20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Aktualne aktualizacje na żywo ze startu Starlink Falcon 9 na Przylądku

Aktualne aktualizacje na żywo ze startu Starlink Falcon 9 na Przylądku

On gra

Witamy w dzisiejszej transmisji na żywo prowadzonej przez zespół kosmiczny FLORIDA TODAY z misji SpaceX Starlink 6-30 ze stacji sił kosmicznych Cape Canaveral.

SpaceX planuje wystrzelenie rakiety Falcon 9 o godzinie 23:20 EDT z kompleksu startowego 40 na stacji sił kosmicznych Cape Canaveral, z możliwością tworzenia kopii zapasowych od północy we wtorek do 2:58 we wtorek.

Falcon 9 wyśle ​​konstelację 23 satelitów internetowych Starlink, które zostaną umieszczone wewnątrz osłon ładunku na szczycie 70-metrowej rakiety.

Nie należy się spodziewać lokalnych boomów dźwiękowych. Po wzniesieniu się w stronę nieba po południowo-wschodniej trajektorii pierwszy stopień rakiety będzie miał na celu wylądowanie na statku bezzałogowym na morzu 8 i pół minuty po starcie.

Kiedy transmisja internetowa SpaceX na żywo w serwisie X (dawniej Twitter) stanie się dostępna na około pięć minut przed startem, zostanie opublikowana na górze tej strony.

Zaktualizowano o 22:33 EST: Dzisiejsza misja to 17. lot pierwszego stopnia rakiety Falcon 9, podaje SpaceX.

Po rozdzieleniu stopni wzmacniacz ma wylądować na statku bezzałogowym „ReadInstrukcjs Only” na Oceanie Atlantyckim 8 minut i 27 sekund po starcie.

Zaktualizowano o 22:12 EST: Według National Weather Service niebo na stacji sił kosmicznych Cape Canaveral jest częściowo zachmurzone, a maksymalna temperatura wynosi 57 stopni.

Wiatr północno-zachodni, wiejący z prędkością 5 mil na godzinę, widoczność 10 mil.

Zaktualizowano o 9:52 czasu wschodniego: Urzędnicy SpaceX nie potwierdzili publicznie dzisiejszej próby wystrzelenia Starlink

W swojej prognozie startu 45. Eskadra Pogodowa Sił Kosmicznych określiła 90% szans na „wystrzelenie do wystrzelenia” pogody wcześnie w dzisiejszym oknie, spadając do 80% wraz z zapadnięciem wieczoru i napływaniem zimnego, suchego powietrza z północnego zachodu.

READ  Jowisz i Saturn będą widoczne na nocnym niebie przez cały październik

„(niedziela) modele wskazują, że zasięg i grubość chmur znajdujących się na wyższych poziomach prawdopodobnie będzie rosła w miarę upływu okna. Jeśli podstawy staną się wystarczająco niskie, może to stanowić zagrożenie dla podstawy grubszych warstw chmur” – czytamy w prognozie.

„Ponieważ jednak chmury te będą kojarzone raczej z prądem strumieniowym niż z burzami, przepisy są łagodniejsze i pozwalają na stosowanie niższych zasad bez powodowania naruszenia” – czytamy w prognozie.

Najnowsze aktualizacje rozkładów jazdy na Przylądku znajdziesz na stronie floridatoday.com/launchschedule.

Rick Neal jest korespondentem kosmicznym magazynu Florida Today (więcej jego artykułów można znaleźć na stronie Kliknij tutaj.) Zadzwoń do Neale’a pod numer 321-242-3638 lub [email protected]. Twitter/X: @Rick Neal1

Przestrzeń jest dla nas ważna, dlatego pracujemy nad zapewnieniem jak największego zasięgu działalności przemysłowej i operacji startowych na Florydzie. Takie dziennikarstwo wymaga czasu i zasobów. Wesprzyj go subskrybując tutaj.