25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Aktor z „Hill Street Blues” miał 83 lata – Różnorodność

Aktor z „Hill Street Blues” miał 83 lata – Różnorodność

Barbara Bosson, nominowana do nagrody Emmy aktorka, najbardziej znana z roli w „Hill Street Blues”, zmarła w sobotę w Los Angeles. Miała 83 lata.

Śmierć Bosona potwierdził jej syn, Jesse Bochco.

„Więcej ducha i entuzjazmu, niż możesz wstrząsnąć. Kiedy cię kocham, czułem to bez wątpienia” – powiedział Bochko w Instagram pozdrowienia. – Gdybyś tego nie zrobiła, równie dobrze mogłabyś to wiedzieć. W naszych sercach na zawsze. Kocham cię, mamo.

W latach 1981-1986 Bosson był głównym członkiem obsady filmu Hill Street Blues, w którym wcieliła się w Fay Furillo, byłą żonę szefa policji Franka Furillo (Daniel J. Travanti). Podczas swojej pracy w serialu otrzymała pięć nominacji do nagrody Emmy dla najlepszej aktorki drugoplanowej w serialu dramatycznym. W tej samej kategorii była nominowana w 1995 roku za Murder One, który przedstawia życie wybitnego prawnika Theodore’a Hoffmana w firmie z Los Angeles, z Bossonem granym przez Miriam Grasso.

Inne filmy aktorskie Bossona to Richie Brockelman: The Missing 24 Hours, Richie Brockelman, Private Eye, Hooperman, Cop Rock i The Last Starfighter, a także gościnne występy w Mannix i Szalony.” Jak Fox, „LA Law”, „Civil Wars” i „Star Trek: Deep Space Nine”. Jest także autorką takich dzieł jak „The Smothers Brothers Comedy Hour”, „Sesja z komitetem” i „Scattering Dad”.

Bosson urodziła się w Charleroi w Pensylwanii w 1939 roku. Jej pierwszą zasługą była rola w thrillerze kryminalnym Steve’a McQueena Bullitt z 1968 roku. W 1970 roku Bosson poślubiła scenarzystę i producenta Stephena Bochco („Hill Street Blues”, „LA Law”, Morderstwo”), z którym miała dwoje dzieci. Rozwiedli się w 1997 roku. Bochko zmarł w 2018 roku.

Bosman pozostawił syna, córkę, wnuczkę i wnuka.