30 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Admirał Linda Fagan zostaje pierwszą kobietą, która dowodzi US Coast Guard

Admirał Linda Fagan zostaje pierwszą kobietą, która dowodzi US Coast Guard

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Admirał Linda Fagan została w środę zaprzysiężona przez prezydenta Bidena jako 27. dowódca Straży Wybrzeża Stanów Zjednoczonych, stając się pierwszą kobietą, która dowodziła służbą.

Dzięki nominacji Fagan została również pierwszą kobietą-przewodniczącą służby w historii Ameryki.

Podczas ceremonii zmiany przywództwa w siedzibie US Coast Guard w Waszyngtonie Biden zwrócił uwagę na historyczny charakter awansu Fagana.

„Nikt nie jest uprawniony do przewodzenia dumnym kobietom i mężczyznom Straży Przybrzeżnej, a także będziesz pierwszą kobietą, która będzie służyć jako dowódca Straży Przybrzeżnej i pierwszą kobietą, która poprowadzi jakąkolwiek gałąź Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych, – powiedział Biden. „Nadszedł czas.”

Fagan podziękowała rodzicom za ich „odwagę, która pozwoliła mi rozpocząć tę podróż 41 lat temu”.

„Miałem szesnaście lat, zadeklarowałem zamiar wstąpienia do akademii, pełen dobroci, jak tylko 16-latek mógł uczęszczać.” Powiedział Fagan, wywołując śmiech około 1800 pracowników Straży Przybrzeżnej i umundurowanych gości. I jak wszyscy dobrzy ojcowie, powiedzieli: „Och, przejdziesz przez to”.

– Nie zrobiłam – dodała.

58-letni Fagan zastępuje wiceadmirała Karla Schultza, który jest na emeryturze.

Fagan była wcześniej zastępcą kapitana, którą pełniła zeszłego lata. do niej Kontrakty Służby Straży Przybrzeżnej Obejmuje zwiedzanie ciężkiego lodołamacza Gwiazdy Polarnej — jedynej kobiety na pokładzie — oraz misje na każdym kontynencie. Jest także pierwszym starożytnym złotym trójzębem Straży Przybrzeżnej, co oznacza, że ​​jest oficerem z najdłuższym stażem w dziedzinie bezpieczeństwa morskiego.

W swoich uwagach w środę Fagan kiwnęła głową w stronę: Admirał Owen W. Sealer, były dowódca straży przybrzeżnej, który od lat 70. odgrywa kluczową rolę w integracji kobiet w służbie. Powiedziała tłumowi, że naramienniki, które nosiła, wskazujące stopień oficerski, były takie same jak te, które nosiła Sealer, kiedy dowodziła służbą.

READ  Interpol potwierdza czerwoną notę ​​angolskiej miliarderki Isabel dos Santos

„Gdyby nie odwaga Owena Sayera, nie sądzę, żebym dziś tu stał” – powiedział Fagan.

Nominacja Fagana przez Bidena w kwietniu była następstwem obietnicy prezydenta zróżnicowania rang kierowniczych w rządzie i jego administracji. W środę wskazał, że Fagan wstąpił do Straży Przybrzeżnej Zaledwie pięć lat po ukończeniu akademii przez pierwszą kobietę.

Biden powiedział, że kobiety stanowiły 8 procent absolwentów Vagan’s Coast Guard Academy w 1985 roku. Dla kontrastu około 40 procent dzisiejszych studentów akademii to kobiety.

„Musimy zapewnić kobietom możliwość odniesienia sukcesu i rozwoju przez całą swoją karierę, co oznacza zapewnienie wsparcia i zasobów, aby kobiety mogły uczciwie i w pełni konkurować o awans oraz upewnienie się, że kobiety w ich karierze nie są karane za posiadanie dzieci, – powiedział Biden.Oznacza to również tworzenie środowiska, w którym każdy członek sił zbrojnych czuje się bezpiecznie w szeregach – w tym przed napaścią i molestowaniem seksualnym – i gdzie ich wkład jest szanowany. „

w trakcie Zdarzyło się w zeszłym roku W lokalnym oddziale Inicjatywy Przywództwa Kobiet Straży Przybrzeżnej, Fagan pojawiła się ze swoją córką, porucznik Eileen Fagan, która sama ukończyła Akademię Straży Przybrzeżnej z 2016 roku.

„O to chodzi, żeby zdobyć tę reprezentację”, powiedziała Eileen Fagan. „Miałem to przez całe życie, wiedząc, że mogę odnieść sukces w Straży Przybrzeżnej, ponieważ mogłem zobaczyć, jak moja mama odnosi sukcesy w Straży Przybrzeżnej. Myślę, że wszyscy chcemy móc spojrzeć w górę i w dół łańcucha, poprzez stanowiska i zobaczyć ludzi, którzy wyglądają jak my lub myślą tak jak my, i być w stanie zobaczyć tę reprezentację i wiedzieć, że my też możemy to zrobić”.