25 kwietnia, 2024

McDavid zdobywa 50. miejsce, ale Oilers przegrywają z najlepszą drużyną w lidze

Serwisy informacyjne ESPN3 minuty na przeczytanie

EDMONTON, Alberta — Connor McDavid strzelił dwa gole, po raz pierwszy w swojej karierze zdobywając 50 bramek, ale nawet MVP meczu nie mógł wykoleić najlepszej drużyny w lidze, gdy Boston Bruins wyprzedzili Edmonton Oilers, 3- 2 poniedziałek wieczorem.

Pavel Zacha strzelił gola w końcówce drugiej tercji, a Bruins pokazali swoją głębię, odnosząc siódme zwycięstwo z rzędu.

Nick Foligno i Thomas Nozick również strzelili bramki dla Bruins, a Dmitrij Orłow asystował przy dwóch przyłożeniach, zdobywając pierwsze dwa punkty od pozyskania go z Waszyngtonu w zeszłym tygodniu. Jeremy Swaiman zatrzymał 22 strzały, co dało mu trzeci start z rzędu i ósmy w ciągu ostatnich 10.

Mamy sześć lub siedem [defensemen] Oni naprawdę potrafią grać w hokeja, a potem mamy cztery linie, które naprawdę potrafią grać w hokeja” – powiedział trener Bostonu Jim Montgomery w swoim wywiadzie dla NESN po meczu.

Pomimo całego bohaterstwa McDavida, Edmonton straciło teraz dwa gole z rzędu w regulaminowym czasie po pięciu kolejnych punktach (2-0-3). Stuart Skinner miał 25 rzutów obronnych w przegranej.

„To oczywiście rozczarowujące” – powiedział McDavid. – To najlepsza drużyna w lidze i myślę, że graliśmy z nimi twardo i daliśmy sobie szansę na zwycięstwo.

Zacha dał Bruins drugie prowadzenie w nocy na 30 sekund przed końcem pierwszej połowy. David Pasrnak wykonał strzał z lewej dziury, który trafił w łyżwy obrońcy Oilers, Cody’ego Ceci i spadł powoli w kierunku lewej strony bramki. Kiedy Skinner sięgnął do krążka z jednej strony, Zaka przebił piłkę w swoim 14. meczu sezonu i zrobił wynik 3-2.

„Jeździliśmy na łyżwach szybkich i byliśmy dumni w trzech regionach” – powiedział Swaiman w wywiadzie dla NESN. „Ułatwiało mi to pracę, więc bycie częścią tego zwycięstwa było naprawdę zabawne. To było zdecydowanie coś wyjątkowego”.

READ  Shota Imanaga dokonuje wyczynu, jakiego nie dokonał żaden zawodnik Cubs przez 115 lat

McDavid zremisował na 2:2, a w drugiej minucie 7:40 przed końcem, a jego 50. Klim Kostin zjechał prawą stroną i gonił długi rzut za linią bramkową, wrócił zza siatki i posłał podanie z przodu do McDavida. Kapitan Nafciarzy udawał, że Swaiman wysiada, poszedł w lewo i wsadził go.

„Mieliśmy kilka występów i nie wykorzystaliśmy… przeciwko drużynie, która nie poddałaby się wiele” – powiedział McDavid.

McDavid, którego poprzedni rekord w karierze wynosił 44 w zeszłym sezonie, wprowadził Oilers jako pierwszy na tablicę wyników, 2:17 w meczu, kiedy przejechał lewe koło i pokonał Swaimana o pięć dołków.

Nosek zremisował mecz zaledwie 13 sekund później, kiedy złapał podanie z przodu od Garnet Hathaway – która przyjechała z Capitals z Orloffem w zeszły czwartek – i posłał krążek w prawy górny róg po czwarte.

Foligno dał Bruins prowadzenie 2:1 na 4:54 przed końcem połowy, kiedy złapał podanie zwrotne od Charliego Coyle’a w biegu 2 na 1 i ominął Skinnera obok blokującego z lewej strony. To była jego dziesiąta.

Orloff złapał dwie asysty przy każdym z dwóch pierwszych goli Bruins.

Przed meczem Montgomery powiedział dziennikarzom, że napastnik Taylor Hall doznał kontuzji dolnej części ciała i nie będzie kontynuował podróży zespołu.

– To tylko środek ostrożności – powiedział trener. „Nie sądzę, żeby to było coś poważnego. Ale w meczach z rzędu nie widzieliśmy, jak gra, więc sprowadziliśmy go z powrotem”.

Boston będzie kontynuował podróż na Dziki Zachód we wtorek, grając z Calgary Flames.

Associated Press przyczyniła się do tego raportu.