22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

AirPlay zamienia Twój emulator Delta w pełnoprawną konsolę retro

AirPlay zamienia Twój emulator Delta w pełnoprawną konsolę retro

Uruchomienie emulatora Delta na iPhone'ach to wielka sprawa pod wieloma względami. Ale dla użytkowników jest to również sprawiedliwe naprawdę niesamowity. Oto doskonały program, który może emulować NES, SNES, N64, Game Boy, GBA i Nintendo DS, dzięki czemu możesz grać w klasyczne gry na urządzeniu, które zawsze masz w kieszeni. Co więcej: mimo że nie ma jeszcze aplikacji Delta dla Apple TV, nadal jest ona bardzo łatwa w użyciu do grania w gry na telewizorze.

Dzieje się tak dlatego, że Delta obsługuje technologię AirPlay, dzięki czemu możesz przesyłać strumieniowo wideo i audio z telefonu do innego urządzenia Apple, takiego jak Apple TV lub komputer. W przypadku Delty oznacza to, że sama gra odtwarza się na większym ekranie, a telefon staje się kontrolerem dotykowym. Lub, jeśli podłączysz kontroler Bluetooth do swojego iPhone'a, możesz go używać do grania.

Przetestowałem konfigurację przy użyciu iPhone'a, Apple TV i kontrolera DualSense w PS5 i było to niezwykle proste. (Najdłuższą częścią procesu było sparowanie kontrolera z telefonem, co zajmuje kilka sekund). Z mojego doświadczenia, które obejmowało zagranie w kilka gier na NES, SNES i GBA, wynika, że ​​proces ten zadziałał. Gry wyglądają świetnie i nie było zauważalnych opóźnień w sterowaniu. Przeprowadziłem także szybki test na MacBooku Air i proces był całkiem prosty Prawidłowy zestaw uprawnień.

W przypadku większości gier na tych platformach jest to również bardziej naturalny sposób grania. Dzieje się tak częściowo dlatego, że zostały pierwotnie zaprojektowane dla telewizji, ale także dlatego, że prawie zawsze preferowana jest prawdziwa konsola. Dotykowe elementy sterujące Delty wykonują użyteczną pracę, ale nie są tym samym, co prawdziwe przyciski.

I to naprawdę tyle. Ta łatwa do przeoczenia funkcja sprawia, że ​​Delta jest znacznie bardziej użyteczna, niż mogłoby się początkowo wydawać, otwierając możliwości aplikacji, szczególnie jeśli chodzi o tryb wieloosobowy. Biorąc pod uwagę, jak wcześnie jesteśmy w życiu emulatorów iOS, ekscytujące jest zobaczyć, jak dobre są rzeczy.

READ  Intel stawia niskie oczekiwania wobec swoich procesorów graficznych