19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Źródła – Mavs wymienia Tima Hardawaya z Pistons za Quentina Grimesa

Źródła – Mavs wymienia Tima Hardawaya z Pistons za Quentina Grimesa

Według źródeł ESPN Dallas Mavericks zawarł umowę handlową z Detroit Pistons, obejmującą obrońcę Tima Hardawaya Jr. i trzy typy w drugiej rundzie w zamian za usługi obrońcy Quentina Grimesa.

Hardaway (32 lata) ma w następnym sezonie zarobić 16,2 miliona dolarów w ostatnim roku czteroletniego kontraktu wartego 75 milionów dolarów. Grimes (24 l.) w ostatnim sezonie swojego debiutanckiego kontraktu zarobi 4,3 miliona dolarów.

Transakcja ta pozwala drużynie Mavs skorzystać z części wyjątku średniego szczebla wynoszącego 12,9 mln dolarów dla osób niebędących podatnikami. Dallas było ograniczone do średniego poziomu podatników wynoszącego 5,2 miliona dolarów, przy księgach Hardaway.

Dyrektor generalny Mavs, Nico Harrison, opisał w zeszłym tygodniu ponowne podpisanie kontraktu z małym napastnikiem Derrickiem Jonesem Jr. jako „priorytet 1A i 1B” zespołu poza sezonem. Jones, najlepszy obrońca drużyny, grał w zeszłym sezonie na podstawie minimalnej umowy weterana.

Hardaway notował w tym sezonie średnio 14,4 punktu na mecz, grając głównie jako szósty zawodnik w drużynie Mavs. Jednak jego rola została zmniejszona pod koniec sezonu zasadniczego i podczas play-offów. Z powodu decyzji trenera nie zagrał w czterech z ośmiu ostatnich meczów Mavs w finałach Konferencji Zachodniej i finałach NBA.

Hardaway spędził pięć i pół sezonu w Dallas, gdzie przybył w styczniu 2019 r. w ramach wymiany Kristapsa Porzingisa z New York Knicks. W swojej karierze w Mavs zdobywał średnio 15,2 punktu na mecz.

Grimes zdobywał średnio 8,5 punktu w 168 meczach w karierze, w tym 90 w barwach Nowego Jorku. Z powodu bólu prawego kolana Grimes rozegrał tylko sześć meczów w Detroit Pistons po podpisaniu umowy o ostatecznym terminie wymiany handlowej, na mocy której Bojan Bogdanovic i Alec Burks przenieśli się do Nowego Jorku.

READ  Czy zwycięstwo Hamiltona pomści duchy Abu Zabi 2021?