16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Amagi wzmacnia swoją obecność w Europie otwierając nowe biuro w Polsce

Amagi wzmacnia swoją obecność w Europie otwierając nowe biuro w Polsce

Amaki stworzy najwyższej jakości produkty bezpośrednie w Środkowoeuropejskim Centrum Innowacji

Amagi, wiodący światowy dostawca opartej na chmurze technologii SaaS dla transmisji i telewizji podłączonej (CTV), koncentruje się na kontaktach z młodymi, energicznymi talentami technologicznymi w Polsce. To posunięcie podkreśla zaangażowanie firmy Amaki w wykorzystanie wyjątkowych możliwości technologicznych dostępnych w Polsce do kształtowania przyszłości globalnych mediów i rozrywki.

Polska strategicznie pozycjonuje się jako magnes dla innowacji technologicznych. Jego silny system akademicki kształci absolwentów inżynierii, informatyki i innych dziedzin związanych z technologią. Ta obfitość utalentowanych specjalistów i wspierające środowisko sprawiają, że Polska jest doskonałą lokalizacją dla firm korzystających z globalnej sceny technologicznej.

„Otwarcie tego centrum innowacji w Europie Środkowej stanowi kamień milowy w podróży Amagi” – powiedział Bhaskar Subramanian, współzałożyciel i dyrektor generalny Amagi. „Centrum zapewni platformę dla polskich techników do obsługi naszych klientów na całym świecie, co podkreśli strategiczną wizję firmy Amagi zakładającą bycie liderem w dziedzinie technologii transmisji na żywo w chmurze”.

„Wejście Amaki na nasz rynek jest znaczącym wydarzeniem dla naszej branży technologicznej” – mówi Adam Pustelnik, Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Łodzi. Branża ta szybko się rozwija i stale wymaga nowych rozwiązań, ekspertów i określonej puli talentów. Cieszymy się, że możemy współpracować z tak innowacyjną firmą i wspólnie wspierać rozwój naszego miasta. Wierzę, że Amagi, jako silna marka globalna, pomoże wzmocnić pozycję Łodzi na światowym rynku technologii medialnych.

W 2023 roku Amagi rozszerzyła swój globalny zasięg poprzez przejęcia Teleo, polska firma specjalizująca się w rozwiązaniach technologii nadawczych. To strategiczne posunięcie zapoczątkowało wejście Amaki na polski rynek i było znaczącym katalizatorem rozwoju firmy. Utalentowane polskie zespoły programistów znajdują się obecnie w czołówce wiodących w branży produktów Amagi, w tym Tellyo Studio, platformy zaprojektowanej w celu usprawnienia produkcji i dystrybucji treści na żywo oraz Tellyo PRO, zestawu narzędzi zaprojektowanych specjalnie do transmisji na żywo pod wysokim ciśnieniem. Konteksty takie jak wybory i ważne wydarzenia sportowe, takie jak igrzyska olimpijskie.

READ  Polska: Narasta deficyt na rachunku obrotów bieżących; Eksport wspierany popytem zagranicznym i słabym złotym | Pstryknąć

„W Amagi kierujemy się czterema podstawowymi wartościami, które umożliwiają wszystkim członkom naszego ekosystemu, od pracowników po klientów, prosperować i naprawdę wykorzystywać swój pełny potencjał” – powiedział Prasad Menon, dyrektor ds. kadr w Amagi. „Nasz polski zespół w pełni ucieleśnia tę filozofię. Ich wyjątkowy talent, zaangażowanie i głębokie zrozumienie technologii napędzają rozwój naszych wiodących w branży rozwiązań. Ich zdolność do dostarczania najnowocześniejszych produktów, takich jak Teleo Studio i Teleo Pro, zapewnia Amagi w dalszym ciągu odpowiada na stale zmieniające się potrzeby globalnego krajobrazu medialnego.” .

Amagi znacząco powiększyła swoją bazę klientów w regionie europejskim. Obecnie obsługuje DAZN, Grupę Polsat-Interia i wielu innych znaczących graczy z branży medialnej i rozrywkowej. Amagi oferuje kanały linearne w ponad 40 krajach na całym świecie, z silną obecnością na rynku amerykańskim. Jej globalna lista klientów obejmuje ABS-CBN, AccuWeather, A+E Networks UK, Cineverse i nie tylko.