29 marca, 2024

47 punktów Devina Bookera utrzymuje Suns w szeregu z Nuggets

Phoenix Suns może nie mieć Chrisa Paula, ale mają serię po piątku.

Za Devinem Bookerem, który zdobył 47 punktów, 9 asyst, 6 zbiórek i 3 przechwyty, Suns pokonali Nuggets 121-114 w trzecim meczu. Przegrana po tym, jak ogłoszono, że Paul będzie nieobecny przez co najmniej tydzień z powodu kontuzji pachwiny w meczu 2.

Mecz nr 4 zaplanowano na godzinę 20:00 czasu wschodniego w niedzielę (TNT) w Phoenix, gdzie Nuggets prowadzą 2:1.

Phoenix zareagował na utratę swojego przyszłego strażnika Hall of Fame, uruchamiając rezerwowego Camerona Payne’a, ale prawdziwym posunięciem było podwojenie Bookera i Kevina Duranta. Booker zdobył 20 z 25 nocy z kortu, podczas gdy Durant zdobył 39 punktów w 12 z 31 rzutów z 9 zbiórkami i 8 asystami.

Noc była meczem barażowym dla Bookera.

Grając znacznie szybciej niż zwykle i przed hałaśliwym tłumem Phoenix, Suns mieli 15-punktową przewagę do przerwy. Nuggets odpowiedzieli dominującą trzecią kwartą, wyrównując prowadzenie w ciągu siedmiu minut i tracąc tylko 2 na koniec klatki.

The Sun podniósł się na nogi w czwartej, osiągając 9-0 w ciągu pierwszych trzech minut i nigdy nie oglądając się za siebie.

Devin Booker zapewnił Suns półfinał Konferencji Zachodniej. (Zdjęcie autorstwa AAron Ontiveroz/MediaNews Group/The Denver Post za pośrednictwem Getty Images)

Suns przypieczętowali zwycięstwo pomimo kolejnej mocnej nocy Nikoli Jokicia, który zanotował triple-double z 28 punktami, 17 zbiórkami i 17 asystami. Było to pierwsze triple-double w historii NBA z co najmniej 25 punktami, 15 zbiórkami i 15 asystami.

Jedno z tych podań było naprawdę śmieszne:

Jamal Murray również zdobył 32 punkty, ale trafił 13 z 29 rzutów.

READ  JAK OGLĄDAĆ Kaitlyn Clark bije rekord punktacji kobiet w NCAA podczas dzisiejszego meczu Iowa z Michigan