Play-offy NFL: Tampa Bay Buccaneers pokonali Philadelphia Eagles, awans Buffalo Bills

Skomentuj zdjęcie,

Baker Mayfield był numerem 1 w 2018 roku i dołączył do Tampa Bay w ramach rocznej umowy

Daktyle: 13-28 stycznia 2024 r

Relacja BBC: Transmisja tekstowa na żywo z każdego meczu na stronie internetowej i aplikacji BBC Sport oraz komentarze radiowe na żywo w BBC Radio 5 Sports Extra i BBC Sounds w każdą niedzielę wieczorem.

Tampa Bay Buccaneers wyeliminowali Philadelphia Eagles z play-offów NFL w tym sezonie i zapewnili sobie ostatnie miejsce w przyszłotygodniowej rundzie dywizji.

Eagles zostali o włos pokonani przez Kansas City Chiefs w klasycznym meczu Super Bowl w lutym ubiegłego roku i drugi rok z rzędu byli ostatnią drużyną, która straciła rekord niepokonanej drużyny w tym sezonie.

Pod koniec listopada mieli bilans 10-1, ale ich sezon zakończył się marnie, porażką z Tampa Bay 32-9, co oznacza, że ​​przegrali sześć z ostatnich siedmiu meczów.

Wcześniej w poniedziałek, Rachunki Buffalo Pomnóż Pittsburgh Steelers 31-17, aby przygotować ekscytujący pojedynek z Kansas City.

Dwa lata temu Bills przegrali w tym momencie po epickiej strzelaninie pomiędzy gwiazdami rozgrywającymi Joshem Allenem i Patrickiem Mahomesem w Kansas City, którą Chiefs wygrali 42-36 po dogrywce.

Teraz Chiefs udają się do Buffalo w najbliższą niedzielę, aby podtrzymać swoje nadzieje na dwa zwycięstwa z rzędu w Super Bowl i trzeci tytuł NFL w ciągu pięciu lat.

Do końca listopada Filadelfia odniosła więcej zwycięstw niż Tampa Bay przez cały sezon, a drużyna Bucs przystąpiła do play-offów z bilansem 9-8, co stanowi najgorszy wynik z 14 drużyn, które awansowały do ​​fazy posezonowej.

Prowadzeni przez Bakera Mayfielda, który w tym sezonie zastąpił odchodzącego na emeryturę Toma Brady’ego na stanowisku początkowego rozgrywającego, drużyna Bucs wygrała pięć z ostatnich sześciu meczów, aby wygrać NFC South.

Pokazało to różnicę w formie obu drużyn w weekend, gdy Bucs objęli prowadzenie 16-3 po trzech celach z gry i przyziemieniu z 44 jardów Davida Moore'a.

Wynik Dallasa Goederta tuż przed przerwą wyniósł 16:9 i dał drużynie Eagles nadzieję na powstrzymanie porażki.

Jednak to wyparowało pod koniec trzeciej kwarty, gdy Tampa Bay zmusiło Philly'ego do rezygnacji z defensywy, a obrona Orłów ponownie była bezbronna, gdy Trey Palmer zdobył przyłożenie z 56 jardów.

Wynik Chrisa Godwina w końcówce zapewnił Mayfieldowi trzy podania po przyłożeniu i 337 jardów, który od czasu opuszczenia Cleveland Browns po sezonie 2021 ponownie ugruntował swoją pozycję wśród czołowych rozgrywających swojej trzeciej drużyny.

Bills pokonał Steelers po śnieżycy w Buffalo

Wynik Josha Allena z 52 jardów dodany do jego rekordowych w karierze 15 przyłożeń w pośpiechu w sezonie zasadniczym

Mecz Pittsburgha z Bills został przeniesiony z niedzieli na poniedziałek po ogłoszeniu stanu wyjątkowego w rejonie Buffalo, który przewidywał silny wiatr i obfite opady śniegu.

Zespół The Bills apeluje do fanów o pomoc w odśnieżaniu stadionu Highmark, oferując im 20 dolarów (15,70 funtów) za godzinę plus gorące napoje i śniadanie po tym, jak w północnej części stanu Nowy Jork zawalił się kilka stóp.

Temperatura wyniosła -7 stopni Celsjusza – to nic w porównaniu z -20 stopniami Celsjusza podczas sobotniego zwycięstwa Chiefs na własnym stadionie – a Buffalo zmroziło Steelers, wygrywając serię 21-0 z trzema przyłożeniami.

Allen w pierwszej kwarcie strzelał gole do samego końca, Dawson Knox i Dalton Kincaid, a w drugiej kwarcie trafił z 52 jardów – najdłuższy w swojej karierze.

Źródło obrazu, Sara Steer

Kibice na meczu Billsów musieli odgarniać śnieg, aby dostać się na swoje miejsca

Pittsburgh odbił się po przyłożeniu Diontae Johnsona na krótko przed przerwą, po czym w trzeciej kwarcie obie drużyny zamieniły się bramkami z gry.

I choć przyłożenie Calvina Austina w czwartej kwarcie obniżyło wynik do 24-17, Buffalo odpowiedział natychmiast, a Khalil Shakir dobrze spisał się po złapaniu piłki i znalazł się w polu końcowym.

To doprowadziło do tego, że Allen złapał trzy podania po przyłożeniu i zapewnił drużynie Bills szóste zwycięstwo z rzędu od początku grudnia.

READ  Josh McDaniels: Gol z gry nie oznacza braku zaufania do ataku Raiders