22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zrozumienie marki USB może być trochę łatwiejsze

Zrozumienie marki USB może być trochę łatwiejsze

Grupa, która nadzoruje Chce ułatwić ci zrozumienie, co właściwie potrafią różne kable i porty. Próbuje pozbyć się takich marek jak A Aby uprościć rzeczy, producenci niekoniecznie muszą zaakceptować zmiany.

Kroki są częścią szerszego dysku na forum USB Implementers (), aby zmienić nazwy standardów USB. Grupa wprowadziła w zeszłym roku nowe logo dla kabli, portów i opakowań. Jeff Ravencraft, prezes i dyrektor operacyjny USB-IF, powiedział, że zaktualizowany branding ma na celu pomóc ludziom zrozumieć, co mogą zapewnić standardy pod względem szybkości przesyłania danych i wydajności, a także szybkości ładowania. .

SuperSpeed ​​​​(znany również jako USB 3) istnieje . Być może widziałeś to na skrzynkach kablowych USB. Idąc dalej, USB-IF chce, aby producenci kabli używali „USB 10 Gb/s” zamiast „SuperSpeed ​​USB 10 Gb/s” i „USB 20 Gb/s” zamiast „USB4 20 Gb/s”. Tymczasem kable USB-C z certyfikatem USB-IF będą musiały podawać zarówno prędkości przesyłania danych, jak i moc ładowania.

Zmiany weszły w życie niedawno, a zaktualizowany branding może zacząć pojawiać się na etykietach i opakowaniach do końca roku. Wytyczne marki odnoszą się do produktów z dowolnym typem portu USB, z wyjątkiem USB 1.0, którego i tak nie widać zbyt często w dzisiejszych czasach, oraz USB 2.0 (znanego również jako USB Hi-Speed). USB-IF uważa, że ​​w tym drugim przypadku użycie „USB 480 Mb/s” może spowodować zamieszanie dla tych, którzy mogą zobaczyć go na opakowaniu i sądzić, że jest szybszy niż USB 5 Gb/s, po prostu ze względu na wyższą liczbę.

Wymagania dotyczące zmiany marki dotyczą tylko urządzeń i kabli z certyfikatem USB-IF. Ale ponieważ USB jest otwartym standardem (w przeciwieństwie na przykład do Thunderbolt 4), nic nie stoi na przeszkodzie, aby producenci używali marki SuperSpeed ​​i USB4, jeśli naprawdę chcą, na przykład krawędź Notatki. W związku z tym okaże się, w jakim stopniu te działania rzeczywiście wyjaśnią sytuację osobom, które potrzebują tylko kabla do swojego urządzenia.

READ  Remastered Jaleco RPG WiZmans World ReTry zapowiedziane

Wiedza, jakiego kabla potrzebujesz, jest już wystarczająco skomplikowana. Na przykład złącza i porty Thunderbolt 3 i Thunderbolt 4 wyglądają prawie identycznie jak porty USB-C. Zaktualizowane instrukcje nie pomogą ci zbytnio zrozumieć, czy kabel obsługuje DisplayPort, czy też konkretny standard szybkiego ładowania.

Przynajmniej na pierwszy rzut oka wydaje się, że są to pozytywne kroki w celu zmniejszenia zamieszania i wyeliminowania niepotrzebnej mowy. Nie jest jednak jasne, czy rezygnacja z monikera SuperSpeed, który i tak jest prawdopodobnie mniej używany niż USB 3, rzeczywiście pomoże wyjaśnić większość użytkowników. To i tak może nie mieć znaczenia, biorąc pod uwagę powszechne przyjęcie USB-C jako bardziej globalnego standardu – i to jest cały sens USB na pierwszym miejscu.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską. Wszystkie ceny są aktualne w momencie publikacji.