15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

5 rzeczy, które warto wiedzieć przed otwarciem giełdy w poniedziałek, 11 września

5 rzeczy, które warto wiedzieć przed otwarciem giełdy w poniedziałek, 11 września

  • Na początek tygodnia kontrakty terminowe na akcje rosną.
  • Apple organizuje wydarzenie inaugurujące, podczas którego mogą zostać zaprezentowane nowe telefony.
  • Instacart opublikował więcej informacji na temat nadchodzącego IPO.

Oto najważniejsze wiadomości, których inwestorzy potrzebują, aby rozpocząć dzień handlowy:

Kontrakty terminowe na akcje wzrosły w poniedziałek rano, po tym jak trzy indeksy straciły tydzień. Kontrakty terminowe powiązane z indeksem Dow Jones Industrial Average wzrosły o 0,2%. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,4%, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 0,6%. Inwestorzy będą obserwować kluczowe dane o inflacji w tym tygodniu po tym, jak kilka raportów ekonomicznych w zeszłym tygodniu było mocniejszych niż oczekiwano, co wzbudziło obawy, że Rezerwa Federalna może podnieść stopy procentowe w większym stopniu niż wcześniej oczekiwano. Ale „Wall Street Journal”. zgłoszono w niedzielę Członkowie Fed osiągnęli konsensus, aby nie podnosić zbyt mocno stóp procentowych na posiedzeniu banku centralnego w przyszłym tygodniu. Według narzędzia CME FedWatch kontrakty terminowe dają obecnie szansę na utrzymanie przez Fed stóp procentowych na stałym poziomie 93% na posiedzeniu 20 września. Śledź na żywo aktualizacje rynkowe.

Apple zaproszony na swoje wydarzenie 12 września.

jabłko

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje swojego najnowszego iPhone’a w tym tygodniu. We wtorek firma organizuje w swojej siedzibie wydarzenie inaugurujące działalność przed bardzo ważnym grudniowym kwartałem, który jest największym w roku pod względem sprzedaży. Jeśli zaprezentuje iPhone’a 15 (zakładając, że pozostanie przy poprzednim stylu nazewnictwa), analitycy spodziewają się, że technologiczny gigant ogłosi port ładowania USB-C, który zastąpi port Lightning firmy Apple. Oznacza to, że telefony z Androidem, nowsze laptopy, iPady, słuchawki bezprzewodowe i inne gadżety będą miały te same porty ładowania. Gigant technologiczny zapowiadał wcześniej, że wprowadzi nowy system operacyjny i zaktualizuje niektóre swoje akcesoria, w tym modele Apple Watch i AirPod.

READ  Fabryki w Azji skurczyły się wraz z osłabieniem wschodzącego ożywienia gospodarczego w Chinach

Mieszkanka Clark, Jane Valencia, robi zakupy dla klienta, uzupełniając swoje dochody, pracując dla Instacart w Acme Market 27 kwietnia 2020 r. w Clark, New Jersey.

Michael Luciano | Obrazy Getty’ego

Instacart złożył zaktualizowany wniosek dotyczący nadchodzącej pierwszej oferty publicznej, twierdząc, że ma nadzieję zebrać do 616 milionów dolarów wpływów. Internetowa firma zajmująca się dostawą artykułów spożywczych poinformowała również w poniedziałek, że wyemituje łącznie 22 mln akcji, w tym 14,1 mln akcji nowo wyemitowanych spółki i 7,9 mln akcji od akcjonariuszy sprzedających. Firma konkuruje z tradycyjnymi sklepami spożywczymi, a także innymi platformami dostaw żywności, takimi jak Amazon, DoorDash, GoPuff i Grubhub. Instacart powiedział również, że spodziewa się ceny ofertowej od 26 do 28 dolarów. Oznaczałoby to jedno z największych IPO tego roku. Akcje będą notowane na giełdzie Nasdaq pod symbolem „CART”.

Tablica umieszczona przed apartamentowcem z możliwością wynajmu od 9 czerwca 2023 r. w San Francisco w Kalifornii.

Justin Sullivan | Wiadomości z Getty Images | Obrazy Getty’ego

Czynsze mieszkań spadły, a nawet mogą spaść w porównaniu do obecnych stawek. Według platformy technologii nieruchomości RealPage czynsze w sierpniu były zaledwie o 0,28% wyższe niż rok temu. To duża różnica w porównaniu z sierpniem 2022 r., kiedy odnotowywali 11% roczny wzrost. Wolniejszy wzrost czynszów wynika między innymi z faktu, że buduje się zbyt wiele mieszkań, co powoduje nadpodaż. Liczba budowanych nowych mieszkań osiągnęła najwyższy poziom od 50 lat, a tylko w tym roku ma zostać oddanych do użytku ponad 460 000 mieszkań.

Mieszkaniec porusza się po gruzach po trzęsieniu ziemi o sile 6,8 w skali Richtera w Marrakeszu 9 września 2023 r.

Fadl Sina | AFP | Obrazy Getty’ego

Maroko stoi w obliczu skutków historycznego trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,8 w skali Richtera, które miało miejsce w piątek i spowodowało śmierć ponad 2400 osób. Oczekuje się, że liczba ofiar śmiertelnych wzrośnie, a Organizacja Narodów Zjednoczonych szacuje, że trzęsienie ziemi dotknęło 300 000 osób. Według USGS w niedzielę doszło do kolejnego wstrząsu wtórnego o sile 3,9, chociaż nie było od razu jasne, czy spowodował on większe szkody. Obawiając się konsekwencji takich wstrząsów wtórnych, wiele osób trzecią noc w Marakeszu spało na ulicach. Mieszkańcy i urzędnicy najbardziej zaniepokoili się dotarciem pomocy do trudno dostępnych obszarów poza miastem, w tym do społeczności wiejskich, które korzystają z nieutwardzonych dróg prowadzących przez teren górzysty porośnięty zwalonymi skałami.

READ  Delta zaczyna płacić stewardesom podczas wchodzenia na pokład

Do powstania tego raportu wnieśli swój wkład Tanaya Machel, Kev Lesswing, Ryan Brown, Hayden Field, Diana Olek i Associated Press z CNBC.

Śledź szerszy ruch na rynku jak profesjonalista CNBC Pro.