9 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kris Holt

Zrozumienie marki USB może być trochę łatwiejsze

Grupa, która nadzoruje Chce ułatwić ci zrozumienie, co właściwie potrafią różne kable i porty. Próbuje pozbyć się takich marek jak A Aby uprościć rzeczy, producenci niekoniecznie muszą zaakceptować zmiany.

Kroki są częścią szerszego dysku na forum USB Implementers (), aby zmienić nazwy standardów USB. Grupa wprowadziła w zeszłym roku nowe logo dla kabli, portów i opakowań. Jeff Ravencraft, prezes i dyrektor operacyjny USB-IF, powiedział, że zaktualizowany branding ma na celu pomóc ludziom zrozumieć, co mogą zapewnić standardy pod względem szybkości przesyłania danych i wydajności, a także szybkości ładowania. .

SuperSpeed ​​​​(znany również jako USB 3) istnieje . Być może widziałeś to na skrzynkach kablowych USB. Idąc dalej, USB-IF chce, aby producenci kabli używali „USB 10 Gb/s” zamiast „SuperSpeed ​​USB 10 Gb/s” i „USB 20 Gb/s” zamiast „USB4 20 Gb/s”. Tymczasem kable USB-C z certyfikatem USB-IF będą musiały podawać zarówno prędkości przesyłania danych, jak i moc ładowania.

Zmiany weszły w życie niedawno, a zaktualizowany branding może zacząć pojawiać się na etykietach i opakowaniach do końca roku. Wytyczne marki odnoszą się do produktów z dowolnym typem portu USB, z wyjątkiem USB 1.0, którego i tak nie widać zbyt często w dzisiejszych czasach, oraz USB 2.0 (znanego również jako USB Hi-Speed). USB-IF uważa, że ​​w tym drugim przypadku użycie „USB 480 Mb/s” może spowodować zamieszanie dla tych, którzy mogą zobaczyć go na opakowaniu i sądzić, że jest szybszy niż USB 5 Gb/s, po prostu ze względu na wyższą liczbę.

Wymagania dotyczące zmiany marki dotyczą tylko urządzeń i kabli z certyfikatem USB-IF. Ale ponieważ USB jest otwartym standardem (w przeciwieństwie na przykład do Thunderbolt 4), nic nie stoi na przeszkodzie, aby producenci używali marki SuperSpeed ​​i USB4, jeśli naprawdę chcą, na przykład krawędź Notatki. W związku z tym okaże się, w jakim stopniu te działania rzeczywiście wyjaśnią sytuację osobom, które potrzebują tylko kabla do swojego urządzenia.

READ  Wo Long: Fallen Kingdom od Team Ninja jest już dostępne na PS5 i Xbox

Wiedza, jakiego kabla potrzebujesz, jest już wystarczająco skomplikowana. Na przykład złącza i porty Thunderbolt 3 i Thunderbolt 4 wyglądają prawie identycznie jak porty USB-C. Zaktualizowane instrukcje nie pomogą ci zbytnio zrozumieć, czy kabel obsługuje DisplayPort, czy też konkretny standard szybkiego ładowania.

Przynajmniej na pierwszy rzut oka wydaje się, że są to pozytywne kroki w celu zmniejszenia zamieszania i wyeliminowania niepotrzebnej mowy. Nie jest jednak jasne, czy rezygnacja z monikera SuperSpeed, który i tak jest prawdopodobnie mniej używany niż USB 3, rzeczywiście pomoże wyjaśnić większość użytkowników. To i tak może nie mieć znaczenia, biorąc pod uwagę powszechne przyjęcie USB-C jako bardziej globalnego standardu – i to jest cały sens USB na pierwszym miejscu.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską. Wszystkie ceny są aktualne w momencie publikacji.