21 września, 2024

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu: Trener Munala zwiększa tempo i obronę na boisku przed starciem z Polską

PARYŻ, Francja, 29 lipca – Po porażce z czołową rozstawioną Brazylią na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. główny trener Jabeth Munala uważa, że ​​reprezentacja narodowa siatkówki kobiet może awansować tylko w niektóre miejsca, jeśli uda jej się ograniczyć błędy techniczne.

W odpowiedzi na porażkę w setach prostych z 23-krotnym mistrzem Ameryki Południowej, Munala, debiutując jako trener na Letnich Igrzyskach w Paryżu, szczerze przyznał, że przed środowym starciem z tym duetem należy zwiększyć tempo i obronę na polu obrony. Brązowy medalista olimpijski Polski zaplanowano na godzinę 23:00 czasu kenijskiego.

„Nasz dzisiejszy występ nie był zły. W pierwszym i drugim secie daliśmy z siebie wszystko, atakowaliśmy, ale niestety nie udało nam się zdobyć seta. Trzeciego seta przegraliśmy całkowicie. Po pierwszych dwóch setach dziewczyny poddały się i w pewnym momencie myślałam, że już nigdy nie odrobią straty po dwóch setach. – powiedziała Munala kapitalna gra Po grze.

Jednak doświadczony trener wychwalał 10-krotnych mistrzów Afryki; Zgadzam się z faktem, że wylądowali jako druga najlepsza drużyna na świecie.

Brazylia jest druga za Włochami nr 1 na świecie w rankingach FIVB i przed Polską, Turcją i Stanami Zjednoczonymi, a Malkia Strikers zajmują 20. miejsce na świecie.

-przyjęcie piłki-

Napastniczka Maliki, Veronica Athiambo, atakuje Brazylię w pierwszym meczu grupy B Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. Zdjęcie/Kelly Ayoddy

„Naszym problemem zawsze był odbiór, ale dzisiaj jestem szczęśliwy, że nasze dziewczyny radziły sobie w tym obszarze lepiej, niż się spodziewałem, naprawdę się starały. Innym problemem było uderzenie piłki w siatkę, uderzaliśmy mocno, ale nie mogliśmy Nie trafialiśmy piłki wiele razy. Próbowaliśmy i próbowaliśmy, ale Brazylijczycy blokowali nasze strzały” – zauważył Munala.

Niewyobrażalna prędkość –

Trener Munala przyznał też, że Brazylijczycy byli za szybcy i ze względu na dużą intensywność meczu musieli dać z siebie wszystko.

„Szybkość naszych przeciwników na polu obrony była niewyobrażalna, a nasza obrona na polu obrony zawiodła dzisiaj. Będziemy pracować nad szybkością i obroną na polu obrony podczas przygotowań do meczu z Polską.

READ  W Polsce dominuje telewizja tradycyjna
Malkia Strikers pozuje do zdjęcia drużynowego przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu przeciwko Brazylii w Paryżu we Francji. Zdjęcie/Kelly Ayoddy

Munala wierzy, że udało mu się zaszczepić w swoich zawodnikach pewność, że mogą dać z siebie wszystko w meczu przeciwko brazylijskim gwiazdom.

„Morale, kiedy wyszli na kort, było bardzo dobre i przedyskutowaliśmy między sobą, że wyjdziemy bez napięcia i presji i damy z siebie wszystko. Biorąc pod uwagę liczbę gałek ocznych przyklejonych do kanałów telewizyjnych, jest to platforma dla zawodników do sami rynek.

Munala uważa jednak, że jest jeszcze wiele do zrobienia i jest jeszcze wiele do zrobienia.

„Nadal mamy pracę do wykonania. Moim zdaniem Polska to najcięższy zespół. Jednak damy z siebie wszystko. Na pewno poprawimy niektóre pozycje i zobaczymy, jak to wyjdzie w drugim meczu.

– O Polsce –

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet ( polska : Reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet ) reprezentuje Polskę w międzynarodowych rozgrywkach w siatkówkę.

Drużyna jest kontrolowana przez Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS), który jest organem zarządzającym siatkówką w Polsce i reprezentuje kraj w międzynarodowych turniejach i meczach towarzyskich.

Do największych osiągnięć Polski należą: brązowe medale na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 i 1968, srebrny medal na Mistrzostwach Świata 1952 oraz złote medale Mistrzostw Europy 2003 i 2005.

Od 20 maja 2024 roku reprezentacja Polski zajmuje 3. miejsce w Światowym Rankingu FIVB

-Następny mecz-

Środa, 31 lipca·Grupa B: Polska – Kenia (22:00 czasu lokalnego, 23:00 czasu kenijskiego)