19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje Boeinga, Paramount Global i Corning rosną przed notowaniami;  Akcje Exxon Mobil i Tesli spadły

Akcje Boeinga, Paramount Global i Corning rosną przed notowaniami; Akcje Exxon Mobil i Tesli spadły

W poniedziałek notowania amerykańskich akcji znajdowały się w wąskich przedziałach, w oczekiwaniu na publikację kluczowych danych o inflacji oraz wystąpienie prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella przed Kongresem w tym tygodniu.

Oto niektóre z największych dzisiejszych ruchów akcji przed otwarciem giełdy w USA:

  • Boeing (NYSE:) wzrósł o 0,7% po tym, jak producent samolotów zgodził się przyznać do winy w spisku dotyczącym oszustwa karnego mającego na celu rozwiązanie śledztwa Departamentu Sprawiedliwości USA w sprawie dwóch śmiertelnych katastrof 737 MAX i zapłacić grzywnę w wysokości 243,6 mln dolarów.

  • Akcje Paramount Global (NASDAQ:) wzrosły o 3% po tym, jak Sky Dance Media zgodziło się kupić giganta rozrywkowego, a łączna wartość transakcji wyniosła ponad 8 miliardów dolarów.

  • Akcje Corning (NYSE:) wzrosły o 7,1% po tym, jak producent szkła specjalnego podniósł swoje prognozy sprzedaży i zysków w drugim kwartale w związku z dobrymi wynikami nowych produktów komunikacji optycznej na potrzeby generatywnej sztucznej inteligencji.

  • Akcje Tesli (NASDAQ:) spadły o 1% po wskoczeniu w piątek do najwyższego w tym roku poziomu, natomiast akcjonariusze producenta samochodów elektrycznych staną w poniedziałek w sądzie, twierdząc, że bezprecedensowe żądanie zapłacenia ponad 7 miliardów dolarów honorariów adwokackich przez spółkę firma to… „Dziwne” polecenie.

  • Akcje Morphic (NASDAQ:) wzrosły o 75% po tym, jak Eli Lilly (NYSE:), której akcje wzrosły o 0,3%, ogłosiła plany przejęcia firmy biofarmaceutycznej, która opracowuje doustne terapie integrynowe w leczeniu poważnych chorób przewlekłych.

  • ExxonMobil Akcje Abu Dhabi National Oil Company (NYSE:) spadły o 1,2% w związku ze spadkiem cen ropy naftowej w poniedziałek, przyćmiewając stwierdzenie głównego koncernu naftowego, że zmiany cen ropy zwiększą zyski spółki w drugim kwartale o 300 mln dolarów do 700 mln dolarów w porównaniu z zyskiem Pierwszy kwartał.