6 października, 2024

Gwiazdy Timberwolves radzą sobie dobrze, ale Luka Doncic nie, a Charles Barkley nie ma dobrej pogody.

1. Wilki przekładają eliminacje i narzucają piąty mecz na czwartek u siebie

Po porażce w czwartej kwarcie pierwszych trzech meczów finału Konferencji Zachodniej z Dallas, gwiazdorska drużyna Timberwolves mocno zareagowała w czwartym meczu we wtorek, wygrywając 105-100 z Dallas.

Karl-Anthony Towns i Anthony Edwards pokonali gwiazdy Mavericks Lukę Doncicia i Kyriego Irvinga 54-44 w noc, podczas której po raz trzeci w tych play-offach uniknęli eliminacji.

Towns i Edwards łącznie zdobyli 13 punktów, po czym Towns faulował w końcówce meczu.

Edwards osiągnął triple-double, notując 29 punktów, 10 zbiórek i 9 asyst. Towns zdobył 20 ze swoich 25 punktów po przerwie, włączając w to rzuty za trzy punkty, trafiając 9 z 13. Był szczególnie zabójczy z głębi pola, trafiając 4 z 5 rzutów za trzy punkty po stracie 0 za . 8 w meczu 3.

„Nigdy w swojej karierze nie odniosłem takiego sukcesu” – Edwards powiedział później TNT. „Odebrałem to osobiście. Zdecydowanie nie chciałem dać się zmieść, zwłaszcza na ich stadionie, kiedy przez całą noc słyszałem, jak kibice obmawiali”.

2. Czasem pada śnieg w… maju?

W drugiej kwarcie analityk TNT Charles Barkley miał nadzieję na cztery mecze z Dallas, ponieważ nie chciał wracać do Minnesoty na piąty mecz.

„W Minnesocie pada śnieg” – powiedział.

Nie padał śnieg. Temperatura wyniosła 62 stopnie i było pochmurno.

Barkley powiedział, że widział w mediach społecznościowych padający śnieg w Minnesocie. Właściwie to topole robiły to, co robią o tej porze roku.

Kiedy załoga przeszła do segmentu „Shaqtin a Fool”, Kenny Smith zażartował: „W Minnesocie nie pada śnieg”, na co Shaq odpowiedział: „Ale wciąż jest zimno”.

Wszyscy powrócą do Target Center na kolejną grę. Barkley powiedział, że będzie musiał kupić nowy garnitur, jeśli seria przedłuży się do pięciu gier.

3. Doncić bierze na siebie winę

Doncić wziął na siebie winę za swój wieczór, w którym strzelił 7 z 21 goli, a także za grę, w której zdobył 28 punktów, w której zabrakło tylko jednego lub dwóch celnych strzałów.

READ  Pierre-Emile Hojbjerg wzywa Antonio Conte do „szczegółów” po wybuchu Tottenhamu

„Ten mecz należy do mnie” – powiedział później. „Nie miałem dość energii, poszło mi lepiej”.

Doncic trafił jednak niezapomnianą trójkę, gdy Dallas próbował odzyskać równowagę w ostatnich minutach meczu, nawet jeśli nie trafił w rzut wolny, który oznaczałby czteropunktową przewagę.

4. Mavs brakuje kluczowego zawodnika, a do składu wraca kolejny

Dallas grało bez debiutującego środkowego Dereka Lively’ego II, który wywarł duży wpływ swoją atletyką i ochroną obręczy. Zwolnili jednak wielkiego zawodnika Maxiego Klebera, który nie grał od 25 dni z powodu kontuzji barku odniesionej w pierwszej rundzie meczu przeciwko Clippers.

Lively opuścił drugą kwartę w niedzielę chwiejnie po upadku na farbę i uderzeniu Townsa kolanem w tył głowy, podczas gdy Towns również upadł w poszukiwaniu piłki. W wyniku zderzenia stwierdzono u niego skręcenie szyi. Nawet wtedy w pierwszych dwóch meczach serii spisał się znakomicie z gry, notując 13 na 13 spotkań.

Weteran Dwight Powell jako pierwszy zszedł z ławki po czterech minutach meczu. Clippers zadebiutowali pod koniec pierwszej kwarty i grali ponad 13 minut.

5. Finch czuje się na tyle dobrze, że może dostać „T”

Trener Wolves, Chris Finch, nie spał we wtorek i był bardziej aktywny podczas przerw, siedząc w drugim rzędzie za ławką swojego zespołu. Układał akcje podczas narad na żądanie, starł się z sędziami, a nawet ukarał faulem technicznym za kłótnię z piątym faulem Townsa w trzeciej kwarcie.

