przedniego aparatu.

Oprócz reorganizacji polegającej na umieszczeniu zdecydowanej większości elementów sterujących na dole ekranu w celu łatwiejszego dostępu jedną ręką, nie wprowadzono żadnych innych radykalnych zmian wizualnych. Tymczasem ikona tematyczna została zaktualizowana i jest teraz większa.

Aparat Google 9.0.115.561695573.37 wymaga systemu Android 14 i nie można go zainstalować na systemie Android 13 lub starszym. W związku z tym wydaje się, że ta aktualizacja jest przeznaczona dla użytkowników Pixela uczestniczących w programie beta. Pracowaliśmy nad Pixelem 7 Pro z systemem Android 14 Beta 5.3.

Nowa wersja rozpoczęła się 7 września, ale nie jest jeszcze powszechnie dostępna W Sklepie Play. Po raz pierwszy zauważony przez Grupa dyskusyjna Google Na Telegramie i można je teraz pobrać z APKMirror Dzisiaj. Warto zauważyć, że ciągłe wdrażanie oznacza, że ​​przeprojektowanie nie zadebiutuje jednak w serii Pixel 8.