5 maja, 2024

McDavid zdobywa 50. miejsce, ale Oilers przegrywają z najlepszą drużyną w lidze

Serwisy informacyjne ESPN3 minuty na przeczytanie

EDMONTON, Alberta — Connor McDavid strzelił dwa gole, po raz pierwszy w swojej karierze zdobywając 50 bramek, ale nawet MVP meczu nie mógł wykoleić najlepszej drużyny w lidze, gdy Boston Bruins wyprzedzili Edmonton Oilers, 3- 2 poniedziałek wieczorem.

Pavel Zacha strzelił gola w końcówce drugiej tercji, a Bruins pokazali swoją głębię, odnosząc siódme zwycięstwo z rzędu.

Nick Foligno i Thomas Nozick również strzelili bramki dla Bruins, a Dmitrij Orłow asystował przy dwóch przyłożeniach, zdobywając pierwsze dwa punkty od pozyskania go z Waszyngtonu w zeszłym tygodniu. Jeremy Swaiman zatrzymał 22 strzały, co dało mu trzeci start z rzędu i ósmy w ciągu ostatnich 10.

Mamy sześć lub siedem [defensemen] Oni naprawdę potrafią grać w hokeja, a potem mamy cztery linie, które naprawdę potrafią grać w hokeja” – powiedział trener Bostonu Jim Montgomery w swoim wywiadzie dla NESN po meczu.

Pomimo całego bohaterstwa McDavida, Edmonton straciło teraz dwa gole z rzędu w regulaminowym czasie po pięciu kolejnych punktach (2-0-3). Stuart Skinner miał 25 rzutów obronnych w przegranej.

„To oczywiście rozczarowujące” – powiedział McDavid. – To najlepsza drużyna w lidze i myślę, że graliśmy z nimi twardo i daliśmy sobie szansę na zwycięstwo.

Zacha dał Bruins drugie prowadzenie w nocy na 30 sekund przed końcem pierwszej połowy. David Pasrnak wykonał strzał z lewej dziury, który trafił w łyżwy obrońcy Oilers, Cody’ego Ceci i spadł powoli w kierunku lewej strony bramki. Kiedy Skinner sięgnął do krążka z jednej strony, Zaka przebił piłkę w swoim 14. meczu sezonu i zrobił wynik 3-2.

„Jeździliśmy na łyżwach szybkich i byliśmy dumni w trzech regionach” – powiedział Swaiman w wywiadzie dla NESN. „Ułatwiało mi to pracę, więc bycie częścią tego zwycięstwa było naprawdę zabawne. To było zdecydowanie coś wyjątkowego”.

READ  Wyniki Mayweather vs Deji: dolna karta na żywo i aktualizacje głównych wydarzeń

McDavid zremisował na 2:2, a w drugiej minucie 7:40 przed końcem, a jego 50. Klim Kostin zjechał prawą stroną i gonił długi rzut za linią bramkową, wrócił zza siatki i posłał podanie z przodu do McDavida. Kapitan Nafciarzy udawał, że Swaiman wysiada, poszedł w lewo i wsadził go.

„Mieliśmy kilka występów i nie wykorzystaliśmy… przeciwko drużynie, która nie poddałaby się wiele” – powiedział McDavid.

McDavid, którego poprzedni rekord w karierze wynosił 44 w zeszłym sezonie, wprowadził Oilers jako pierwszy na tablicę wyników, 2:17 w meczu, kiedy przejechał lewe koło i pokonał Swaimana o pięć dołków.

Nosek zremisował mecz zaledwie 13 sekund później, kiedy złapał podanie z przodu od Garnet Hathaway – która przyjechała z Capitals z Orloffem w zeszły czwartek – i posłał krążek w prawy górny róg po czwarte.

Foligno dał Bruins prowadzenie 2:1 na 4:54 przed końcem połowy, kiedy złapał podanie zwrotne od Charliego Coyle’a w biegu 2 na 1 i ominął Skinnera obok blokującego z lewej strony. To była jego dziesiąta.

Orloff złapał dwie asysty przy każdym z dwóch pierwszych goli Bruins.

Przed meczem Montgomery powiedział dziennikarzom, że napastnik Taylor Hall doznał kontuzji dolnej części ciała i nie będzie kontynuował podróży zespołu.

– To tylko środek ostrożności – powiedział trener. „Nie sądzę, żeby to było coś poważnego. Ale w meczach z rzędu nie widzieliśmy, jak gra, więc sprowadziliśmy go z powrotem”.

Boston będzie kontynuował podróż na Dziki Zachód we wtorek, grając z Calgary Flames.

Associated Press przyczyniła się do tego raportu.