7 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Aktualizacje na żywo Ticketmaster: Panel przeprowadza przesłuchanie po klęsce Taylor Swift

Taylor Swift określiła problemy z biletami jako „bolesne”.kredyt…Chris Pizzello/Invision, za pośrednictwem Chrisa Pizzello/Invision/App

To był upadek sprzedaży Ticketmaster Zbliżająca się trasa IRA Taylor Swift przyciągnęła uwagę ustawodawców, ponawiając ich pytania o to, czy fuzja giganta biletowego w 2010 roku z Live Nation, największą na świecie firmą koncertową, ograniczyła konkurencję do tego stopnia, że ​​ucierpieli konsumenci.

Kiedy pani Swift ogłosiła swoją pierwszą trasę koncertową od 2018 roku, było pewne, że popyt na bilety przewyższy podaż. Album „Midnights”, który ukazał się w październiku, cieszył się muzyką Największy tydzień debiutów z dowolnego albumu w ciągu siedmiu lat.

Ale próba Ticketmaster sprzedaży biletów na koncerty za pośrednictwem specjalnego pokazu z wyprzedzeniem szybko zamienia się w katastrofę, a fani Swifta, znani jako Swifties, Reklamuj problemy techniczne, długi czas oczekiwania Wielu z nich ostatecznie nie udało się zabezpieczyć biletów.

Po zakończeniu burzliwej przedsprzedaży – firma skorzystała z Programu Zweryfikowanych Fanów, który wymaga od kupujących wcześniejszej rejestracji, aby mieć pewność, że bilety dotrą do fanów, a nie do dystrybutorów – Ticketmaster odwołał planowaną sprzedaż Bilety dla ogółu społeczeństwa.

Ticketmaster został oskarżony przez niektórych prawodawców o zachowanie monopolistyczne. Przedstawiciel Alexandria Ocasio-Cortez ćwierkanie: „Codzienne przypomnienie, że Ticketmaster jest monopolistą”, dodając, że fuzja firmy z promotorem koncertów Live Nation „nigdy nie powinna była zostać zatwierdzona”. Doszła do wniosku: „Zerwij ich”.

Greg Maffei, prezes Live Nation Entertainment, do którego należy Ticketmaster, przeprosił za problemy w grze Wywiad w CNBC w listopadzie i powiedział, że problemy były częściowo spowodowane ogromną popularnością Swifta. „Mogliśmy zapełnić 900 stadionów” – powiedział.

READ  Książę Harry i Meghan dołączają do Williama i Kate podczas trasy koncertowej Windsor

Szybko później Zamieściła oświadczenie w swoich mediach społecznościowych Sytuację określił jako „bolesną”.

„Istnieje wiele powodów, dla których ludzie mają trudności z uzyskaniem biletów, a ja próbuję dowiedzieć się, jak tę sytuację można poprawić w przyszłości” – powiedziała w oświadczeniu. „Nie szukałbym wymówek dla nikogo, ponieważ kilka razy pytaliśmy ich, czy mogą obsłużyć tego rodzaju prośbę, i upewniliśmy się, że mogą”.

Grupa fanów Swifta Później złożył pozew Spółka macierzysta Ticketmaster oskarżona o zachowanie antykonkurencyjne.