11 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zyski Walgreens (WBA) za trzeci kwartał 2022 r.

Zyski Walgreens (WBA) za trzeci kwartał 2022 r.

Sklep Walgreens w State i Randolph Street w Chicago.

Nancy Kamień | Chicago Tribune | Tribune News Service za pośrednictwem Getty Images

Sojusz butów Walgreens W czwartek podał wyższą niż oczekiwano kwartalną sprzedaż i zyski, ponieważ sprzedaż detaliczna odbiła się, a zakupy online wzrosły.

Ale akcje spadły o około 2% w obrotach przed wprowadzeniem na rynek, ponieważ popyt na szczepionki Covid-19 zmalał, a firma powtórzyła, zamiast podnosić swoje prognozy na ten rok. Powiedział, że spodziewa się wzrostu niskiego jednocyfrowego zysku na akcję.

Tak podała firma, w porównaniu z oczekiwaniami analityków w okresie trzech miesięcy kończącym się 31 maja. Na podstawie danych Refinitiv:

  • Zysk na akcję: 96 centów po korekcie w porównaniu do oczekiwanych 92 centów
  • On wygrał: 32,6 zł 1 mld USD w porównaniu z przewidywanymi 32,06 mld USD

W kwartale dochód netto spadł do 289 mln USD, czyli 33 centów na akcję, Od 1,2 miliarda dolarów, czyli 1,38 dolara na akcję rok temu. Gwałtowny spadek odzwierciedlał 683 miliony dolarów opłat związanych z ugodą związaną z opioidami z Florydą, co spowodowało spadek sprzedaży amerykańskich drogerii, ponieważ rok temu skorzystały one z dużej ilości szczepionek przeciwko Covid-19 oraz inwestycji w rozwój branży opieki zdrowotnej.

Wyłączając pozycje, firma zarobiła 96 centów na akcję, przekraczając 92 centy oczekiwane przez analityków ankietowanych przez Refinitiv.

Sprzedaż spadła do 32,6 mld USD Od 34,03 miliarda dolarów rok temu. Analitycy spodziewali się 32,06 mld USD.

Sprzedaż Walgreens wzrosła podczas pandemii, ponieważ klienci zwrócili się do jej sklepów po szczepionki i testy na Covid-19. Ten popyt słabnie, co skłania firmę do napędzania wzrostu na inne sposoby.

Firma podała 4,7 miliona szczepionek w trzecim kwartale, co oznacza gwałtowny spadek z 15,6 miliona w pierwszym kwartale i 11,8 miliona w drugim kwartale.

READ  Tesla niedawno zatrudnił pracowników i wycofuje oferty pracy

Opieka zdrowotna staje się dużym impulsem dzięki Walgreens Zawrzyj umowę z VillageMD Otworzyć setki gabinetów lekarskich w swoich sklepach.

Walgreens rozszerzyło również opcje online, takie jak odbiór i dostawa przy drodze, aby uniemożliwić klientom kupowanie pasty do zębów, mydła i innych przedmiotów od graczy online, takich jak Amazonka. Firma poinformowała, że ​​jej opcje cyfrowe zyskały popularność w tym kwartale, rosnąc o 25% rok do roku, oprócz 95% wzrostu w tym samym okresie ubiegłego roku. Firma podała, że ​​wzrost był napędzany przez 2,8 miliona zamówień tego samego dnia.

W Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii sprzedaż detaliczna rośnie, ponieważ konsumenci ponownie wychodzą. Sprzedaż w tym samym sklepie w USA wzrosła o 2,4%, wyłączając tytoń, io 24% w brytyjskiej sprzedaży detalicznej.

Wcześniej w tym tygodniu Walgreens powiedział, że tak: zaprzestania planów sprzedaży brytyjskiego biznesu Boots, Powołując się na niestabilność na rynkach. Firma powiedziała w styczniu, że tak Rozważ opcje strategiczne dla tej sekcjiw tym potencjalna sprzedaż.

Od środowego zamknięcia akcje Walgreens spadły w tym roku o około 22%. Akcje zamknęły się w środę na poziomie 40,87 USD, podnosząc kapitalizację rynkową firmy do 35,30 mld USD.

Ta historia się rozwija. . Sprawdź ponownie, aby uzyskać aktualizacje