19 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Aktualizacje dotyczące wojny między Rosją a Ukrainą z 4 kwietnia 2024 r

Aktualizacje dotyczące wojny między Rosją a Ukrainą z 4 kwietnia 2024 r

Eksperci wojskowi pracują na miejscu rosyjskiego bombardowania z powietrza wieżowca w dzielnicy Szewczenkowskiej, 27 marca 2024 r. w Charkowie na Ukrainie.

Global Pictures Ukraina | Obrazy Getty’ego

Według ukraińskich urzędników w atakach rosyjskich dronów na Charków wczesnym czwartkowym rankiem zginęły co najmniej cztery osoby, w tym trzech ratowników, a 12 innych zostało rannych.

W poście w aplikacji do przesyłania wiadomości Telegram burmistrz Charkowa Igor Terekhow powiedział, że wyprodukowane w Iranie drony Shahed uderzyły w 14-piętrowy budynek mieszkalny, niszcząc kilka pięter, a wiele osób zginęło i zostało rannych.

Dodał, że wielokrotny atak na wydzielony obszar drugiego co do wielkości miasta Ukrainy doprowadził do śmierci trzech ratowników, którzy przybyli na miejsce już po pierwszym uderzeniu.

Podczas spotkania ministrów spraw zagranicznych NATO w Brukseli z okazji 75. rocznicy sojuszu obronnego rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w czwartek, że stosunki między Rosją a NATO „zeszły do ​​poziomu bezpośredniej konfrontacji”.

Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Aleksander Gruszko powiedział w opublikowanym w czwartek wywiadzie Rosyjskiej Agencji Informacyjnej, że dialog z Moskwą osiągnął „zero krytyczności” ze strony Waszyngtonu i Brukseli.

Gruszko powiedział jednak podobno, że Rosja nie ma zamiaru wdawać się w otwarty konflikt z żadnym członkiem NATO.

Korekta: ten blog został zaktualizowany, aby uwzględnić fakt, że rosyjskie ataki dronów w Charkowie miały miejsce wczesnym rankiem w czwartek.

READ  Pakistańczyk Imran Khan publicznie oskarża armię o próbę zniszczenia jego partii