Finch zrobił to utykając, ale bez kul, których używał od czasu, gdy Mike Conley nieumyślnie zderzył się z nim na ławce rezerwowych podczas ostatniej akcji Phoenix w pierwszej rundzie. Wymagał operacji, aby naprawić kontuzjowane kolano.

6. Transformacje niemal go odwróciły

Wilki unikały podcięcia i wystarczającej liczby głupich, wymuszonych podań oraz licznych głupich fauli i strat, w tym potencjalnej czteropunktowej gry, w której Doncić nie wykorzystał rzutu wolnego w ostatnich sekundach.

READ  Źródła – Clippers podpisują kontrakt z Jamesem Hardenem w ramach hitowego kontraktu z 76ers

Towns pauzował przez ostatnie cztery minuty drugiej kwarty po tym, jak został wezwany za zagranie za trzeci faul osobisty, a następnie ponownie wdał się w kłopoty z faulami po czwartym i piątym faulu, po czym faulował.

Wilki prowadziły pod względem zbiórek (40-38) i zdobytych punktów (46-36), ale Mavs wyprzedziły ich 30-15 punktami straty, w tym 20 punktów w pierwszej połowie.

7. W czwartej grze duży zespół staje się mały

Kiedy Towns wszedł na ławkę rezerwowych pod koniec drugiej kwarty, Wilki na krótko wystąpiły bez składu, w którym nie znalazł się rozgrywający Mike Conley i często trzymający piłkę Edwards, który również miał trzy faule na Rudym Gobertie.

Zamiast tego mieli następujący skład: Kyle Anderson, Nickel Alexander-Walker, Naz Reed, Jaden McDaniels i Gobert. Conley wkrótce wrócił, gdy zarówno Gobert, jak i Edwards zeszli na ławkę rezerwowych po trzecim faulu.

8. Kat na Waltonie

Karl-Anthony Towns, wielki gracz Wolves, powiedział, że „boli”, gdy w poniedziałek dowiedział się, że na raka zmarli sławny koszykarz Naismith i analityk telewizji niekonwencjonalnej Bill Walton. Ostatni raz rozmawiali podczas All-Star Weekend w Indianapolis w lutym. „Zawsze miał wielką osobowość, o czym myślę, że wszyscy wiedzą” – powiedział Towns we wtorek rano. „To zdecydowanie smutny dzień w NBA. Smutny dzień dla bractwa, które nie tylko straciło tak wspaniałego gracza, ale także kogoś, kto tak wiele wniósł do naszej gry. Niesamowitą osobę, która wniosła jasny punkt w życie tak wielu wielu ludzi.”

9. Odłączony od stadionu

Kolega z drużyny Wolves, Jaylen Clark, który podobnie jak Walton grał na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, przekazał wiadomość o Towns, ponieważ Towns nie jest już obecny w mediach społecznościowych.

„Wydaje mi się, że dawno temu, kiedy wróciłem po kontuzji” – powiedział Towns, który wrócił po operacji kolana na dwa ostatnie mecze sezonu zasadniczego. „Mam ludzi, którzy się tym zajmują”.

READ  Mane opuszcza Liverpool: Jak się tu dostaliśmy, ile Bayern będzie musiał zapłacić i co dalej?

10. Kidda i Irvinga z Mavericks łączy coś więcej niż tylko miłość do gry

Obaj są rozgrywającymi, którzy w swoich czasach grali w tę grę ze szczególną wizją i umiejętnościami. Irving zdobył jeden tytuł NBA z Cleveland w 2016 r., a jego trener Jason Kidd zdobył jeden tytuł jako zawodnik z Dallas w 2011 r. i jako asystent trenera drużyny Lakers w 2020 r.

Obchodzą urodziny 23 marca, chociaż Kidd urodził się w 1973 r. w San Francisco, a Irving w 1992 r. w Melbourne w Australii. Kidd ma 51 lat, Irving 32.

„Najpierw świętujemy jego urodziny, nie moje” – powiedział Kidd. „Jest trochę młodszy ode mnie, a jego umiejętności są znacznie wyższe niż moje. Obydwoje kochamy grę w koszykówkę i chcemy być wspaniali jako zawodnicy, a teraz jako trener. Potrafimy powiedzieć prawdę”. dla siebie.”

Star Tribune nie wysłało autora tego artykułu do gry. Do napisania tego wykorzystano audycje, wywiady i inne materiały.