20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zwolnienia na Twitterze: Twitter Elona Muska zmniejsza liczbę miejsc pracy w całej firmie

Zwolnienia na Twitterze: Twitter Elona Muska zmniejsza liczbę miejsc pracy w całej firmieCNN Biznes

Twitter w piątek zwolnił pracowników w działach całej firmy w ostrej rundzie cięcia kosztów, która może zmienić sposób działania jednej z najbardziej wpływowych platform na świecie tydzień po przejęciu jej przez miliardera Elona Muska.

Kilku pracowników Twittera zaczęło publikować na platformie w czwartek wieczorem iw piątek rano, że zostali już zablokowani na firmowych kontach e-mail przed planowanym zwolnieniem. Niektórzy dzielili się także niebieskimi sercami i emotikonami powitalnymi wskazującymi, że nie ma ich w towarzystwie.

Do piątku rano pracownicy Twittera z działów obejmujących etyczną sztuczną inteligencję, marketing, komunikację, badania, politykę publiczną, wellness i inne zespoły napisały na Twitterze o porzuceniu. Zwolnieni zostali również członkowie zespołu organizacyjnego, który pomaga podnieść poziom rzetelnych informacji na platformie, w tym o wyborach.

„Właśnie zostałeś wylogowany z mojego laptopa do pracy zdalnej i usunięty ze Slacka” – powiedział na platformie pracownik Twittera. „To bardzo smutne, że tak się skończyło”.

Inny pracownik powiedział, że ona i inni członkowie zespołu praw człowieka Twittera zostali zwolnieni. Pracownica dodała, że ​​jest dumna z pracy zespołu „na rzecz ochrony osób zagrożonych w globalnych konfliktach i kryzysach, w tym w Etiopii, Afganistanie i Ukrainie, oraz w obronie potrzeb tych, którzy są szczególnie zagrożeni łamaniem praw człowieka ze względu na ich relacje społeczne i obecność w mediach, takich jak dziennikarze i obrońcy praw człowieka”.

Jeden z pracowników Twittera, który został zwolniony, powiedział CNN w piątek, że niektórzy pracownicy czują się komfortowo zwolnieni. „Dla mnie poczucie bezpieczeństwa było karą” – powiedział pracownik.

Podczas gdy pracownicy Twittera pisali o swoich zwolnieniach, Musk pojawił się w piątek, aby udzielić przyjacielskiego wywiadu na konferencji dla inwestorów i opowiadał o tworzeniu tańszych samochodów elektrycznych i swoich ambicjach, by polecieć na Marsa. Podczas wywiadu Musk powiedział o Twitterze: „Próbowałem wyjść z umowy”, ale potem dodał: „Myślę, że istnieje ogromny potencjał… i myślę, że może to być jedna z najcenniejszych firm w świat.”

READ  Główny prawnik Foxa, Viet Dinh, odchodzi

Prowadzący wywiad powiedział, że Musk zwolnił „połowę Twittera”, a Musk skinął głową, chociaż nie skomentował komentarza. Wydawał się określać zwolnienia jako konieczne dla firmy, która, podobnie jak inne firmy zajmujące się mediami społecznościowymi, musiała stawić czoła „wyzwaniom związanym z dochodami” przed przejęciem, ponieważ reklamodawcy ponownie zastanawiają się nad wydatkami w obliczu obaw związanych z recesją.

Musk powiedział również, że „wielu głównych reklamodawców przestało wydawać pieniądze na Twittera” w kilka dni po zakończeniu przejęcia.

Nie jest jasne, ilu pracowników Twittera zostało lub zostanie zwolnionych. Twitter miał około 7500 pracowników przed przejęciem Muska. W ostatnich dniach pojawiły się doniesienia, że ​​Twitter może zmniejszyć liczbę pracowników o 25% do 50%, ponieważ Musk ponownie zastanawia się, jak działa platforma i próbuje poprawić wyniki finansowe firmy po zapewnieniu znacznego finansowania dłużnego w celu sfinansowania przejęcia o wartości 44 miliardów dolarów.

Wiadomość e-mail wysłana w czwartek wieczorem poinformowała pracowników, że otrzymają powiadomienie do godziny 12:00 czasu wschodniego w piątek, informujące ich o statusie zatrudnienia.

„Jeśli Twoja firma nie zostanie naruszona, otrzymasz powiadomienie za pośrednictwem poczty e-mail na Twitterze” – czytamy w kopii wiadomości e-mail otrzymanej przez CNN. „Jeśli wpłynie to na Twoją pracę, otrzymasz powiadomienie o dalszych krokach za pośrednictwem osobistego adresu e-mail”.

W e-mailu dodano, że aby „pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa” pracowników i systemów Twittera, biura firmy zostaną tymczasowo zamknięte, a dostęp do wszystkich identyfikatorów zawieszony. ”

E-mail zakończył się stwierdzeniem, że będzie to „niesamowicie trudne doświadczenie” dla pracowników.

Kilku pracowników Twittera złożyło pozew zbiorowy w czwartek wieczorem, twierdząc, że Twitter narusza federalną ustawę o zawiadomieniu oraz ustawę o zmianie i przekwalifikowaniu pracowników stanu Kalifornia (Ustawa WARN), po tym jak niektórzy pracownicy zostali już zwolnieni.

WARN wymaga, aby pracodawca zatrudniający ponad 100 pracowników dostarczył pisemne powiadomienie z 60-dniowym wyprzedzeniem przed masowym zwolnieniem „dotyczącym 50 lub więcej pracowników w jednym miejscu pracy”.

READ  Wall Street rośnie, ponieważ Fed sygnalizuje, że może zwolnić w podnoszeniu stóp procentowych

„Elon Musk, najbogatszy człowiek na świecie, dał jasno do zrozumienia, że ​​uważa przestrzeganie federalnych przepisów prawa pracy jest„ niepoważne ””, powiedział adwokat Shannon Lees Riordan, który złożył pozew w oświadczeniu dla CNN. Pracownicy Twittera od nieumyślnego podpisania umowy zrzeczenie się swoich praw.”

Kalifornijski Departament Rozwoju Zatrudnienia potwierdził CNN, że od południa w piątek przez Twitter nie dotarły żadne powiadomienia WARN.

Musk rozpoczął swoją kadencję na Twitterze od zwolnienia go CEO Parag Agrawal i dwóch innych CEOwedług dwóch osób zaznajomionych z decyzją.

I to w niecały tydzień od schwytania nabył firmęC . skrzydło Wygląda na to, że został prawie całkowicie wymazany, poprzez połączenie zwolnień i rezygnacji. piżmo też stopiony Były zarząd Twittera.

Kilku pracowników w piątek podsumowało swoje uczucia hashtagiem #LoveGdziePracujesz, napiętą grą na jednym, często używanym przez pracowników Twittera.

Claire Duffy i Sean Nottingham przyczynili się do powstania tego raportu