22 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

ZOTAC potwierdza, że ​​cztery z dziewięciu modeli Geforce RTX 40 SUPER będą wycenione na sugerowaną cenę detaliczną

ZOTAC potwierdza, że ​​cztery z dziewięciu modeli Geforce RTX 40 SUPER będą wycenione na sugerowaną cenę detaliczną

ZOTAC potwierdza premierę kart RTX 40 SUPER w sugerowanej cenie detalicznej NVIDIA

NVIDIA wywiera presję na AIB, aby obniżyły cenę do oficjalnej sugerowanej ceny detalicznej.

NVIDIA współpracuje z wieloma popularnymi partnerami zajmującymi się płytami głównymi, aby projektować świetnie wyglądające modele, które często są szybsze niż modele NVIDIA. Projekt referencyjny, za który wielu uważa serię Founders Edition, wywarł dużą presję na AIB, aby wymyślili coś nowego i potężnego, co można uznać za lepsze od tego, co wymyśliła NVIDIA.

Niedawno firma NVIDIA zaczęła egzekwować nowe embargo na recenzje wersji Founder Edition i wszystkich modeli niestandardowych. Modele, które będą dostępne w sugerowanej cenie detalicznej NVIDIA (sugerowanej przez producenta cenie detalicznej), można zgłaszać na jeden dzień przed oficjalną premierą SKU. Dopiero następnego dnia karty z wyższą ceną startową mogą zostać zaoferowane w całości (przegląd blokowy). Dziś jest dzień premiery, co oznacza, że ​​klienci, którzy chcą wybrać coś szybszego i bardziej wyszukanego, będą musieli przeczytać lub obejrzeć recenzje, a następnie podjąć decyzję. Lub zamów urządzenia w przedsprzedaży i miej nadzieję, że to właściwy wybór.

Zatem pod tym względem zakaz firmy NVIDIA jest błędny, ale priorytetowo traktują projekty z sugerowanej ceny detalicznej i dają partnerom zarządu powód, aby kupili jak najwięcej tych kart. Z drugiej strony wszystko, co nie jest objęte sugerowaną ceną detaliczną, jest oferowane w całości dopiero w tym samym dniu premiery nowej karty. Rozwiązanie tego problemu jest naprawdę proste, NVIDIA powinna mieć trzy zakazy lub przynajmniej podzielić karty MSRP/inne niż MSRP według godzin, a nie dni. Datą premiery musi być dzień premiery, a nie dzień przeglądu pod kątem zniesienia zakazu.

A skoro mowa o kartach MSRP, ZOTAC oficjalnie ogłosił, że ich seria Trinity Black będzie oferowana w sugerowanych cenach detalicznych. Dotyczy to również wersji RTX 4070 SUPER bez OC Twin Edge. Warto zauważyć, że wszystkie karty z fabrycznym podkręcaniem zadebiutują po wyższej cenie, dlatego recenzje tych kart nie będą uwzględniane w dniu przedpremierowym.

READ  Zestaw słuchawkowy Vision Pro firmy Apple ujawnia kompromisy Metaverse dla „obliczeń przestrzennych”

Dostępne modele

 • 4070 super
  • Zotac GeForce RTX 4070 Super Trinity Black Edition 12 GB GDDR6X (Wyceniony na MSRP)
  • Zotac GeForce RTX 4070 Super TwinEdge 12 GB GDDR6X (Wyceniony na MSRP)
  • Zotac GeForce RTX 4070 Super Twin Edge OC 12 GB GDDR6X
 • 4070T Super
  • ZOTAC GeForce RTX 4070 Ti SUPER Trinity Black Edition 16 GB GDDR6X (Wyceniony na MSRP)
  • ZOTAC GeForce RTX 4070 Ti SUPER Trinity OC White Edition 16 GB GDDR6X
  • Zotac GeForce RTX 4070 Ti Super Amp Holo 16 GB GDDR6X
 • 4080 super
  • ZOTAC GAMING GeForce RTX 4080 SUPER Trinity Black Edition 16 GB GDDR6X (Wyceniony na MSRP)
  • ZOTAC GAMING GeForce RTX 4080 SUPER Trinity OC White Edition 16 GB GDDR6X
  • ZOTAC GAMING GeForce RTX 4080 SUPER AMP Extreme AIRO 16 GB GDDR6X

ZOTAC potwierdza, że ​​niestandardowe karty RTX 40 SUPER zostaną wprowadzone na rynek zgodnie z planem firmy NVIDIA, czyli 17 stycznia w przypadku modeli 4070 SUPER, RTX 4070 TI SUPER 24 stycznia i RTX 4080 SUPER 31 stycznia. Zauważyliśmy, że żaden partner zarządu nie potwierdził jeszcze cen kart innych niż sugerowana cena detaliczna. Nawet gdy zapytano bezpośrednio, nie podano żadnego dobrego powodu.

źródło: Zotac Japonia