20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

„Zmiana gry”: Omigron zaostrza polskie ograniczenia wśród obaw

Ogólny widok na Plac Zamkowy na Starym Mieście podczas epidemii wirusa Corona (COVID-19) w Warszawie, Polska, 28 grudnia 2020 r. REUTERS / Kacper Pempel

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do reuters.com

WARSZAWA, 29 listopada (Reuters) – W związku z obawami związanymi z nowym wariantem wirusa koronowego Omigron, Polska poinformowała w poniedziałek, że zakaże lotów do siedmiu krajów afrykańskich, rozszerzy segregację niektórych pasażerów i ograniczy dostęp do miejsc takich jak restauracje.

Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 1 do 17 grudnia.

Polscy urzędnicy już wcześniej informowali, że kraj zbliża się do szczytu czwartej fali infekcji Kovit-19, ale pojawienie się wariantu Omigran zaburzyło perspektywę przebiegu epidemii.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do reuters.com

„Musimy docenić wagę tego zjawiska i ryzyko rozwoju nowej mutacji” – minister zdrowia Adam Nietzschelsky nazwał Omigran „zmieniaczem gry” na konferencji prasowej.

Nietzsche powiedział, że Polska wprowadzi zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich, w których znajduje się Omigron, i wydłuży okres izolacji osób powracających z tych krajów do 14 dni.

Osobom przyjeżdżającym do Polski spoza Otwartej Strefy Granicznej Schengen zostanie przedłużona izolacja do 14 dni, z możliwością kontroli po 8 dniach w celu ograniczenia izolacji.

Kraj zaostrzy ograniczenia dotyczące liczby osób wpuszczanych do miejsc takich jak restauracje i teatry, nie licząc tych, którzy zostali w pełni zaszczepieni przeciwko Govt-19.

Polska nie zgłosiła jeszcze żadnych przypadków wariantu Omicron, ale potwierdzone przypadki odnotowano w sąsiednich Niemczech.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do reuters.com

Raport Alana Charlischa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.