12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Źródła – Philadelphia 76ers zatrudni Nicka Nurse jako głównego trenera

Źródła – Philadelphia 76ers zatrudni Nicka Nurse jako głównego trenera

Adrian WojnarowskiStarszy znawca NBA29 maja 2023, 16:54 ET2 minuty na przeczytanie

Philadelphia 76ers zatrudniają Nicka Nurse jako trenera, jak poinformowały źródła ESPN w poniedziałek, zlecając mu pomoc w zdobyciu pierwszego tytułu od 40 lat.

Sixers i Phoenix Suns byli w kontakcie z Nurse i jego agentem, Andym Millerem z Clutch Sports, przez całą niedzielę i poniedziałek, jak podają źródła, pozostawiając Nurse z trudną decyzją między dwoma rywalizującymi ze sobą zespołami.

Źródła podają, że chęć Nurse do trenowania MVP Joela Embiida i jego historia z prezesem Sixers ds. Nurse wyrwała się podczas rozmowy kwalifikacyjnej, sprzedając wizję Sixers, która skupiała się na Embiidzie.

Będzie teraz częścią organizacji Sixers pracującej nad ponownym podpisaniem kontraktu z Jamesem Hardenem, który ma zostać wolnym agentem tego lata.

Nurse nadzorował agresywny styl defensywny podczas trenowania Toronto Raptors w tym sezonie, pomagając im stać się pierwszą drużyną, która zanotowała najwięcej przechwytów, jednocześnie pozwalając na najmniejszą liczbę, odkąd statystyki zostały po raz pierwszy śledzone w latach 1973-74. Raptors prowadzili również w lidze pod względem punktów na mecz, utrzymując obroty, jednocześnie pozwalając na najmniejszą liczbę.

Nurse i Raptors rozstali się w kwietniu po jego piątym sezonie. Nurse ustanowił rekord 227-163 (. 582) z Toronto, zdobywając mistrzostwo NBA 2019 i tytuły Trenera Roku 2020 podczas swojej kadencji.

Embiid będzie pierwszym zawodnikiem, który zdobędzie nagrodę MVP i rozpocznie następny sezon w tej samej drużynie z nowym trenerem od czasu Magica Johnsona z Lakers w latach 1990-1991.

Nurse zastąpi Doca Riversa, który został zwolniony po tym, jak poprowadził Sixers do trzech wyjazdów do półfinałów Konferencji Wschodniej. Sixers przegrali w siódmym meczu z Boston Celtics w tegorocznym półfinale konferencji.

Badania ESPN Stats & Information przyczyniły się do powstania tej historii.