26 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Amerykański senator przesłuchuje Ticketmaster po skargach dotyczących sprzedaży Taylor Swift

Amerykański senator przesłuchuje Ticketmaster po skargach dotyczących sprzedaży Taylor Swift

LOS ANGELES / WASHINGTON (Reuters) – Ticketmaster w czwartek spotkał się z pytaniami demokratycznego senatora o jego praktyki sprzedażowe, dwa dni po tym, jak fani Taylor Swift skarżyli się, że strona jest nieczynna i długo czekali na zakup biletów na nadchodzącą trasę po USA.

W liście do rodzica Ticketmaster Live Nation Entertainment Inc. (LYV.N)Senator Amy Klobuchar, przewodnicząca Senackiej Komisji Antymonopolowej, wyraziła „poważne zaniepokojenie stanem konkurencji w branży biletowej i jej szkodliwym wpływem na konsumentów”.

„Siła Ticketmaster na podstawowym rynku sprzedaży biletów izoluje go od presji konkurencyjnej, która zazwyczaj zmusza firmy do wprowadzania innowacji i ulepszania swoich usług” – dodała Klobuchar w liście, który opublikowała. „Może to prowadzić do dramatycznych awarii usług, które widzieliśmy w tym tygodniu, gdzie to konsumenci płacą cenę”.

Ticketmaster powiedział w czwartkowym oświadczeniu, że spodziewa się ogromnego popytu na bilety na występ Swift podczas jej pierwszej trasy koncertowej od pięciu lat, ale to intensywne zainteresowanie w połączeniu z atakami botów spowodowało „bezprecedensowy ruch na naszej stronie” i niedogodności dla niektórych fanów.

„Główni artyści i kluby zwracają się do nas, ponieważ mamy wiodącą na świecie technologię sprzedaży biletów – co nie oznacza, że ​​jest idealna i najwyraźniej nie była w przypadku Taylor For Sale” – czytamy w oświadczeniu. „Ale zawsze pracujemy nad poprawą procesu kupowania biletów”.

Firma dodała, że ​​około 15% interakcji w witrynie miało problemy i że we wtorek sprzedała 2 miliony biletów.

Tego dnia fani Swifta roili się od Ticketmaster i czekali długo, a wielu nie było w stanie kupić biletów. Oświadczenie Ticketmaster nie odnosiło się do żadnych obaw Klobuchara dotyczących konkurencji.

W swoim liście Klobuchar poprosiła dyrektora generalnego Live Nation, Michaela Rapinoe, o odpowiedź na pytania, w tym o to, ile firma wydała na modernizację technologii, aby obsłużyć gwałtowny wzrost popytu, oraz jaki procent głośnych biletów na wycieczki zarezerwowano w przedsprzedaży. Oświadczenie Ticketmaster nie zawierało odpowiedzi na te pytania.

READ  3 trudne znaki zodiaku na 8 września 2023 r

Live Nation i Ticketmaster połączyły się w ramach umowy z 2010 roku zatwierdzonej przez Departament Sprawiedliwości. Rząd może zakwestionować pełną fuzję, ale rzadko to robi. W swoim liście Klobuchar powiedziała, że ​​była wówczas sceptycznie nastawiona do kolekcjonowania.

Ticketmaster od dziesięcioleci irytuje artystów i fanów. W połowie lat 90. zespół grunge Pearl Jam zdecydował się koncertować bez korzystania z Ticketmaster, ale uznał to za zbyt niepraktyczne i wrócił do służby po 14 miesiącach.

(Reportaż Lisy Richwin z Los Angeles i Diane Bartz z Waszyngtonu) Montaż autorstwa Jerry’ego Doyle’a i Matthew Lewisa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.