8 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Amazon wypuścił swój największy tablet, Fire Max 11 za 230 USD

Kredyty obrazkowe: Amazonka

Dzisiaj Amazon wypuścił swój największy tablet o nazwie Fire Max 11 Tablet z 11-calowym ekranem. Firma wycenia urządzenie na 229,99 USD – oferując użytkownikom tańszą opcję niż 10,9-calowy iPad i nowy tablet Pixel z ekranem o podobnej wielkości.

Ekran tabletu obsługuje rozdzielczość 2000 x 1200, co daje współczynnik proporcji 5: 3. Jest to nietypowy rozmiar, biorąc pod uwagę, że iPad ma współczynnik proporcji 59:41, a tablet Pixel ma współczynnik proporcji Standard wysokość to 16:10. Firma twierdzi, że aluminiowa rama i hartowane szkło sprawiają, że jest trzy razy mocniejszy niż 10,9-calowy iPad. Oznacza to również aktualizację zeszłorocznego Amazon Fire HD 10, który był jak dotąd największym tabletem Amazon.

Kredyty obrazkowe: Amazonka

Fire Max 11 jest napędzany ośmiordzeniowym procesorem MediaTek i 4 GB pamięci RAM. Amazon powiedział, że tablet Fire Max oferuje „do 14 godzin pracy na baterii”, bez określania rozmiaru baterii. Dodatkowo firma dostarcza w pudełku powolną ładowarkę USB 2.0 o mocy 9 W, która w pełni ładuje urządzenie w 4,2 godziny. Możesz dokupić ładowarkę 15W osobno i skrócić czas ładowania do 3,5 godziny.

Nowe urządzenie giganta e-commerce ma 8-megapikselowy aparat z przodu iz tyłu do wideorozmów. Dodatkowo można podłączyć słuchawki bezprzewodowe przez Bluetooth 5.3. Istnieją również podwójne głośniki z obsługą Dolby Atmos do odtwarzania filmów.

Amazon wprowadza również etui na klawiaturę, które magnetycznie mocuje się do urządzenia za pomocą pinów pogo i rysika. Jeśli użytkownicy kupią oba urządzenia z tabletem Fire Max, cały pakiet będzie ich kosztował 329,99 USD. Amazon wycenił ten tablet dla osób, które mogą chcieć urządzenia produktywnego lub rodzinnego, ale nie chcą wydawać pieniędzy na iPada.

Kredyty obrazkowe: Amazonka

Oprócz integracji Alexa do poleceń głosowych, tablet oferuje tryb pokazu (podobnie jak Echo Show) do sterowania kompatybilnymi inteligentnymi urządzeniami domowymi. Ponadto firma umożliwia utworzenie profilu dwóch osób dorosłych i czwórki dzieci do Family Sharing z dostępem do treści Amazon Kids i kontrolą rodzicielską.

READ  Edycje Kingdom Heart Cloud otrzymują ostrzeżenie „Serwery zajęte”

Fire Max 11 jest dostępny w przedsprzedaży od dzisiaj, a dostawa urządzenia i akcesoriów nastąpi w przyszłym miesiącu. Tablet jest dostępny w wersjach z 64 GB i 128 GB pamięci. Amazon oferuje również kupującym trzymiesięczną subskrypcję planu Microsoft Office 365 Personal, który daje im dostęp do aplikacji takich jak Excel i Word.

Na początku tego miesiąca firma analityczna IDC poinformowała, że ​​światowy rynek tabletów odnotował rekord Spadek o 19,1% w pierwszym kwartale 2023 r. Powiedział, że liczba przesyłek wynosząca 30,7 miliona wskazuje, że rynek powrócił do poziomu sprzed pandemii. Co ważniejsze, raport mówi, że przesyłki Amazon odnotowały 62% spadek rok do roku, odnotowując najniższe liczby od czasu pandemii.