1 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zwyżka akcji traci na sile, gdy rosną wątpliwości co do wzrostu gospodarczego Przez Reuters

Zwyżka akcji traci na sile, gdy rosną wątpliwości co do wzrostu gospodarczego Przez Reuters

© Reutera. Przechodzień w ochronnej masce na twarz przechodzi przez elektryczny ekran wyświetlający wykres pokazujący średni udział japońskiego indeksu Nikkei w pandemii koronawirusa (COVID-19) w Tokio, Japonia, 24 lutego 2022 r. REUTERS / Issei Kato / Pliki

Ze scenariuszem Toma Westbrooka

SINGAPUR (Reuters) – W środę azjatyckie rynki akcji odzyskały zyski przez czwartą z rzędu sesję, ale ostatni wzrost stracił impet, ponieważ dręczące wątpliwości dotyczące inflacji i wpływu na stopy procentowe przyćmiły dobre wiadomości dotyczące perspektyw globalnego wzrostu.

Najszerszy indeks MSCI akcji Azji i Pacyfiku poza Japonią wzrósł o 0,5%, co jest najdłuższą passą wygranych od lutego. Wzrósł o 0,6%, a górnicy prowadzili w Australii w okolicach 0,9%.

Zyski pojawiły się po wiecu na Wall Street i spadku kursu dolara, gdy inwestorzy zepchnęli na dalszy plan obawy o inflację i recesję.

Ale analitycy wątpili, czy to wytrzyma, a waluta amerykańska i kontrakty terminowe w Azji były stabilne. Spadł o 0,2%, o 0,4%, podczas gdy kontrakty terminowe były płaskie, a europejskie wzrosły o 0,2%.

„Po spadku w zeszłym tygodniu, akcje mogą odnotować dodatkowe odbicie w najbliższym czasie”, powiedział Shane Oliver, główny ekonomista i szef strategii inwestycyjnej w australijskim AMP (OTC:) Capital.

„Jednak ryzyko związane z inflacją, zaostrzeniem polityki monetarnej, wojną na Ukrainie i wzrostem w Chinach pozostaje wysokie i nadal wskazuje na dalsze spadki na giełdach” – powiedział.

Dolar utrzymywał się na stabilnym poziomie po nocnym zwyżce wzmocnionej przez australijski wzrost płac, który nie spełnił oczekiwań, co spowodowało, że dolar na krótko spadł poniżej 0,70 USD.

Dolar ustabilizował się wobec euro na poziomie 1,0534 USD i zatrzymał silne odbicie GBP do 1,2480 USD, które nastąpiło po wtorkowych mocnych danych o zatrudnieniu.

Dane o inflacji w Wielkiej Brytanii i Kanadzie później w środę mogą zmienić oczekiwania dotyczące stóp procentowych i zmienić waluty. Oscylował na poziomie 103,370.

READ  Jaka jest obrona „trujących pigułek”?

„Wciąż jest za wcześnie, aby ogłosić długoterminowy szczyt dla dolara, a zniesienia powinny być płytkie”, powiedzieli analitycy Westpac. „Ale jakaś dwukierunkowa konsolidacja między 102 a 104 jest prawdopodobna w najbliższym czasie” – dodali, odnosząc się do indeksu dolara.

negatywne wstrząsy

Pozytywne dane pomogły nastrojom w krótkim terminie, podczas posiedzenia sprzedaży detalicznej w USA oczekiwano silnego wzrostu w kwietniu, a produkcja przemysłowa przekroczyła oczekiwania.

Dane ze środy pokazały, że japońska gospodarka skurczyła się w pierwszym kwartale mniej niż oczekiwano.

Szanghaj zbliża się również do końca swojej przedłużającej się blokady, a wicepremier Chin wygłosił uspokajające komentarze do kadry kierowniczej ds. technologii w najnowszym znaku złagodzenia presji.

Jednak każda dobra wiadomość została zrównoważona przypomnieniem prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella, że ​​opanowanie inflacji będzie wymagało podniesienia stóp procentowych i być może pewnego bólu.

Inwestorzy wycenili podwyżki amerykańskich stóp procentowych o 50 punktów bazowych w czerwcu i lipcu, a referencyjna stopa funduszy Fed wzrośnie o 3% na początku przyszłego roku.

We wtorek sprzedano obligacje skarbowe o wszystkich terminach zapadalności w oczekiwaniu na wyższe stopy procentowe, ale luka dochodowości między obligacjami krótko- i długoterminowymi zmniejsza się, ponieważ rynki wyceniają ryzyko, które wzrasta w tym roku, zaważy na długoterminowym wzroście.

Benchmowe 10-letnie obligacje skarbowe w Azji pozostały bez zmian, a rentowność pozostała nieco poniżej 3% na poziomie 2,9805%.

Rentowności w Europie również rosną, ponieważ Europejski Bank Centralny twierdzi, że nie należy wykluczać podwyżki stóp o 50 pb.

W tym tygodniu towary wzrosły wraz z akcjami, ponieważ rynki znalazły powody, by skomentować nadzieje na wzrost, ale ropa spadła we wtorek, aw środę pojawiły się oznaki osłabienia tempa.

Kontrakty futures wzrosły o 0,7 procent do 112,73 USD za baryłkę, a kontrakty futures o 1,2 procent do 113,83 USD za baryłkę.

READ  Zmieniono nazwę McDonald's na ponowne otwarcie w Rosji

S&P Global Ratings (NYSE:) obniżył prognozy wzrostu dla Chin, Stanów Zjednoczonych i strefy euro.

„Globalna gospodarka nadal doświadcza niezwykle dużej liczby negatywnych wstrząsów”, powiedział główny ekonomista Paul F. Groenewald.

„Dwa wydarzenia, które zmieniły ogólny obraz”, powiedział, to rosyjska inwazja na Ukrainę, która spowodowała wzrost cen towarów i inflacji, która okazała się wyższa, szersza i stabilniejsza niż początkowo sądzono.